DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

výjezdy

image

° 2 0 2 3 °

FOTO na: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/

Dne 17.3.2023 ve 3:53 vyjela jednotka na hlášenou dopravní nehodu s vyproštěním osob do obce Povrly-Neštědice. Jednotka vyjela s CAS 20 v počtu 1+2. Po příjezdu na MU již na místě jednotka HZS Ústí nad Labem a hlídka PČR. Naštěstí se jednalo o dopravní nehodu bez zranění a po domluvě s VZ se vrací jednotka zpět na základnu. Dále na místě ZZS ÚK.

surprise

Dne 11.3 vyjela jednotka v rámci stáže u HZS Ústí na Labem na technickou pomoc (odstranění stromu u obce Arnultovice ) Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+5 společně s jednotkou HZS Ústí nad Labem. Po příjezdu na MU bylo zjištěno, že se jedná o pád stromu přes cestu a oplocení, kde došlo k poškození oplocení vodárny. Po domluvě s velitelem HZS jsme zůstali na MU a začali s likvidací. Na likvidaci stromu použita motorová pila. Po odstranění stromu a předání místa technikovi se vracíme zpět na stanici do Ústí nad Labem.

surprise

Dne 21.2. V 11:34 vyjela jednotka s CAS 20 Scania na technickou pomoc (AED) do obce Povrly ul. Na Vyhlídce. Na MU: JSDH Povrly, HZS ÚK ps Ústí nad Labem, ZZS ÚK.

surprise

ZOČ Dne 21.2. vyjela jednotka s CAS 20 Scania do areálu MŠ a ZŠ Povrly na odstranění starého stromu, který již nebyl zdravý a hrozil pádem na cestu v areálu. Po odstranění se jednotka vrací zpět na základnu.

surprise

Dne 20.2. v 11:40 hod (požár polní porost, tráva) Povrly u silnice 1/62. Jednalo se o planý poplach. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+3.

surprise

Dne 17.2 v 15:56 hod byl jednotce vyhlášen poplach, technická pomoc - transport pacienta. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+2 do ulice Sídliště II v obci Povrly. Na MU ZZS ÚK a JSDH Povrly.

surprise

ZOČ dne 11.2 vyjela jednotka s CAS 32 Tatra 815 v počtu 1+3 na proplach kanalizace na zimní stadion v Povrlech.

surprise

Dne 5.2. vyjela jednotka s CAS 20 Scania v počtu 1+4 na TP (odstranění stromu) směrem na Český Bukov který částečně zasahuje do komunikace. Pomocí motorové pily byl strom odstraněn a po té se jednotka vrací zpět na základnu.

surprise

Dne 4.2.v 5:28 hod byl opět vyhlášen jednotce poplach na odstranění stromu na komunikaci mezi obcí Lužec a Povrly. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+3. Pomocí motorové pily byl strom odstraněn a po té se jednotka vrací zpět na základnu.

surprise

Dne 3.2. ve 20:41 hod vyjíždí jednotka dnes na třetí událost, jednalo se také o technickou pomoc ( odstranění stromu) přes komunikaci a EL. vedení u obce Lužec. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+4. Po příjezdu na MU bylo průzkumem zjištěno že vlivem pádu stromu došlo k přetržení kabelu k osvětlení a k poškození svodidel.Pomocí motorové pily byl strom odstraněn a po nahlášení škod a úklidu komunikace se jednotka vrací zpět na základnu.

surprise

Dne 3.2. v 15:17 hod byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc ( odstranění stromu) přes komunikaci mezi obcí Mírkov a Slavošov. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+4 , po příjezdu na MU bylo zjištěno že strom zasahuje částečně do komunikace. Pomocí motorové pily byl strom odstraněn a po té se jednotka vrací zpět na základnu. Během cesty zpět na základnu, byla jednotka povolána na další událost do Českého Bukova, kde se jednalo také o odstranění stromu přes komunikaci. Po příjezdu na MU bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o pád stromu přes EL.vedení, telekomunikační vedení a komunikaci. Pomocí motorové pily byl strom odstraněn a na místo přivoláni pracovníci ČEZ. Po odstranění se jednotka vrací zpět na základnu.

surprise

Dne 1.2. ve 21:46 hod vyjíždí jednotka dnes na druhou událost, tentokrát nám byl vyhlášen poplach na technickou pomoc (odstranění stromu) u obce Lužec.Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+2. Při cestě na místo události byl odstraněn jiný strom cca 1km od původní nahlášené události, pomocí motorové pily byly stromy odstraněny, po té se jednotka vrací zpět na základnu.

surprise

Dne 1.2 ve 13:22 hod vyjíždí jednotka opět na stejné místo jako v předešlých dnech na požár lesního porostu k obci Povrly (neuhašené ohniště). Na likvidaci použit vysokotlaký proud. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU : JSDH Povrly, PČR.

surprise

Dne 31.1 ve 13:40 hod byl vyhlášen poplach na požár odpadu v ulici Labská v obci Povrly. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+4. Po příjezdu na MU bylo zjištěno že jedná o menší hromadu odpadu pod okny domu, na likvidaci byl použit vysokotlaký proud. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu.

surprise

Dne 30.1.v 17:11 hod byl jednotce vyhlášen poplach na požár odpadu u obce Povrly. Jednotka vyjela s CAS 20 v počtu 1+2. Po příjezdu na MU bylo zjištěno že se jedná o neuhašené ohniště. Na likvidaci použit vysokotlaký proud. Jednotka HZS Ústí nad Labem odvolána při cestě k zásahu pro dostačující Sap. Na MU : JSDH Povrly, PČR.

surprise

Dne 28.1. v 16:29 hod byl jednotce vyhlášen poplach na požár - lesní porost ( pařez) u obce Povrly směr Lužec. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+5 . Na likvidaci požáru použit vysokotlaký proud, po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu.

surprise

ZOČ dne 27.1. vyjela jednotka s CAS 32 v počtu 1+2 na požární dozor na společenskou akci v obci Povrly.

surprise

Dne 25.1. Jednotka vyjíždí s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+2 na technickou pomoc - odstranění stromu. Pomocí motorové pily byl strom odstraněn, a po té se jednotka vrací zpět na základnu.

surprise

Dne 23.1 v 10:15 hod byl jednotce vyhlášen poplach (požár výškové budovy) Ústí nad Labem - Mojžíř ul. Jindřicha Plachty. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+2. Po příjezdu na MU se jednotka spojila s VZ a po domluvě s ním zůstává jednotka na místě jako záloha. Na MU: HZS Ústí nad Labem, JSDH Mojžíř, PČR, MP.

surprise

*   2 0 2 2   *

foto na: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz

Dne 22.12. v 19:24 byl jednotce vyhlášen poplach (Technická pomoc-odstranění stromu) na komunikaci za obcí Slavošov směr Javory. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+2. Z důvodu nesjízdnosti komunikace byla jednotka nucena jít cca 1,5 km k MU pěšky. Po likvidaci se vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, PČR.

wink

Dne 17.12. ve 3:24 byl jednotce vyhlášen poplach (Požár - nízké budovy) Krásné Březno ul. Janáčkova. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+2 a CAS 32 T815 v počtu 1+1. Na místě prováděla jednotka průzkum sklepních prostor za použití dýchací techniky. Po domluvě s VZ se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: HZS ÚK ps Ústí nad Labem, HZSp SŽ, JSDH Povrly, JSDH Mojžíř, PČR.

wink

Dne 30.11. ve 3:34 byl jednotce vyhlášen poplach ( Požár-popelnice,kontejner) v obci Povrly ul. Mírová. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+2. Na likvidaci použit vysokotlaký proud. Na MU: JSDH Povrly a PČR.

wink

Dne 29.11. v 15:02 byl jednotce vyhlášen poplach (Požár-nízké budovy) Mojžíř ul. Strážná. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+3. Po příjezdu na MU jsme v dýchací technice prováděli průzkum objektu + odvětrávání. Dále jsme z objektu vynesli 1 zvíře a podíleli se na dohašování. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Mojžíř, JSDH Povrly, HZS ÚK ps Ústí nad Labem, HZSp SŽ a PČR.

wink

Dne 20.11. v 18:04 byl jednotce vyhlášen poplach (Dopravní nehoda - se zraněním) na silnici I/62 pod obcí Povrly. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+3 a DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+5. Po příjezdu na MU provedla jednotka protipožární opatření, zajištění MU a osvětlení. Dále asistovala při nakládání obou vozidel na odtahovou službu a uklidila vozovku. Poté se vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, HZS ÚK ps Ústí nad Labem, ZZS ÚK, PČR. Na místě také zasahovala kolemprojizdejici jednotka Hasiči Kytlice.

wink

Dne 9.11 v 0:27 hod byl jednotce vyhlášen poplach na požár výškové budovy v Ústí nad Labem - Krásné Březno ul. Družstevní. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+2. Hořela podesta kumbálu. Dům byl silně zakouřen. Evakuováno bylo 30 lidí. Dva se nadýchali kouře. Hasiči požár zlikvidovali v 1:03. Dům odvětrali. Všichni se vrátili do svých bytů.Dále na MU: HZS Ústí nad Labem, HZSp SŽ, JSDH Mojžíř, ZZS, PČR, MP.

wink

ZOČ: Dne 22. 10. vyjela jednnotka na pomoc při výlovu Habrovického rybníka s Tatra CAS32. Na doplnění vody do Ryjiic (memoriál P.Hory) vyjela Scania CAS20.

wink

Dne 12.10. v 16:32 byl jednotce vyhlášen poplach (požár-výškové budovy) Ústí nad Labem - Mojžíř ul. Jindřicha Plachty. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+3. Po příjezdu na MU se jednotka spojila s VZ a zjistila že se jedná o požár el.instalace (rozvaděče) který byl zlikvidován jednotkou HZS. Po domluvě s VZ se jednotka vrátila zpět na základnu. Na MU: HZS ÚK ps Ústí nad Labem, HZSp SŽ, JSDH Povrly, JSDH Mojžíř.

wink

Dne 10.10. v 15:20 byl jednotce vyhlášen poplach (dopravní nehoda-vyproštění osob) na komunikaci I/62 před obcí Povrly-Roztoky. Jednotka vyjela s CAS 20 Scania v počtu 1+4 a DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+1. Po přijezdu na MU provedla jednotka zajištění MU a protipožární opatření. Všechny osoby se z havarovaného OA vyprostili svépomocí ještě před příjezdem naší jednotky. Na MU: JSDH Povrly, HZS ÚK ps Ústí nad Labem, JSDH Mojžíř, ZZS ÚL, PČR.

wink

Dne 17.9. ve 2:34 byl jednotce vyhlášen poplach (požár-nízké budovy) Ustí nad Labem - Mojžíř ul. K Haldě. Jednotka odvolána před výjezdem. Jednalo se o požár malého rozsahu, který byl zlikvidován oznamovatelem před příjezdem 1 jednotky.

wink

Dne 5.9. ve 12:34 byl jednotce vyhlášen poplach (dopravní nehoda-vyproštění osob) na komunikaci I/62 pod obcí Povrly. Jednotka vyjela s CAS 32 T815 a DA-L1Z Iveco Daily. Na MU spolupracovala s jednotkou HZS a prováděla řízení dopravy jedním jízdním pruhem. Na MU: HZS ÚK ps Ústí nad Labem, JSDH Povrly, ZZS ÚL, PČR

wink

17.8. vyjela naše jednotka k požáru porostu v Ústí nad Labem - Neštěmicích. Hořelo na ploše 100x150 metrů. Požár je lokalizovaný, vznikl od vypalování kabelu na ohništi.

wink

Dne 1. 8. vyjela naše jednotka s Tatra CAS32 na lesní požár v Ludvíkovicích.

wink

Od 24.7. zasahuje naše jednotka u rozsáhlého požáru ve Hřensku.

Jednotka vyjela s CAS 32 T815 a DA-L1Z Iveco Daily. V první dnech prováděla jednotka jak kyvadlovou dopravu vody tak hasební pracé v okolí Malinového dolu, obce Mezná a Janov. Dále se jednotka podílela na připravě obrany Zámečku kousek od Vysoké Lípy a také obrany Pravčické brány. Nechyběla ani u plnění bambi vaků, vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek požáru.

wink

Dne 23.7. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily na zdravotnický dozor na společenskou akci pořádanou v Restauraci U Dvou ocásků. Po ukončení akce se jednotka vrací zpět na základnu. (ZOČ)

wink

Dne 21.7. vyjela jednotka s DA-L1Z Iveco Daily na odstranění obtížného hmyzu (vosy v zábradlí na balkoně) v obci Povrly sídliště I. Jednotka za použití chemického postřiku hnízdo zlikvidovala a poté se vrací zpět na základnu.

wink

Dne 19.7. v 15:56 byl jednotce vyhlášen poplach (Technická pomoc odstranění nebezpečných stavů - zmije na zahradě) v obci Povrly ul. Mašovická. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+2. Po příjezdu na MU provedla jednotka ohledání celé zahrady ale zmiji nenašla poté se vrací zpět na základnu.

wink

Dne 15 a 16.7. vyjela jednotka s CAS 32 T815 a DA-L1Z Iveco Daily na požár výškové budovy do Mojžíře, ul. Jindřicha Plachty. V obou případech se jednalo o planý poplach. Příčinou byly spálené potraviny na plotně a po grilování na balkóně.

wink

Dne 3.7.2022 ve 12:36 vyjela jednotka na hlášené vosí hnízdo, které se nacházelo pod lavičkou na místním dětském hřišti. Jednotka provedla odstranění hnízda a za pomoci spreje proti bodavému hmyzu ošetřila místo kde se hnízdo nacházelo. Poté se jednotka vrací zpět na základnu.

wink

Dne 24.6. v 8:55 byl jednotce vyhlášen další poplach (dopravní nehoda-úklid vozovky) v obci Povrly-Neštědice u odbočky z komunikace I/62. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+1. Po přijezdu na MU bylo zjištěno že se jedná o vyteklé PK z 1 OA po dopravní nehodě. Jednotka provedla zasypání absodanem a poté se vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, PČR.

wink

Dne 24.6. v 6:36 byl jednotce vyhlášen poplach (technická pomoc-odstranění stromu). Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+1. Po odstranění a úklidu vozovky se jednotka vrací zpět na základnu.

wink

Dne 17.6. v 8:53 byl jednotce vyhlášen poplach (Požár výškové budovy) Krásné Březno ul. Matiční. Jednotka vyjela s CAS 32 T815 v počtu 1+2. Po příjezdu na MU zahájila jednotka společně s jednotkou HZS evakuaci 5 osob z 1 patra neobydlené budovy. Poté ve spolupráci s JSDH Mojžíř prováděla jednotka v dýchací technice dohašovací práce a vyhledávání skrytých ohnisek za použití termokamery. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: HZS ÚK ps Ústí nad Labem, HZSp SŽ, JSDH Povrly, JSDH Mojžíř, ZZS ÚL, PČR.

wink

Dne 13.6. v 11:34 byl jednotce vyhlášen poplach (Dopravní nehoda-úklid vozovky) v obci Povrly ul. 5.května. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+3. Po příjezdu na MU provedla jednotka protipožární opatření, zajištění MU, dále asistovala odtahové službě, zametla vozovku a zasypala vyteklé PK . Poté se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, PČR.

wink

Dne 25.5 byl jednotce vyhlášen poplach na záchranu osob a zvířat - AED do ulice Na Panském v Povrlech. Jednotka vyjela s DA - L1Z Iveco Daily v počtu 1+3. Na MU JSDH Povrly, HZS Ústí nad Labem, ZZS.

wink

Dne 22.5. v 15:26 byl jednotce vyhlášen poplach (dopravní nehoda - vyproštění osob) v obci Povrly-Neštědice, ul. Převozní na komunikaci I/62. Jednotka vyjela s CAS 32 T815 1+2 a DA-L1Z Iveco Daily 1+3. Po příjezdu na MU provedla protipožární opatření, předlékařskou pomoc, zajištění MU a dále byla nápomocna ZZS. Po odstranění následků DN se jednotka vrátila zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, JSDH Mojžíř, HZS ÚK ps Ústí nad Labem, ZZS/LZS ÚL, PČR.

wink

Dne 21.5 v 11:17 hod vyhlášen poplach na záchranu osob a zvířat z hloubky do obce Povrly-Mírkov.

wink

Dne 17.5. v 8:04 hod byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc - transport pacienta - do obce Povrly - Roztoky. Ve spolupráci s HZS jsme provedli transport pacienta do sanitního vozu a po té se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU JSDH Povrly, HZS Ústí nad Labem, ZZS ÚK.

wink

Dne 26.4. v 16:25 hod byl jednotce vyhlášen poplach na spolupráci s IZS v obci Povrly. Jednotka vyjela s DA - L1Z Iveco Daily v počtu 1+4. Na MU JSDH Povrly a ZZS Ústeckého kraje.

wink

Dne 14.4. ve 14:19 hod Byl jednotce vyhlášen poplach (ZÁCHRANA OSOB - AED ) v obci Povrly- ul. 5.Května Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+3. Na MU: JSDH Povrly, HZS ÚK ps Ústí nad Labem, ZZS ÚL.

wink

Dne 10.4. v 7:48 byl jednotce vyhlášen poplach ( Technická pomoc-odstranění stromu) v obci Povrly směr Český Bukov. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu.

wink

Dne 18.3. v 10:19 hod byl jednotce vyhlášen poplach na únik nebezpečných látek (olej) . Jednotka vyjela s DA - L1Z Iveco Daily do ulice Mašovická v obci Povrly - Neštědice. Po zasypání absodanem, byla událost předána PČR a jednotka se vrací zpět na základnu. Na MU JSDH Povrly , PČR a Správa národní rezervace.

wink

Dne 23.2. v 10:02 hod vyjíždíme s DA - L1Z Iveco Daily v počtu 1+1, na žádost starosty obce, na technickou pomoc - odstranění nebezpečných stavů v areálu ZŠ a MŠ Povrly. Po odstranění se vracíme zpět na základnu.

wink

Dne 22.2. v 9:15 byl jednotce vyhlášen poplach (ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI) v obci Povrly-Roztoky na silnici I/62 směr Děčín. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+3. Po příjezdu na MU bylo zjištěno, že se jedná o vyteklou naftu z nákladního automobilu v délce cca 1500m. Jednotka zahájila společně s jednotkou HZS likvidaci. Z důvodu potřeby většího množství absodanu si VZ na MU vyžádal výjezd SUS po jejich příjezdu jsme zasypali zbylou čast komunikace a poté se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU JSDH Povrly, HZS ÚK ps Ústí nad Labem a PČR.

wink

Dne 21.2 ve 13:09 hod vyhlášen poplach na technickou pomoc - odstranění stromu u obce Lužec. Pomocí motorové pily strom odstraněn a po úklidu komunikace se vracíme zpět na základnu.

wink

Dne 20.2. ve 12:12 byl jednotce vyhlášen poplach (ZÁCHRANA OSOB - AED ) v obci Povrly-Neštědice ul. Převozní. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily v počtu 1+5. Na MU: JSDH Povrly, HZS ÚK ps Ústí nad Labem, ZZS ÚL

wink

Dne 19.2 ve 12:23 hod vyhlášen poplach na technickou pomoc - odstranění stromu u obce Mírkov , pomocí motorové pily strom odstraněn a jednotka se vrací zpět na základnu.

wink

Dne 18.2. vyjíždí jednotka, na žádost starosty obce, do ulice Lužecká do místní restaurace v Povrlech. Po příjezdu na MU bylo zjištěno že došlo k zatopení sklepních prostorů, pomocí kalového čerpadla jsme prostory odčerpali a po zbalení materiálu se jednotka vrací zpět na základnu.

wink

Dne 17.2. k nám dorazila očekávaná vichřice Dudley a dala o sobě pořádně vědět . První výjezd jednotce vyhlášen v 9:44 hod ,( Technická pomoc - odstranění stromu) jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily do ulice U Stadionu v Povrlech, po odstranění se jednotka přesouvá k obci Český Bukov , dále k obci Dolní Mírkov a Mírkov, po cestě zpět na základnu odstraněn další strom přes komunikaci u obce Lužec.Ve 14:36 hod jednotka vyjíždí opět na technickou pomoc k obci Maškovice, po cestě zpět na základnu odstraněn další strom u Českého Buková který částečně zasahoval do komunikace.V 16:21 hod vyjíždíme na odstranění stromu přes komunikaci tentokrát do obce Povrly - Roztoky, po odstranění se jednotka vrací na základnu. Po náročném dni nás čeká očista a úklid techniky.

wink

Dne 9.2. ve 12:41 hod , vyjíždí jednotka na technickou pomoc, odstranění stromu přes telefonní kabel a komunikaci za obcí Povrly směr Český Bukov , pomocí motorové pily a tažného lana strom likvidován a jednotka se vrací zpět na základnu.

wink

Dne 7.2. v 6:56 byl jednotce vyhlášen poplach (Technická pomoc - odstranění stromu ) v obci Povrly - směr Český Bukov. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu.

wink

30.1. opět vyrážíme do terénu tentokrát k obci Lužec, jedná se o strom přes komunikaci.

wink

30.1. jednotka vyjela s CAS 32 Tatra k dalšímu odstranění stromu přes komunikaci k obci Lysá.

wink

30.1. ve 12:56 hod vyjíždí s DA-L1Z Iveco Daily na další TP ( odstranění stromu v obci Povrly směr Lužec )

wink

30.1. v 10:28 hod vyjela jednotka s DA -L1Z Iveco Daily na (technickou pomoc odstranění stromů k obci Lužec).

wink

Dne 30.1. v 8:43 byl jednotce vyhlášen poplach (Technická pomoc-odstranění stromu). Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po odstranění se jednotka vrací zpět na základnu.

wink

28.1. Během jízdy zpět na základnu z předchozí události narazila jednotka na strom přes komunikaci těsně pod obcí Povrly-Lužec. Jednotka strom odstranila zametla vozovku a poté se vrací zpět na základnu.

wink

Dne 28.1. ve 12:35 byl jednotce vyhlášen poplach (Technická pomoc-odstranění stromu) v obci Povrly-Lužec. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Z důvodu rozbahněné polní cesty byla jednotka nucena dojít k MU cca 500m pěšky. Po odstranění se jednotka vrací zpět na základnu.

wink

Dne 28.1. v 9:39 byl jednotce vyhlášen poplach (Technická pomoc-odstranění stromu) mezi obcemi Mírkov a Slavošov přes el. vedení. Po příjezdu jednotka spolupracovala s pracovníky ČEZ na likvidaci a poté se vrací zpět na základnu. Na MU JSDH Povrly, HZS ÚK s AZ-30, ČEZ distribuce.

wink

Dne 3.1. ve 14:27 byl jednotce vyhlášen poplach (požár-saze v komíně) v obci Povrly-Roztoky. Jednotka vyjela s CAS 32 T815. Po příjezdu na MU se již na místě nacházela PČR, která nám sdělila, že se jedná pouze o zakouření prostoru kotelny. Za použití IDP byl proveden průzkum a odvětrání kotelny. Po příjezdu jednotky HZS byl zkontrolován komín termokamerou a poté se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: PČR, JSDH Povrly, HZS ÚK ps Ústí nad Labem.

wink

* 2 0 2 1 *

foto na:  https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/ 

       Za rok 2021 bylo naší JSDH vyhlášeno celkem 50 výjezdů - 8x požár, 3x DN, 1x transport pacienta,                4x záchrana osob a zvířat, 28x technická pomoc, 3x ZOČ a 3x planý poplach.

enlightened

Dne 26.12. v 10:59 Byl jednotce vyhlášen poplach (Požár-výškové budovy ul. V Oblouku - Krásné Březno). Jednotka vyjela s CAS 32 T815 a DA L1Z-IVECO Daily. Jednotka během jízdy odvolána jednalo se o planný poplach.

enlightened

Dne 14.12. ve 13:43 byl jednotce vyhlášen poplach (Technická pomoc-odstranění nebezpečních stavů v obci Povrly-Neštědice v areálu SPŠ).

enlightened

Dne 6.12. v 19:27 byl jednotce vyhlášen poplach (záchrana osob a zvířat - z výšky v obci Povrly-Lužec) jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Jednalo se o záchranu kotěte z výšky cca 20 metrů. Za pomoci lezeckého vybavení bylo kotě sundáno a vráceno majitelům.

enlightened

Dne 29.11. Vyjela jednotka na žádost ZZS ÚL (pomoc při hledání místa dopravní nehody). Po nalezení MU spolupracovala jednotka s posádkou ZZS ÚL. Dále zůstala na MU a asistovala při odtažení vozu mimo vozovku poté se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, ZZS ÚL, PČR.

enlightened

Dne 22.11. v 17:44 Byl jednotce vyhlášen poplach ( Požár - dopravní prostředky) v obci Povrly - Neštědice ul. Převozní. Jednotka vyjela s CAS 32 T815 a DA-L1Z Iveco Daily. Po příjezdu na MU bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o žhnutí v prostorách kolem výfuku a v motorovém prostoru. Na likvidaci byl nejdříve použit práškový hasící přístroj a následně 1x vysokotlaký proud. Po příjezdu jednotky HZS ÚL byl vůz několikrát zkontrolován termokamerou. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, HZS ÚK ps Ústí nad Labem, PČR.

enlightened

Dne 3.11. v 15:52 byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc - odstranění stromu z komunikace u obce Povrly - Lužec. Pomocí motorové pily jsme strom odstranili a po úklidu komunikace se vracíme zpět na základnu.

enlightened

ZOČ: Dne 23.10. vyjela jednotka s CAS 32 T815 na výlov Habrovického rybníku. Po ukončení výlovu se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 21.10. V 11:45 byl jednotce vyhlášen poplach na požár el. vedení v obci Povrly-Mírkov. Jednotka vyjela s CAS 32 T815. Jednotka během jízdy odvolána. Během cesty zpět na základnu jsme společně s jednotkou HZS ÚL odstranili strom z komunikace. Poté se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 29.9. v 7:11 byl jednotce vyhlášen poplach (Technická pomoc - transport pacienta) v obci Povrly ul. Lužecká. Po příjezdu na MU již na místě byla ZZS ÚK po ošetření jsme osobu transportovali společně s HZS ÚK k sanitce a poté se vracíme zpět na základnu. Na MU: ZZS ÚK, JSDH Povrly, HZS ÚK.

enlightened

Dne 13.9. v 5:47 byl jednotce vyhlášen poplach na požár nízké budovy v obci Dobkovice-Prosetín. Jednotka vyjela s CAS 32-T815. Po příjezdu na MU byla jednotka z důvodu dostačujících SaP odeslána VZ zpět na základnu. Na MU: HZS ÚK ps Děčín, JSDH Dobkovice, JSDH Povrly.

enlightened

Dne 28.8. v 11:51 hod vyhlášen poplach na odstranění stromu z komunikace u obce Slavošov.

enlightened

27.8. ve 4:09 hod byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc - odstranění stromu u obce Lužec, jednotka pomocí motorové pily a navijáku strom odstranila, po odstranění se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 18.8. v 16:59 byl jednotce vyhlášen poplach (TECHNICKÁ POMOC - LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU) v obci Povrly ul. Ústecká. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Na likvidaci použit chemický postřik. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 15.8. v 17:44 byl jednotce vyhlášen poplach (DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY). Po našem příjezdu na MU již na místě zasahovala JSDH Dolní Habartice, která se vracela ze soustředení. Na místě se nacházela jedna lehce zraněná osoba, která byla již předlékařsky ošetřena a po příjezdu ZZS předána do jejich péče a transportována do nemocnice. Jednotka provedla zasypání vyteklých provozních kapalin, úklid vozovky a kyvadlové řízení dopravy. Na MU: SDH Dolní Habartice, JSDH Povrly, ZZS ÚK, PČR

enlightened

Dne 14.8. v 16:25 byl jednotce vyhlášen poplach na požár výškové budovy v Mojžíři-Jindřicha Plachty. Jednotka vyjela s CAS 32 T815 a DA-L1Z Iveco Daily. Po příjezdu na MU se jednotka spojila s jednotkou HZS ÚL. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: HZS ÚL, JSDH Povrly, PČR.

enlightened

Dne 13.7. ve 12:08 byl jednotce vyhlášen poplach na likvidaci obtížného hmyzu v obci Povrly-sídliště II. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po příjezdu na MU bylo zjištěno, že hnízdo se nachází pod okrajem střechy. Jednotka musela za pomoci rozbrušovací pily odstranit zámek na poklopu a poté zahájila ze střechy likvidaci za použití vysavače a 1x chemického postřiku. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 10.8. v 10:36hod vyjela jednotka do ulice Kovářská ( lesní cesta u hřbitova) na dopravní nehodu - uvolnění cesty a odtah vozidla.Na MU JSDH Povrly, JSDH Mojžíř, PČR.

enlightened

Dne 5.8. Vyjela jednotka s DA-L1Z Iveco Daily na likvidaci obtížného hmyzu do obce Povrly. Za pomoci chemického postřiku bylo sršní hnízdo zlikvidováno a poté se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 31.7. v 11:14 byl jednotce vyhlášen poplach (TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ STROMU) v obci Povrly-Roztoky. Po příjezdu na MU byl zjištěn pád stromu na cestu do zahradní kolonie. Jednotka strom odstranila a poté se vrací zpět na základnu.

enlightened

18.7. v 7:59 byl jednotce vyhlášen poplach (TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ STROMU) v obci Povrly-Český Bukov. Po příjezdu na MU bylo zjištěno že strom spadl na telekomunikační vedení. Jednotka zahájila likvidační práce a po odstranění a úklidu komunikace se vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 17.7. v 19:45 Byl Jednotce vyhlášen poplach (ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH) v obci Povrly-Lužec. Po příjezdu na MU bylo zjištěno zatopení komunikace a stržení mostu před rodinným domem kde se nacházela jedna starší osoba. Jednotka provedla evakuaci osoby provizorní cestou. Poté se vrací zpět na základnu.

enlightened

Jednotka vyjela 17.7. v 17:24 hod do obce Povrly-Mírkov na technickou pomoc , jednalo se o čerpání vody ze sklepa a z garáže, dále jednotka vyjíždí na další událost do obce Povrly, kde se jedná také o technickou pomoc (čerpání vody)

enlightened

Dne 16.7. v 18:35 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár nízké budovy v obci Povrly ul. Lužecká. Jednotka vyjela s CAS 32 T815 a DA-L1Z Iveco Daily. Po příjezdu na MU bylo zjištěno že zásah jednotky není potřeba (jednalo se o spálené potraviny v mikrovlnné troubě). Jednotka provedla zajištění místa události a vyčkala na příjezd vyšetřovatele příčin požáru. Poté se vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, PČR

enlightened

Dne 15.7. v 10:10 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc-spolupráce se složkami IZS v obci Povrly-Roztoky. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Během jízdy nám KOPIS upřesnilo že se jedná o pád osoby do potoka. Po přijezdu na MU jsme za pomocí páteřní desky, nastavovacích žebříků a lana osobu bezpečně vytáhli a předali ZZS ÚL. Na místě jsme spolupracovali společně s: HZS ÚL, JSDH Mojžíř, ZZS ÚL

enlightened

Dne 14.7. v 9:37 byl Jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc-odstranění stromu v obci Povrly ul. Na Panském. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po příjezdu na MU zahájila jednotka likvidační práce a po odstranění se vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 14.7. v 0:17 byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc (pád stromu na budovu v obci Povrly-Roztoky). Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily a CAS 32 T815. Po přijezdu na MU byl potvrzen pád stromu na střechu neobydlené budovy. Jednotka zahájila likvidační práce a po odstranění se vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 13.7. ve 21:42 byl jednotce vyhlášen poplach na odstranění stromů z komunikace směr Lužec a Český Bukov.Jednotka také likvidovala několik popadaných větví z komunikace, poté se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 12.7. v 17:16 hod byl jednotce vyhlášen poplach na únik nebezpečný látek (olej z OA) na komunikaci v obci Povrly ul. Na Panském. Na MU JSDH Povrly, HZS Ústí nad Labem, PČR.

enlightened

Dne 2.7. Vyjela jednotka s DA-L1Z Iveco Daily na odstranění stromu z komunikace a drátu tel.vedení. Po odstranění se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 30.6. ve 23:55 Byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o odstranění stromu z komunikace a drátů el.vedení v obci Povrly-Šachov. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po odstranění se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, PČR, Pracovník ČEZ Distribuce.

enlightened

Dne 25.6. v 15:10 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o odstranění stromu z telekomunikačního vedení u silnice směr Lužec. Po odstranění se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 24.6. v 6:50 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o odstranění stromu v obci Povrly-Mírkov na cestě směr Slavošov. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Během odstraňování stromu byl nahlášen další pád stromu cca o 200 metrů dál. Po odstranění obou stromů se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, JSDH Mojžíř.

enlightened

Dne 23.6. vyjela jednotka s CAS 32 T815 na žádost obce do Povrlů na přehradu k vyčištění přepadu a odtokového kanálu od naplavenin.

enlightened

Dne 23.6. ve 12:40 byl jednotce vyhlášen poplach (ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY) Povrly ul. Mírová. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Na MU: JSDH Povrly, HZS ÚK, ZZS ÚL, PČR.

enlightened

Dne 25.5 v 10:21 hod byl jednotce vyhlášen poplach na odstranění stromů v obci Povrly - Český Bukov. Po odstranění stromu z komunikace a kabelu se jednotka vrací na základnu.

enlightened

Dne 13.4.2021 v 19:17 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o záchranu osob (AED) v obci Povrly- Roztoky.Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Na MU: JSDH Povrly, HZS ÚL, ZZS ÚL.

enlightened

Dne 8.4.2021 v 10:49 byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc (odstranění stromu z komunikace) směrem na Lužec. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 1.4.2021 v 6:04 byl jednotce vyhlášen poplach na požár skládky Malšovice-Borek, okres Děčín. Jednotka vyjela s CAS32 T815 na MU HZS Děčín, JSDH Povrly, JSDH Horní Žleb, JSDH Benešov nad Ploučnicí.

enlightened

Dne 20.3.2021 V 16:40 vyjela jednotka s DA-L1Z Iveco Daily do ulice Ústecká na únik nebezpečných látek. Po přijezdu na MU bylo zjištěno, že se jedná o vyteklou naftu o rozloze 20x1m. Jednotka provedla zasypání absodanem a poté se vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 13.3.2021 v 19:21 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc (asistence při vyprošťování kamionu). Na místo byla povolána PČR kvůli uzavření komunikace I/62 v obou směrech. Poté byl za pomoci naší CAS 32 T815 kamion vytažen na vozovku a po zprůjezdnění komunikace se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 13.3.2021 v 16:56 byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc (spadlý kabel na zahradu). Průzkumem bylo zjištěno že se jedná o telekomunikační kabel. Poté se jednotka vrací zpět na základnu.

enlightened

Dne 7.3 v 16:14 byl jednotce vyhlášen poplach na požár lesního porostu v Povrlech směr Lužec ( opět nenahlášené pálení ) planý poplach.

enlightened

Dne 1.3.2021 ve 4:18 hod. byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc (odstranění stromu z komunikace) v Povrlech směr Český Bukov. Jednotka byla odvolána z důvodu, že oznamovatel odstranil překážku sám.

enlightened

Dne 27.2 v 18:09 byl jednotce vyhlášen poplach na požár lesního porostu v Povrlech směr Lužec,po příjezdu na MU bylo zjištěno že se jedná o nenahlášené pálení ( planý poplach).

enlightened

V 7:14 dne 14. 2. byl jednotce vyhlášen další poplach. Opět se jednalo o požár stejného objektu. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno že požár opět zasáhl přízemí i půdní prostory. Jednotka provedla rozvinutí dopravního vedení a 2x útočného proudu C. Po likvidaci se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, HZS ÚK, JSDH Mojžíř, HZSp SŽ, PČR.

enlightened

Dne 14.02.2021 v 00:12 byl jednotce vyhlášen poplach na požár nízké budovy (chaty) v Povrlech nad přehradou. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno že požár zasáhl přízemí chaty i půdní prostory. Jednotka provedla rozvinutí dopravního vedení a útočného proudu C. Poté jednotka prováděla hasební práce v dýchací technice uvnitř budovy a společně s HZS ÚK rozebírání konstrukce a dohašování zkrytých ohnisek pomocí termokamery. Poté se jednotka vrací zpět na základnu. Na MU: JSDH Povrly, HZS ÚK, JSDH Mojžíř, JSDH Chuděrov, PČR.

enlightened

Dne 30.1.2021 v 6:26 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o strom spadlý na vozovku směrem na Lužec. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Při cestě k události jsme odstranili strom v zatáčce za přehradou a pokračovali jsme k nahlášenému místu události. Po příjezdu jsme strom odstranili a poté jsme provedli průzkum komunikace až do Mírkova. Dále jsme přejeli do Roztok kde byl hlášen pád stromu na příjezdovou cestu k železniční stanici. Strom jsme odstranili a vrátili se zpět na základnu.

enlightened

 

Dne 29.1.2021 v 18:31 byl jednotce vyhlášen 2x poplach. Jednalo se o spadlý strom na komunikaci v ulici 5.května. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po odstranění se jednotka vrátila zpět na základnu. V 19:27 vyjela jednotka s DA-L1Z Iveco Daily na technickou pomoc , odstranění stromů z komunikace v ulici 5.května

enlightened

 

* 2020 *

foto na:  https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/

Dne 27.12. 2020 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár nízké budovy - saze v komíně v obci Povrly ul. Mírová. Po příjezdu na MU bylo zjištěno že došlo k zahoření sází. Jednotka provedla pročištění komínového tělesa a vybrání kamen. Po předání vyšetřovateli se jednotka vrátila zpět na základnu.

yes

Dne 17.12.2020 v 8:42 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o dopravní nehodu v Roztokách. Jednotka vyjela s DA-L1Z Iveco Daily. Po příjezdu na místo události jsme zjistili že se jedná o DN 2xOA a 1xNA a že jsou 2 osoby zaklíněné ve vozidle. U 1 osoby v 1 OA byla prováděna resuscitace a následně vyproštění a ve 2 OA bylo prováděno vyprošťování. Dále jsme se podíleli na hašení požáru NA, který byl v plném rozsahu . Na MU jsme zůstali společně s JSDH Mojžíř. Po došetření PČR jsme pomáhali s úklidem vozovky + vyproštěním NA. Na místě události: JSDH Povrly, HZS ÚK, JSDH Mojžíř, HZSp SŽ, ZZS ÚL, PČR.

yes

Dne 5.12.2020 v 16:53 hod. byl jednotce vyhlášen poplach výškové budovy v Mojžíři Jindřicha Plachty požár panelového bytu v 7 patře. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z.

yes

Dne 3.12.2020 ve 4 :51 hod. byl jednotce vyhlášen poplach na požár skládky Borek - Malšovice. Jednotka vyjela s Tatra 815 cas32. Jednotka pomáhala s hasebními pracemi a dálkovou dopravní vodu do CAS.

yes

Dne 29.11.2020 ve 13:39 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o transport pacienta z vyhlídky Bradlo. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z na rozcestí k vyhlídce na bradlo. Po naložení pacienta do DA byl převezen cca 200 m z důvodu špatného terénu a předán ZZS Ústí nad Labem. Na MU: JSDH Povrly, JSDH Dobkovice, ZZS Ústí nad Labem.

yes

Dne 27.11.2020 v 15:02 vyjela jednotka s vozidlem DA Iveco Daily na spadlý strom na vozovku mezi Českým Bukovem a Slavošovem. Jednotka za pomocí mot. pily odstranila strom z komunikace a úklid komunikace. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

yes

Dne 26.9.2020 ve 12:49 vyjela jednotka s vozidlem DA Iveco Daily na spadlý strom na vozovku. Po příjezdu na místo události již na místě prováděl likvidaci stromu zaměstnanec Lesů ČR. Jednotka provedla odklízení části stromu a uklízení komunikace. Poté se jednotka vrací zpět na základnu.

yes

Dne 25.9.2020 ve 21:28 vyjela jednotka s vozidlem DA Iveco Daily na transport pacienta v obci Povrly ulice Mírová. Jednotka provedla transport pacienta z patra rodinného domu do sanitního vozu a poté se vrací zpět na základnu.

yes

Dne 21.9.2020 v 11:19 vyjela jednotka s vozidlem CAS 32 T815 na hlášený požár travního porostu. Po příjezdu byl potvrzen požár travního porostu v blízkosti sloupu vysokého napětí. Na místo byl povolán technik ČEZ a jednotka provedla likvidaci požáru za pomoci jednoduchého vedení hadicemi. Na místě jednotka spolupracovala s jednotkou SDH Dobkovice a PČR. Po likvidaci požáru se jednotky vrací zpět na základnu.

yes

Dne 17.9.2020 provedla jednotka oplach komunikace v ZŠ a MŠ Povrly. Jednotka vyjela s vozidlem CAS 32 T815.

yes

Dne 8.9.2020 prováděla jednotka asistenci při kontrolovaném pálení klestí v obci Slavošov na místní farmě. Jednotka vyjela s vozidlem CAS 32 T815 a DA Iveco Daily.

yes

Dne 7.9.2020 v 20:42 vyjela jednotka na hlášený spadlý strom přes komunikaci směr Lužec. Jednotka vyjela s vozidlem DA Iveco Daily a provedla odstranění stromu za pomoci motorové pily. Následně jednotka provedla úklid komunikace od napadaných větví a poté se vrací zpět na základnu.

yes

Dne 5.9.2020 v 10:43 vyjela jednotka na hlášený požár bytové jednotky v Krásném Březně. Jednotka vyjela s vozidlem CAS 32 T815 a DA Iveco Daily. Jednotka prováděla doplnění vody do další CAS a uzavření hlavního uzávěru vody v objektu. Poté se jednotka vrací zpět na základnu.

yes

Dne 31.8.2020 provedla jednotka oplach komunikace od naplaveného nánosu zeminy. Jednotka vyjela s CAS 32 T815.

yes

 Dne 28.8.2020 v 19:42 vyjela jednotka s CAS 32 T815 a DA Iveco Daily na požár stromu. Jednotka provedla likvidaci za pomoci jednoho proudu. Dále jednotka odstranila vyhořelou část stromu za pomoci motorové pily. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

yes

Dne 24.8.2020 vyjela jednotka na likvidaci obtížného hmyzu do obce Lužec u dětského hřiště. Obtížný hmyz byl zlikvidován za pomoci motorového odsavače a chemického postřiku proti obtížnému hmyzu. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

yes

Dne 24.8.2020 jednotka s vozidle CAS 32 T815 asistovala při pálení klestí ve spolupráci se zaměstnanci obce Povrly.

yes

Dne 14.8. přívalové deště  - stavebniny u Jarina Povrly  a zatopená garáž hasičárny.

yes

Dne 12.8.2020 ve 20:07 vyjela jednotka s DA Iveco Daily na likvidaci obtížného hmyzu. Jednalo se o vosí hnízdo na terase místního koupaliště. Jednotka provedla likvidaci za pomoci postřiku proti obtížnému hmyzu a vrátila se zpět na základnu.

yes

Dne 12.8.2020 v 15:45 vyjela jednotka s vozidlem CAS 32 T815 a DA Iveco Daily na dopravní nehodu dvou vozidel v obci Povrly-Roztoky. Jednotka na místě události ve spolupráci s jednotkou HZS Ústí nad Labem pomáhala s transportem zraněné osoby do vrtulníku ZZS, protipožárním opatřením a následně s uklizením komunikace. Po naložení vozidel na odtahovou službu a zprůjezdnění komunikace se jednotka vrací zpět na základnu. Na místě PČR, ZZS ÚK, HZS ÚL.

yes

 Dne 12.8.2020 ve 14:33 vyjela jednotka s vozidlem CAS 32 T815 na hlášený požár trávy v obci Povrly - Roztoky. Jednotka nasadila vysokotlaký proud a následně provedla hašení za pomoci lafetové proudnice. Po likvidaci požáru společně s jednotkou HZS Ústí nad Labem se jednotka vrací zpět na základnu. Na místě události hlídka PČR.

yes

Dne 5.8.2020 v 16:20 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o dopravní nehodu se zraněním. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+4 a Tatra 815 cas32 v počtu 1+3. Jednotka pomáhala s vyproštěním osoby z automobilu a úklid po dopravní nehodě s nakládkou na odtahovou službu. Na MU: JSDH Povrly, HZS Ústí nad Labem, ZZS Ústí nad Labem, LZS Ústí nad Labem, PČR.

yes

ZOČ Dne 17.7.2020 v 19:12 vyjela jednotka na likvidaci obtížného hmyzu do ulice Kovářská. Jednalo se o vosí hnízdo, které bylo v půdní části domu. Hnízdo bylo za pomoci chemického postřiku zlikvidováno. Jednotka vyjela s vozidlem DA Iveco Daily..

yes

Dne 17.7.2020 v 5:16 vyjela jednotka s DA Iveco Daily na spadlý strom, který zasahoval do poloviny komunikace na silnici I.třídy č.62. Jednotka provedla jeho rozřezání za pomoci motorové pily a vrací se zpět na základnu. Na místě také hlídka PČR.

yes

Dne 14.7.2020 v 15:37 vyjela jednotka na likvidaci obtížného hmyzu do ulice 5.května. Jednotka provedla likvidaci za pomoci vysavače na obtížný hmyz a za pomoci chemického postřiku. Jednotka vyjela s vozidlem DA Iveco Daily. Po likvidaci se vrací jednotka zpět na základnu.

yes

 Dne 13.7.2020 vyjela jednotka s DA Iveco Daily na likvidaci obtížného hmyzu na místní koupaliště. Byla provedena likvidace za pomoci speciálního postřiku a následně se jednotka vrací zpět na základnu.

yes

Dne 8.7.2020 provedla jednotka oplach místní komunikace od naplavenin v ulici Převozní. Jednotka vyjela s vozidlem CAS 32 T815.

yes

 Dne 30.6.2020 vyjela jednotka na likvidaci obtížného hmyzu do ulice Na Panském. Jednalo se o vosí hnízdo, které bylo ve střeše domu. Hnízdo bylo za pomoci chemického postřiku zlikvidováno. Jednotka vyjela s vozidlem DA Iveco Daily v počtu 1+2. 

yes

Dne 30.6.2020 v 15:48 vyjela jednotka do ulice Mašovická na likvidaci sršního hnízda v poštovní schránce. Jednotka hnízdo zlikvidovala za pomoci chemického postřiku a vrací se zpět na základnu. Jednotka vyjela s vozidlem DA Iveco Daily v počtu 1+2.

https://www.magisto.com/int/video/a0ZDalMQRDIzUhtpYw...

yes

Dne 28.6.2020 v 11:03 hod. Byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc odstranění stromu z komunikace v obci Povrly směrem na Lužec. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+2.

yes

Dne 27.6.2020 v 19:24 hod. Byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc čerpání vody a úklid po přívalovém dešti v obci Povrly a Mírkova. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+4.

yes

Dne 27.6.2020 ve 13:24 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo únik nebezpečných látek na pozemní komunikaci v ulici U stadionu Povrly. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+2.

yes

Dne 20.6.2020 v 5:13 hod byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc (odstranění stromu z komunikace) v obci Povrly směrem na Lužec. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+4

yes

 Dne 19.6.2020 ve 12:27 hod byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc (odstranění stromu z komunikace) v obci Povrly směrem na Lužec. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+5.

yes

Dne 7. 5. ve 12:52 nám byl vyhlášen poplach na požár výškové budovy do Krásného Března ulice Anežky České. Vyjeli jsme s Tatra 815 cas32 a Iveco Daily L1Z. Jednotka odvolána jednalo se o spálené potraviny na plotně.

yes

 Dne 28-29.4.2020 byl jednotce vyhlášen poplach. Požár na skládce komunálního odpadu SONO v Želechovicích u Čížkovic, Jednotka vyjela s Tatra 815 cas32 v počtu 1+3 v obou dnech.

yes

 Dne 19.4.2020 ve 13:12 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár skládky v Ústí nad Labem - Všebořice. Jednotka vyjela s Tatra 815 cas32v počtu 1+2 a Iveco Daily L1Z v počtu 1+2.

yes

Dne 16.4.2020 ve 12:55 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár stromu v obci Povrly ul. Labská. Jednotka vyjela s Tatra 815 cas32  v počtu 1+2.

         

yes

 Dne 28.3.2020 v 15:42 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár v obci Povrly Neštědice, Na Vyhlídce, 74/7, soused vypaluje kousek od oznamovatelova domu (asi 10m), velké plameny. Jednotka vyjela s Tatra 815 cas32  v počtu 1+3 Na MU bylo zjištěno že se jedná o nenahlášené pálení. Na MU JSDH Povrly, HZS Ústí nad Labem.

yes

 Dne 26.3.2020 v 6:21hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár nízké budovy v Neštedicích (požár odpadu v opuštěné stodole) . Jednotka vyjela s Tatra 815 cas32 v počtu 1+3 . Na MU JSDH Povrly, HZS Ústí nad Labem, PČR

yes

Dne 16.3.2020 ve 12:04 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o únik nebezpečných látek (olej) v obci Povrly -sídliště II . Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z  v počtu 1+4 . Pomocí sorbentu byl olej odstraněn.

yes

 Dne 13.3.2020 ve 13:37 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o strom  přes komunikaci v Povrlech směrem na Mírkov. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z  v počtu 1+3 . Pomocí mot. pily byl strom odstraněn z komunikace.

yes

Dne 23.2.2020 ve 22:27 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o strom  přes komunikaci v Povrlech směrem na Český Bukov. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z  v počtu 1+3. Pomocí mot. pily byl strom odstraněn z komunikace.

yes

Dne 19.2.2020 ve 21:21 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc -  únik nebezpečných látek v obci Povrly ul. Labská. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+3  Po příjezdu na MU bylo zjištěno, že se jedná o olej z OA  (protržená vana motoru). Použitím sorbentu byl olej odstraněn z komunikace. Na místě události JSDH Povrly, PČR.

yes

 Dne 17.2.2020 v 10:58 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o strom  přes komunikaci v Mírkově. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z  v počtu 1+2 . Pomocí mot. pily byl strom odstraněn z komunikace.

yes

Dne 13.2.2020 ve 14:47 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár trávy v Neštěmicích u zadní vrátnice Tonaso. Jednotka vyjela s Tatra 815 cas-32 v počtu 1+3. Jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu. Ohnisko bylo uhašeno místními pracovníky z firmy Tonaso. Na MU - JSDH Povrly, HZS Ústí nad Labem, PČR

yes

 Dne 10.2.2020 ve 12:41 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc, uvolněné plechy na střeše v obci Povrly. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+3. Pomocí lezecké techniky byly plechy zabezpečeny proti pádu.

yes

Dne 5.2.2020 v 6:44 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc, odstranění stromu přes komunikaci v obci Povrly - Lužec. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+2. Pomocí mot. pily a plošiny byl strom odstraněn z komunikace.

yes

 Dne 12.1.2020 v 10:54 nám byl vyhlášen poplach na požár výškové bodovy do Mojžíře- Jindřicha Plachty. Jednotka při výjezdu dostala zprávu od operačního střediska, že se jedná o planý poplach.

yes

Dne 12.1.2020 ve 20:11 hod. nám byl vyhlášen poplach na požár dopravního prostředku (vlak). Jednotka vyjela s Tatra 815 cas-32 v počtu 1 +3. Po příjezdu na MU bylo zjištěno že se jedná o planý poplach (broušení kolejí) jednotka se vrátila zpět na základnu.

yes

= 2 0 1 9 =

foto na: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/

 

 Dne 30.12.2019 ve 14:13 hod. byl jednotce vyhlášen poplach 🚨 Jednalo se o technickou pomoc v obci Povrly nad hájovnou. Po příjezdu na MU strom přes El. vedení. Pomocí navijáku a mot. pili byl strom odstraněn. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+5 🚒.

smiley

 Dne 27.12.2019 v 16:01 hod. byl jednotce vyhlášen poplach 🚨 Jednalo se o požár v obci Povrly (Měď Povrly a.s). Po příjezdu na MU bylo zjištěno že se jedná o silně zakouřený prostor u tavící pece z důvodu přehřátí  Jednotka vyjela s Tatra 815 cas-32 v počtu 1+3 a Iveco Daily L1Z v počtu 1+1 🚒. Na MU: JSDH Povrly, HZS UL., PČR

smiley

Dne 6.12.2019 v 15:23 hod. byl jednotce vyhlášen poplach 🚨 Jednalo se o železniční nehodu (vlak s osobou) v obci Povrly - Roztoky. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+3 🚒. Na MU jednotka pomáhala se záchranou osoby a přenos do vrtulníku. Na MU: JSDH Povrly, ZZS UL., LZS UL., HZS UL., HZS - SDŽC UL.

smiley

Dne 3.12.2019 v 7:22 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár  skládky komunálního odpadu v obci Čížkovice-Želechovice. Jednotka vyjela s Tatra 815 cas-32 v počtu 1+2 . Na MU jednotka pomáhá s hasebními pracemi. 

smiley

Dne 4.11.2019 ve 14:43 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o dopravní nehodu 2x OA se zraněním v obci Povrly-Neštědice na silnici 1/62. Jednotka vyjela s Tatra 815 CAS 32 v počtu 1+2. Na MU jednotka SDH Povrly pomáhala s úklidem po dopravní nehodě. Na místě události SDH Povrly, HZS Ústí nad Labem, PČR, ZZS Ústí nad Labem. Při uzavření silnice 1/62, byl provoz odkloněn přes obec Povrly.

smiley

 Dne 2.11.2019 v 10:10 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o dopravní nehodu OA s vyproštěním v obci Povrly pod koupalištěm v chatové oblasti. Jednotka vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+5. Na MU jednotka sdh Povrly pomáhala s vyproštěním 2 osob z osobního automobilu. Na místě události SDH Povrly, HZS Ústí nad Labem, PČR, ZZS Ústí nad Labem, LZS Ústí nad Labem.

smiley

 Dne 10.9.2019 ve 21:16 nám byl vyhlášen poplach na požár nízké budovy Krásné Březno ulice Svádovská. Naše jednotka vyjela s Tatra 815 CAS-32 v počtu 1+3 a Iveco Daily DA-L1Z v počtu 1+3. Po příjezdu na místo jsme se spojili s velitelem zásahu a začali s doplňováním přistavených cisteren vodou a hasební spolupráce s jinými jednotkami. Požár zachvátil celou střechu objektu.

smiley

Dne 7.9.2019 v 17:41 hod. Byl jednotce vyhlášen poplach 🚨. Jednalo se o technickou pomoc odstranění nebezpečného hmyzu 🐝 na Sídliště II v Povrlech. Jednotka vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+3 🚒. Po příjezdu na místo událost bylo zjištěno že se jedná o vosí hnízdo v blízkosti panelového domu kde bylo před naším příjezdem vícekrát pobodáno vosami dítě 🐝🐝🐝 

smiley

 

Dne 1.9.2019 v 18:28 hod. byl jednotce vyhlášen poplach🚨. Jednalo se o technickou pomoc odstranění překážek přes komunikaci z Č. Bukova směrem na Slavošov. Jednotka vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+5 🚒. Po příjezdu na místo událost bylo zjištěno, že se jedná o 2 balíky sena na komunikaci. Na místě události byla JSDH Povrly + PČR

smiley

Dne 29.8.2019 v 19:09 hod. byl jednotce vyhlášen poplach🚨. Jednalo se o technickou pomoc odstranění stromů přes el. vedení do Lužce. Jednotka vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+4 🚒. Po příjezdu na místo událost bylo zjištěno, že se jedná o strom spadlý přes el vedení. Pomocí mot. pily byl strom odstraněn.

smiley

 Dne 26.8.2019 ve 22:12 hod. byl jednotce vyhlášen poplach🚨. Jednalo se o technickou pomoc - odstranění nebezpečného hmyzu 🐝 do ul. 5 května. Jednotka vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+2 🚒. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno,  že se jedná o sršní hnizdo. 

smiley

 Dne 19.8.2019 v 15:38 hod. Byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc odstranění nebezpečného hmyzu  na sídliště I. Jednotka vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+3. Po příjezdu na místo událost bylo zjištěno že se jedná o vosí hnizo na balkoně. 

smiley

Dne 19.8.2019 v 10:10 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o pomoc ZZS UL. Jednotka vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+3. Po příjezdu na místo událost pomohla naše jednotka s tansportem pacienta do sanitky.

smiley

Dne 11.8.2019 2019 v 18:22 hod. Byl jednotce vyhlášen poplach v obci Povrly. Jednalo se o technickou pomoc nebezpečné látky na vozovce. Jednotka vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+4. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o vyteklý olej z os automobilu z ul. Labská až do ul Lužeká pod koupaliště. Použitím sorbentu byl olej odstraněn a ekologicky zlikvidován.

smiley

 Dne 11.8.2019 v 13:41. hod. Byl jednotce vyhlášen poplach v obci Povrly nad přehradou. Jednalo se o technickou pomoc spadlý strom přes komunikaci a el vedení. Použitím motor. pily byl strom odstraněn. Jednotka vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+3.

smiley

Dne 6.8.2019 v 18:44 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár osobního automobilu v Neštědicích. Jednotka vyjela s Tatra 815 CAS 32 v počtu 1+2 a Iveco L1Z v počtu 1+1. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jednalo o technickou závadu na automobilu a bylo odtaženo před příjezdem jednotek IZS. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu. Na MU zasahovalo JSDH Povrly, HZS UL a PČR.

smiley

Dne 3.7.2019 v 16:31 hod. Byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o Požár travního porostu v Ústí nad Labem Neštěmice - Výšina. Jednotka vyjela s Tatra 815 CAS 32 v počtu 1+3. Na MU prováděla hasebni práce poté se jednotka vrátila zpět na základnu. Zasahující jednotky SDH Povrly, HZS Ústí nad Labem a SDH Mojziř.

smiley

 Dne 2.7.2019 v 15:38 hod byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár travního porostu v Dolním Mirkově. Jednotka vyjela s Tatra 815 CAS 32 v počtu 1+2.

smiley

Dne 26.6.2019 v 17:05 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednotka vyjela s Tatra 815 CAS 32 v počtu 1+2. Jednalo se o požár travního porostu mezi obcí Povrly a Roztoky u silnice E442. Jednalo se o prostor 8x4m.

smiley

 Dne 22.6.2019 v 4:38 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o záchranu osoby a použíti AED defibrilátoru na koupališti Povrly. Jednotka zahájila záchranu osoby s použitím AED do příjezdu ZZS UL.

wink

 Dne 6.6.2019 v 17:21 hod. nám byl vyhlášen poplach. Jednalo se o zaplavený dům v Roztokách. Jednotka vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+3. Na MU bylo zjištěno, že je dům zaplavený a částečně zavalen sutí a větvemi. Z domu byly evakuovany 3 osoby včetně dětí. Při návratu na základnu jeme ještě odstranili spadlý strom, který částečně zasahoval do vozovky. 

wink

Dnes 27.5.  ve 13:49 nám byl vyhlášen poplach na požár výškové budovy do Krásného Března. Jednotka vyjela s Tatra CAS-32 v počtu 1+3 a Iveco L1Z v počtu 1+1

wink

Dne 29.4.2019 v 11:28 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc Povrly - Český Bukov (spadlý strom přes El. Vedení) . Jednotka vyjela s DA Iveco L1Z v počtu 1+2 a za pomoci motorových pil strom odstranila. Cca po 1hodně se vrátila zpět na základnu.

wink

Dne 11.3.2019 v 0:12 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc Povrly ul. Mládeže (spadlý strom přes El. Vedení a osobní auto) . Jednotka za pomoci motorových pil strom odstranila a cca po 2 hodně se vrátila zpět na základnu.

wink

 

 Dne 5.1.2019 v 11:45 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o strom přes komunikaci a tel. vedení v obci Povrly - Český Bukov. Jednotka vyjela s DA L1Z Iveco Daily v počtu 1+2.

wink

 Dne 2.1.2019 v 5:12 hod. byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc odstranění stromu z komunikace v obci Povrly - Lužec. Jednotka vyjela s Iveco Daily v počtu 1+3 a po odstranění stromu z komunikace se vrátila zpět na základnu.

wink

                 image                 

 

2018

 

POŽÁR 1.5.2018

Dne 1.5.2018 v 15:15 hod. Byl jednotce vyhlášen požár do ul. Lužecká v Povrlech. Jednalo se o požár lesního porostu a křovin. Na MU vyjela jednotka s Tatra 815 CAS 32 počtu 1+3 a s Iveco Daily L1Z v počtu 1+2. 
Zasahující jednotky: JSDH Povrly, HZS Ustí nad Labem, PČR

 

TECHNICKÁ POMOC 23.4.2018

Dne 23.4.2018 ve 13:01 hod. Byl jednotce vyhlášen poplach do ul. převozní v Neštědicích. Jednalo se o otevření bytu a pomoc ZZS Ústí nad Labem s pacientem. Po příjezdu na místo událost zjistila Jednota že po otevření bytu se nachází v bytě dva psi proto byla zavolána odchytová služba Městské policie Ústí nad Labem. Zasahující jednotky: ZZS Ústí nad labem, JSDH Povrly, HZS Ustí nad Labem, PČR, Městská policie Ústí nad Labem

 

ZÁCHRANA OSOB 22.4.2018

Dne 22.4.2018 ve 13:05 hod. Byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o záchranu osob z Ferrata Mírkov. Zasahující jednotky: JSDH Povrly v počtu 1+3 s vozem Iveco Daily.

 

POŽÁR 11.4.2018

Dne 11.4.2018 v 16:34 hod. Byl jednotce vyhlášen požár. Jednalo se o požár travního porostu cca 10x40 m v Neštědice u Zastávky ČD. Zasahující jednotky: JSDH Povrly, HZS Ústí nad Labem, HZS SŽDC Ústí nad Labem

 

TECHNICKÁ POMOC 19.1.2018

Dne 19 ledna v 9:05 hod. Byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc spadlé stromy přes komunikaci mezi Mirkovem a Lysou. Jednotka vyjela s vozidlem Iveco v počtu 1+3. Po odstranění stromu z komunikace se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

TECHNICKÁ POMOC 18.1.2018

Dne 18 ledna v 18:56hod. Byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc spadlý strom přes komunikaci mezi Lužec a Povrly. Jednotka vyjela Iveco v počtu 1+5. Po odstranění stromu z komunikace se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

POŽÁR VÝŠKOVÉ BUDOVY 3.1.2018

Dne 3.1.2018 ve 12:31hod. nám byl vyhlášen poplach na požár výškové budovy Mojžíř Jindřicha Plachty. Jednotka vyjela s Tatra 815 cas32 v počtu 1+3 a Iveco v počtu 1+1. Požár se nacházel v 7.podlaží na chodbě a byl před příjezdem PO uhašen obyvateli domu. Jedna osoba se nadýchala kouře.
Jednotky: HZS Ústí nad Labem
SDH Mojžíř
SDH Povrly
PČR
ZZS ÚL

 

2017

 

DOPRAVNÍ NEHODA 26.9.2017

Dne 26.9.2017 ve 14:14 hod. vyjela jednotka na dopravní nehodu NA do Neštědic k přívozu. NA zajel na půl do řeky Labe. Jednotka vyjela s Tatra 815 CAS32 v počtu 1+2 a Iveco Daily L1Z v počtu 1+3 + LM/člun (raft)

 

POŽÁR 28.8.2017

Dne 28.8.2017 v 7:53hod. vyjela jednetka na požár skládky odpadu Celio a.s. do Litnínova. Jednotka vyjela s Tatra 815 CAS32 v počtu 1+3

 

 

TECHNICKÁ POMOC 25.8.2017

Dne 25.8.2017 v 15:32hod byl jednotce vyhlášen poplach na spadlý strom přez silnici a el. vedení ve Slavošově. Jednotka vyjela s Iveco Daily v počtu 1+4

 

 

TECHNICKÁ POMOC 10.8.2017

Dne 10.8.2017 v 5:09hod. byl jednotce vyhlášen poplach na spadlý strom přez silnici v Povrlech u hájovny. Jednotka vyjela s Iveco Dailx L1Z v počtu 1+2

 

 

TECHNICKÁ POMOC 2.8.2017

Dne 2.8.2017 v 2:24hod. byl jednotce vyhlášen poplach na 3x spadlý strom přez silnici Povrly - Český Bukov. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+2

 

 

TECHNICKÁ POMOC 14.7.2017

Dne 14.7.2017 ve 22:08hod. byl jednotce vyhlášen poplach na vyproštění osob ze stráně v Povrlech v ul. Hutnická. Jednotka vyjela v počtu 1+3

 

 

TECHNICKÁ POMOC 14.7.2017

Dne 14.7.2017 ve 21:21hod. byl jednotce vyhlášen poplach na spadlý strom přez silnici a el. vedení ve  Slavošově. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+2

 

 

POŽÁR 12.7.2017

Dne 12.7.2017 ve 13:19hod. byl jednotce vyhlášen poplach požár seníku v Malšovicich. Jednotka vyjela s Tatra 815 CAS32 v počtu 1+3

 

 

POŽÁR 12.7.2017

Dne 12.7.2017 ve 12:49hod. byl jednotce vyhlášen požár sena v Povrlech ul. Pod Strání. Jednotka vyjela s Tatra 815 CAS32 v počtu 1+3 a Iveco Daily L1Z v počtu 1+1

 

 

TECHNICKÁ POMOC 11.7.2017

Dne 11.7.2017 v 6:46hod. byk jednotce vyhlášen poplach na spadlý stom přez silnici v Lužci. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+3

 

 

TECHNICKÁ POMOC 30.6.2017

Dne 30.6.2017 v 15:15hod. byl jednotce vyhlášen poplach na spadlý strom na silnici mezi Mirkovem a Slavošovem. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+4

 

 

TECHNICKÁ POMOC 23.6.2017

Dne 23.6.2017 v 8:56hod. byl jednotce vyhlášen poplach na spadlý strom přez silnici u odbočky na Dolní Mirkov. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+5

 

 

TECHNICÁ POMOC 29.5.2017

Dne 29.5.2017 ve 14:36hod. byl jednotce vyhlášen popla na evakuaci osob z vlaku cca 500 m od vlakoké zastávky Neštědice. Jednotka vyjela s Iveco Daily L1Z v počtu 1+4

 

 

TECHNICKÁ POMOC 1.5.2017

Dne 1.5.2017 v 10:59hod. byl jednotce vyhlášen poplach na spadlý strom přez el. vedení a komunikaci. Jednotka vyjela s Iveco Daily DA L1Z v počtu 1+5

 

POŽÁR OA 20.4.2017

Dne 20.4.2017 ve 21:33 hod. byl jednotce vyhlášen poplach požár OA v Povrlech na parkovišti u koupaliště. Jednotka vyjela s Tatra 815 CAS32 v počtu 1+3

 

POŽÁR - 29.3.2017

Dne 29.3.2017 v 15:48 byl naši jednotce vyhlášen poplach na požár travniho porostu na sídlišti skalka jednotka vyjela s Tatra CAS-32 v počtu 1+3 a DA Iveco L1Z v poctu 1+2 na místě bylo zjištěno ze se jedna o požár trávy a křoví o rozloze zhruba 50x50m jednotka pomahala JSDH Mojžiř s dohašenim požáru.

                         

 

POŽÁR - 28.3.2017

Dne 28.3.2017 v 15:13 byl naši jednotce vyhlášen poplach na požár travního porostu v Neštěmicích ulice Opletalova za benzínovou pumpou PAP Oil. Jednotka vyjela s Tatra CAS-32 v počtu 1+3 a Iveco L1Z v počtu 1+3. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno ze se jedna o požár o rozloze cca 500x50m podél železniční tratě.

Zasahující jednotky: HZS Ústí nad Labem
SDH Mojžíř ,HZS SŽDC Ústí nad Labem, SDH Povrly

 

TECHNICKÁ POMOC - 2.3.2017

Dne 2.3.2017 ve 12:07 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc odstranění stromu přes komunikaci a 2x přes el. vedeni v obci Lužec. Jednotka SDH Povrly vyjela s Iveco L1Z v počtu 1+3, HZS Ústí nad Labem a JSDH Stebno

 

TECHNICKÁ POMOC - 28.2.2017

Dne 28.2.2017 v 6:46 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o technickou pomoc odstranění stromu přez komunikaci a 2x přez el. vedeni v obci Lužec. Jednotka vyjela Iveco L1Z v počtu 1+3.

 

 

 

2016

 

 

 

POŽÁR - 12.12.2016 9:32

Dne 12.12. 2016 v 9:32 hod. byl jednotce vyhlášen poplach. Jednotka vyjela k požáru do firmy Drutep Neštěmice. Jednalo se požár prskavek před výrobní budovou. Na místě události pomáhala s hlášením. SDH Povrly Tatra 815 čas 32 + Iveco L1Z , HZS Ústí nad Labem, PČR, SDH Mojžíř, SŽDC Ústí nad Labem

 

TECHNICKÁ POMOC - 2.12.2016 3:56

Dne 2.12.2016 v 3:56 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednotka vyjela s DA L1Z Iveco v počtu 1+3. Jednalo se o technickou pomoc (spadlý strom přez komunikaci) mezi Mirkovem a Slavošovem. Za pomoci motorové pily byl strom odstraněn z komunikace a jednotka se vrátila zpět na základnu.

 

TECHNICKÁ POMOC - 15.11.2016 21:16

 

Dne 15.11.2016 ve 21:16 hod. byl jednotce SDH Povrly vyhlášena TECHNICKÁ POMOC, Odstranění Nebezpečných stavů, Povrly, Slavošov, , silnice c. 25378, Slavošov - Javory, silnice bez zimní údržby, dodávka na kraji srazu, po ledovce sjíždí stále dal, TECHNIKA: DA/IVECO v počtu 1+4. Jednotce i s pomocí asistenční služby se nepodařilo dodávku vyprostit. Příjezd na základnu 16.11.2016 0:20 hod.

 

 

STROM PŘES KOMUNIKACI - 9.10.2016 17:55

Jednotka vyjela k pádu stromu přes komunikaci mezi obcemi Povrly a Český Bukov. Po příjezdu na místo jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o vyvrácený strom, který byl zachycen v kabelovém vedení a hrozí úplným pádem na komunikaci. Jednotka použila k odstranění stromu MPŘ a navijáku na vozidle DA L1Z IVECO. Po odstranění stromu z komunikace a kabelového vedení se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

STROM PŘES KOMUNIKACI - 4.10.2016 11:28

 

Jednotka vyjela k pádu stromu přes komunikaci mezi obcemi Mirkov a Blansko. Po příjezdu na místo jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o strom, který se zlomil z důvodu silného větru na místě události .Jednotka použila k odstranění stromu MPŘ a navijáku na vozidle DA L1Z IVECO. Po odstranění stromu z komunikace se jednotka vrátila zpět na základnu. Na místo se během zásahu dostavila jednotka HZS UL.

 

 

TRANSPORT PACIENT - 10.9.2016 23:13

 

Jednotka vyjela k pomoci ZZS s transportem pacienta. Po příjezdu na místo zásahu, jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o pád osoby z hradeb zříceniny Blansko. Jednotka provedla před lékařskou pomoc a stabilizaci pacienta. Po příjezdu ZZS jednotka pomohla s přesunem pacienta do vakuové matrace. Během přesunu se na místo dostavila jednotka HZS UL. VJ se spojil s VJ HZS UL, jednotky společnými silami snesli pacienta, k vozidlu ZZS a po jeho naložení a domluvě s jednotkou HZS se jednotka Povrly vrátila, zpět na základnu.

 

LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU - 19.8.2016 14:59

 

Jednotka vyjela k události odstranění vosího hnízda v chatové oblasti ulice Lužecká Povrly. Po příjezdu na místo události jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o vosí hnízdo v půdním prostoru chaty, které procházelo skrz štít až do venkovní části. Jednotka k jeho odstranění použila vysavač na hmyz. Po odstranění hnízda se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

 

LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU - 6.7.2016 10:45

 

Jednotka vyjela k události odstranění vosího hnízda. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se hnízdo nachází ve štítu domu. Jednotka se k hnízdu dostala za pomoci nastavovacích žebříků a poté hnízdo, pomocí vysavače hmyzu odstranila. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

STROM PŘES KOMUNIKACI - 19.6.2016 8:40

 

Jednotka vyjela k pádu stromu přes komunikaci u obce Lužec. Po příjezdu na místo události se na místě již nacházela jednotka HZS UL. Jednotka Povrly se spojila s VZ a za pomoci MPŘ Husquarna, pomohla jednotce HZS s odstraněním stromu z komunikace. Po odstranění stromu se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK POVRLY - 12.3.2016 11:10

Jednotka vyjela k uniku kapalin z NA na ohlášku Policie ČR. Po príjezdu na MU jednotka provedla průzkum. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o motorovou naftu, která z NA unikla z důvodu krádeže.Jednotka pro asanaci použila sorbent. Po odklizení NL z komunikace se jednotka Povrly vrátila zpět na základnu.

 

POŽÁR KOMÍNA NEŠTĚDICE - 5.3.2016 15:48

 

Jednotka vyjela k požáru komínu rodinného domu. Po příjezdu na místo zásahu jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o požár komína v komínovém tělesu bez zasažení půdních prostor. Jednotka k uhašení použila kominického nářadí , pomocí kterého srazila hořící saze do vybíracího prostoru komína.Jednotka komín důkladně vyčistila a upozornila majitele domu, že bude nutné před dalším používáním komína nutná kontrola kominíka. Poté se jednotka vrátila, zpět na základnu. Na místo se také dostavila jednotka HZS UL A PČR

 

STROM PŘES EL. VEDENÍ POVRLY - 23.1.2016 11:29

 

Jednotka vyjela k události nahlášené občanem obce p. Václavem Šindelářem veliteli jednotky. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o strom, který je zavěšený v kabelech el. vedení. Jednotka provedla kácení stromu za pomocí nastavovacího žebříku a MPŘ. Po odstranění stromu z kabelového vedení jednotka provedla je rozřezání a odklizení z komunikace, poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

POŽÁR ZAHRADNÍ CHATKY POVRLY - 22.1.2016 19:00

Jednotka vyjela k požáru chaty. Po příjezdu na místo události již na místě byla jednotka HZS UL. Jednotka Povrly, asistovala při hašení zahradní chaty. Během zásahu se na místo dostavila ještě CAS 32 T815 PUL 801, která na místě doplňovala vodu. Po uhašení chaty a domluvě s VZ se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

POŽÁR KOMÍNA MÍRKOV - 22.1.2016 18:20

Jednotka vyjela k požáru komínu a střešních prostor rodinného domu. Po příjezdu na místo zásahu jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o požár komína bez zasažení půdních prostor. Jednotka k uhašení použila kominického nářadí , pomocí kterého srazila hořící saze do vybíracího prostoru komína..Jednotka komín důkladně vyčistila a upozornila majitele domu, že bude nutné před dalším používáním komína nutná kontrola kominíka. Poté se jednotka vrátil, zpět na základnu kde dále čekala v záloze.

 

TECHNICKÁ POMOC - POVRLY u HÁJOVNY - 13.1.2016 13:22

Jednotka vyjela k dopravní nehodě nákladního automobilu, který na zledovatělé komunikaci skončil mimo vozovku. Po příjezdu na MÚ jednotka provedla průzkum a zjistila, že z vozidla neunikají žádné ropné produkty a nedošlo ani k poškození nákladu. Na místo za asistence PČR byla přivolána odtahová služba, která už bez asistence jednotky vozidlo z příkopu vyprostila.

 

POŽÁR PANELOVÝ DŮM, KRÁSNÉ BŘEZNO - 20.1.2016 17:57

Jednotka vyjela k požáru panelového domu v ulici Anežky České. Po příjezdu na MÚ se již na místě nacházela jednotka HZS UL. Velitel jednotky Povrly se spojil s VZ. K uhašení bylo použito nástěnného hydrantu v domě. Jednotka Povrly byla ponechána na místě jako záloha pro případné zavodnění AZ 52. Po likvidaci požáru byla jednotka odeslána zpět na základnu.

 

POŽÁR OBJEKT OBCHODNÍ CENTRUM KVĚT - NEŠTĚMICE - 12.1.2016 13:25

 

Jednotka vyjela k požáru nízké budovy v ulici Seifertova. Během jízdy k zásahu se jednotka spojila s jednotkou HZS UL. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár odpadu ve vzduchotechnice. Jednotka Povrly asistovala jednotce HZS při hašení požáru. Po jeho uhašení byla jednotka po domluvě s VZ vrácena zpět na základnu.

 

POŽÁR PANELOVÉHO DOMU - KRÁSNÉ BŘEZNO - 6.1.2016 19:20

Jednotka vyjela k požáru panelového domu v ulici Vojanova. Po příjezdu na místo události se jednotka spojila s VZ a připravila výškovou techniku k zavodnění. Před lokalizací požáru jednotka dále pomáhala s evakuací obyvatel domu. Po likvidaci požáru se jednotka na rozkaz VZ vrátila zpět na základnu.

 

 

POŽÁR BUDOVA BÝVALÉHO SKLADU - BEAS - 4.1.2016 5:19

 

Jednotka vyjela k požáru budovy skladu v areálu bývalé firmy BEAS a.s.. Po příjezdu na místo události se na místě již nacházela jednotka HZS UL. Jednotka Povrly se spojila s VZ a po domluvě s VZ zahájila spolu s jednotkou HZS hasební zásah z výškové techniky. Po uhašení objektu se jednotka Povrly vrátila zpět na základnu. Na místě se také nacházela PČR.

 

 

2015

 

POŽÁR PLASTOVÉHO KONTAJNERU - 14.12.2015 13:20

Jednotka vyjela k požáru plastového kontejneru v ulici 5.května s vozidlem CAS 32 T815 PUL 801 Po příjezdu na místo události jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o požár plastového kontejneru na směsný odpad. K uhašení jednotka použila vysokotlakého proudu. Po uhašení kontejneru se jednotka vrátila zpět na základnu .

 

 

POŽÁR PRŮMYSLOVÝ OBJEKT MĚĎ POVRLY - 5.11.2015 16:27

Po příjezdu na místo zásahu jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o požár skladu materiálu. K hašení jednotka použila 1x proud „C“. Jednotka požár lokalizovala ještě před příjezdem jednotky HZS UL. Po jejím příjezdu se spojila s velitelem HZS. A dále byla nápomocna při rozebírání konstrukcí. Po likvidaci požáru byla jednotka odvolána zpět na základnu. Během zásahu jednotka používala VDP MSA AUER (2 hasiči).

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Pozar_Med_Povrly_5.11.2015/

 

POŽÁR POPELNICE NEŠTĚDICE - 5.9.2015 9:50

Jednotka vyjela k požáru kontejneru na směsný odpad. Po příjezdu na místo události jednotka použila k hašení 1x vysokotlaký proud. Po lokalizaci požáru, kontejner odtlačila do prostoru, kde neohrožoval ostatní objekty a řádně jej prolila. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

POŽÁR ZAHRADNICKÉ CHATKY MOJŽÍŘ - 2.9.2015 23:10

Jednotka vyjela k požáru zahradní chatky při příjezdu na místo události se na místě nacházela jednotka HZS UL.. Jednotka Povrly pomáhali s dohašením objektu a po lokalizaci s rozebíráním konstrukce. Po likvidaci požáru a domluvě s VZ se jednotka Povrly vracela na základnu, během otáčení vozidla DA IVECO, došlo k jeho zapadnutí a vyproštění vozidla bylo použito CAS 32T815, po vyproštění se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

POŽÁR VÝŠKOVÉ BUDOVY - KRÁSNÉ BŘEZNO - 23.8.2015 21:32

 

Jednotka vyjela k požáru Výškové budovy do Ústí nad Labem, městská část Krásné Březno. Po příjezdu na MÚ Se jednotka spojila s VZ . Po domluvě s VZ jednotka zahájila hasební práce uvnitř budovy za pomocí VDP MSA AUER. Po uhašení požáru za pomoci thermokamery dohašovala skrytá ohniska. Po likvidaci požáru byl jednotka odeslána zpět na základnu.

 

POŽÁR OSOBNÍHO AUTA - 20.8.2015 - 21:39

Jednotka vyjela k požáru osobního automobilu mezi obcemi Slavošov,Český Bukov, během jízdy k zásahu se spojila s jednotkou HZS UL. Po příjezdu na místo události, jednotka asistovala jednotce HZS při hašení OA a pomáhala s rozebíráním automobilu. Po likvidaci požáru a domluvě s VZ jednotka Povrly zůstala na místě události, kde čekala na příjezd vyšetřovatele příčin požáru. Po jeho příjezdu se jednotka Povrly vrátila zpět na základnu. Na místě události se nacházela také hlídka PČR.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Pozar_OA_20.8.2015/

 

POŽÁR LESA TISÁ-RÁJEC  11-13.8.2015

Jednotka vyjela k požáru lesa do obce Tisá, části Rájec. Po příjezdu na místo události se VJ spojil s VZ, po domluvě s VZ Zahájila jednotka za pomoci CAS 32 T815 dálkovou dopravu vody kyvadlovou na požářiště, zbytek jednotky prováděl hasební práce a vyhledávání skrytých ohnisek na místě zásahu . Po lokalizaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu. 12.8 a 13.8 jednotka postupovala stejným způsobem.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/pozar_lesa_TISA_-_RAJEC_11-_13.8.2015/

 

POŽÁR SENÍKU MALŠOVICE 31.7.2015 13:25

Jednotka vyjela k požáru seníku v Malšovicích. Po příjezdu k zásahu byla jednotka určena k plnění cisteren k dálkové dopravě vody.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/pozar_seniku_Malsovice_31.7.2015/

 

VOSY VČELY SRŠNĚ

Léto přeje otravnému hmyzu. Proto jsme velice často povoláni na likvidaci onoho hmyzu.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/vcely_vosy_srsne/

 

POŽÁR BYTU MOJŽÍŘ 17.7.2015, 21:17h.

Jednotka vyjela k požáru výškové budovy v městské části Mojžíř. Po příjezdu na místo zásahu se jednotka spojila s VZ a po domluvě s VZ jednotka provedla zavodnění AZ 52 IVECO a připravila dopravní a útočné vedení před vchod budovy.

Jednotka se též podílela na evakuaci osob z domu a uzavření vody v domě za pomocí VDP MSA Auer . Po zdolání požáru a domluvě s VZ byla jednotka vrácena zpět na základnu.

 

PLANNÝ POPLACH 3.7.2015, 14:19h.

Jednotka vyjela k požáru lesa ve městě Ústí nad Labem, část Mojžíř. Během jízdy k zásahu se jednotka spojila s jednotkou HZS UL a po domluvě s velitelem HZS byla jednotka odvolána zpět na základnu z důvodu planého poplachu.

 

POŽÁR SETUZA ÚSTÍ n/L 28.6.2015, 8:36h.

Jednotka vyjela k požáru zásobníků oleje v areálu společnosti SETUZA . Po příjezdu na místo události se jednotka spojila s velitelem zásahu a byla přesunuta na ochlazování zásobníků oleje. Na ochlazování jednotka použila otočnou proudnici na CAS 32 T815 a monitor . Po skončení ochlazování byla jednotka VZ vrácena zpět na základnu .

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/pozar_v_SETUZE

https://www.youtube.com/results?search_query=povrly+setuza

 

POŽÁR TONASO 5.6.2015, 01:36h.

Jednotka vyjela k požáru budovy v areálu firmy Tonaso a.s. Během jízdy se jednotka spojila s jednotkou HZS Ústí nad Labem. Po příjez s VZ se jednotka vrátila zpět na základnudu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár sklepních prostor v objektu bývalé sodárny. Jednotka zahájila hasební práce. Po skončení hasebních prací a domluvě.

POŽÁR LESA MAŠKOVICE 25.5.2015, 10:07h.

Jednotka vyjela k požáru lesního porostu do obce Český Bukov, osada Maškovice. Cestou k zásahu jednotka vytěžila od místních obyvatel informace o místě požáru. Po příjezdu na místo události jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o požár lesního porostu, hrabanky v ploše cca 6 m2. Jednotka použila k hašení jednoduché vedení „C“ s kombinovanou proudnicí. Po uhašení místa požáru, provedla jednotka důkladné ohledání místa, aby nedošlo k dalšímu zahoření. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/pozar_lesa_MASKOVICE

 

PÁTRÁNÍ PO POHŘEŠOVANÉ OSOBĚ 27.5.2015, 08:49h.

Jednotka vyjela k události, pátrání po pohřešované osobě. Jednotka byla povolána na služebnu PČR v Mojžíři, odkud probíhala pátrací akce pod dohledem PČR. Pátrání probíhalo na území obce Povrly. Jednotka ve spolupráci s PČR, prohledávala okolí obce. Po prozkoumání nejpravděpodobnějších prostor, byla jednotka Povrly, vrácena velitelem PČR zpět na základnu.

 

POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY KRÁSNÉ BŘEZNO 16.4.2015, 00:59h.

Jednotka vyjela k požáru nízké budovy v Ústí nad Labem, Krásné Březno ,ulice Krátká.

Po příjezdu na místo události se VJ spojil s VZ . Po domluvě s VZ zahájila jednotka kyvadlovou dopravu vody z ulice Čelakovského na místo požáru, celkové množství dopravené vody bylo 27 000 litrů vody. Zbytek jednotky pomáhal s rozebíráním konstrukcí jednotce HZS UL a SŽDC. Poté co byl požár zlikvidován byla jednotka Povrly vrácena VZ zpět na základnu.

 

PLANNÝ POPLACH

Jednotka vyjela k požáru polní porostu v katastru obce Povrly. Po příjezdu na místo události se již na místě nacházela jednotka HZS UL. Jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o nenahlášené pálení a po domluvě s velitelem HZS UL se jednotka vrátila zpět na základnu na místo se též dostavila jednotka SDH Mojžíř

 

STROM PŘES KOMUNIKACI

Jednotka vyjela k odstranění padlého stromu přes komunikaci. Po příjezdu na místo jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o vzrostlý strom, který spadl na komunikaci. Jednotka za pomocí vozidla Tatra 815 odtáhla strom z komunikace a za pomocí MPŘ strom rozřezala a odklidila z komunikace. Jednotka byla během zásahu upozorněna občanem obce, že poblíž obce Mirkov se nachází další padlý strom přes komunikaci. Jednotka se na toto místo přesunula, na místě došlo též k odstranění padlého stromu přes komunikaci. Jednotka se poté vrátila zpět na základnu.

 

POŽÁR ČERVENÝ VRCH

Jednotka vyjela k dohašení požáru lesa Červený vrch, Děčín. Po příjezdu na místo události a domluvě s VZ jednotka zahájila kyvadlovou dopravu vody na požářiště za pomoci CAS 32T815 celkové množství dopravené vody bylo 100 000litrů. Během dopravy vody se vozidlo Tatra stalo nepojízdné z důvodu technické závady na vozidle. Vozidlo bylo provizorně opraveno a po domluvě s VZ se vrátilo zpět na základnu.

POŽÁR ČERVENÝ VRCH

Jednotka vyjela k požáru lesa Červený vrch, Děčín. Po příjezdu na místo události do oblasti Jalůvčí již na místě zasahovala jednotka SDH Horní Žleb. Jednotka po domluvě s velitelem SDH Horní Žleb. Doplnila cisternu této jednotky a poté se přesunula do oblasti Děčín- Bělá, kde spolu s ostatními jednotkami prováděla kyvadlovou dopravu vody za pomocí CAS 32 T 815. K čerpání využívala Bělský rybník celkem JSDH Povrly dovezla na místo zásahu 27 OOO litrů hasiva. Jednotka zavážela místo zásahu až do nočních hodin poté se po domluvě s VZ vrátila zpět na základnu.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/pozar_lesa_Decin_-_Cerveny_vrch

PLANNÝ POPLACH

Jednotka vyjela k požáru polní porostu v katastru obce Povrly ulice Ústecká, Labská. Jednotka prováděla průzkum společně s PČR a HZS UL, žádný požár nebyl nalezen, takže se jednalo nejspíše o planný poplach. Jednotka se po domluvě s operačním střediskem vrátila zpět na základnu.

 

POŽÁR KOMÍNU 21.2.2015

Jednotka vyjela k nahlášené události požár komínu v obci Mojžíř. Po příjezdu na místo jednotka průzkumem zjistila, že požár se nachází na střeše obytného domu. Natažením hadic C a vysokotlaku jednotka zajistila dostatek vody pro uhašení lokalizovaného místa. Po odkrytí střešní krytiny byl uhašen hořící trám. Po důkladném uhašení si jednotka sbalila svoje saky paky a odjela zpět na základnu připravená na další výjezd.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/komin_Mojzir/

 

4.2.2015 POŽÁR BUDOVY

Jednotka vyjela k nahlášené události. Po příjezdu na místo zásahu se již na místě nacházela hlídka PČR.V její přítomnosti jednotka přeštípla zámek na bráně, který bránil vjezdu do objektu.Jednotka poté průzkumem zjistila, že se jedná o požár pneumatik a plastů v bývalém skladu firmy Beas.K hašení jednotka použila vysokotlakého proudu. Během hašení se na místo dostavila jednotka HZS UL a jednotka SDH Mojžíř. Po domluvě s velitelem HZS byla k hašení použita těžká pěna. Po uhašení se jednotka HZS UL a SDH Mojžíř vrátila na základnu. Jednotka Povrly zůstala na místě a provedla kontrolu skladu, poté místo předala majiteli a vrátila se zpět na základnu.

 

 https://www.youtube.com/watch?v=yhMlVC4xlKM&feature=youtu.be

 

 

2014

19.10.2014 POŽÁR AUTOMOBILU

Jednotka vyjela k  požáru nízké budovy v obci Povrly. Po příjezdu na místo jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o požár osobního automobilu Daewoo, od kterého došlo k požáru dřeveného přístřešku. Jenotka použila k hašení jeden proud vyskototlaké vody a jeden proud „C“ po uhašení osobního automobilu velitel jednotky zjistil, že od osobního automobilu vzplála střecha přilehlé kůlny a, tím došlo k požáru podkroví kůlny. Jednotka se poté přesunula do podkroví objektu, kde zahájila hasební práce.Po uhašení plamenného hoření jednotka zahájila odvětrání prostoru. Na místo se dostavila jednotka HZS UL a za pomocí přetlakové ventilace objekt odvětrala. Jednotka Povrly poté společně s jednotkou HZS prováděla rozebírání konstrukcí a vyhledávání skrytých ohnisek. Během zásahu došlo k nadýchaní člena jednotky Povrly zplodinami hoření. Byl mu podán kyslík. Na místo se dostavila i PČR. Jednotka se po domluvě s velitelem HZS vrátila zpět na základnu.

 

20.9 2014 ZATOPENÁ SKLADOVACÍ HALA

Jednotka vyjela k události nahlášené veliteli SDH Povrly občanem obce Povrly. Po příjezdu na místo jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o zatopenou skladovací halu. Po domluvě s majitelem zahájila jednotka odčerpávání vody ze zatopeného objektu za pomoci plovoucího čerpadla. Po odčerpání vody se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

19.9 2014 POŽÁR V PODNIKU MĚĎ POVRLY

Jednotka vyjela na nahlášenou událost s vozidlem CAS 32 T 815 v počtu 1+2 . Při příjezdu na místo události jednotka provedla průzkum, průzkumem bylo zjištěno, že se jednalo pouze o technologickou akci a že k plamenému hoření nedošlo. Jednotka vyhledala odpovědného pracovníka P. Bednáře jím byla ujištěna, že zásah jednotky nebude nutný. Na místo se též dostavila jednotka HZS UL, místo zásahu poté bylo předáno jednotce HZS UL a jednotka se po domluvě s velitelem HZS UL vrátila zpět na základnu.

 

8.8 2014 LIKVIDACE SRŠNÍ

Občanem obce bylo veliteli jednotky nahlášeno, že se jeho domě vyskytuje sršní hnízdo, které jej ohrožuje. Velitel jednotky nahlásil tuto skutečnost na operační středisko a po domluvě s operačním střediskem zahájila jednotka průzkum. Průzkumem bylo zjištěno, že hnízdo je umístěno ve štítu budovy z důvodu přístupu a po domluvě s majitelem objektu musela jednotka za pomoci MPŘ odříznout část podhledu střechy. Poté hnízdo odstranila a vrátila se zpět na základnu.

 

7.8 2014 LIKVIDACE SRŠNÍ

Občanem obce bylo veliteli jednotky nahlášeno, že se v blízkosti jeho domu vyskytuje sršní hnízdo, které jej ohrožuje. Velitel jednotky nahlásil tuto skutečnost na operační středisko a po domluvě s operačním střediskem zahájila jednotka průzkum. Průzkumem bylo zjištěno, že hnízdo je umístěno ve štítu budovy, majitele jednotka nezjistila, a za pomocí vysavače hnízdo odstranila. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

3.8 2014 ODČERPÁNÍ VODY

Jednotka byla na tuto událost převelena z jiné události. Jednotka se dostavila na místo události poblíž ústeckých loděnic, kde průzkumem zjistila, že je zde zaplavena komunikace a tím znemožněn průjezd vozidel. Jednotka za pomoci plovoucího čerpadla vodu odčerpala, poté se přesunula pod most poblíž hlavního nádraží Ústí nad Labem na místě byla i PČR po domluvě s PČR začala PČR řídit provoz kyvadlově a jednotka mohla zahájit odčerpávání vody po odčerpání vody byl provoz plně obnoven a jednotka se vrátila zpět na základnu

12.7 2014 ZAKLÍNĚNÁ OSOBA

Jednotka vyjela na nahlášenou událost s vozidlem CAS 32 T 815 v počtu 1+3 během jízdy k zásahu nás předjela jednotka HZS UL po příjezdu na místo události jsme zjistili, že se jedná o osobu , která byla zaklíněna pod traktorem. Ve spolupráci jednotkou HZS UL jsme vozidlo zaklínovali a za pomocí hydraulického rozpěrného válce jsem vozidlo zvedli a osobu vyprostili poté jsme zraněnou osobu předali ZZS. Po domluvě s velitelem zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu . Na místo se dostavila i PČR

 

8.7 2014 ZATOPENÉ VOZIDLO

Jednotce Povrly byla starostou obce nahlášena událost, uvízlé vozidlo v zatopeném viaduktu . Po příjezdu na místo události jednotka za pomocí vozidla DA 12 AVIA vozidlo vyprostila a poté viadukt za pomoci plovoucího motorového čerpadla Honda odčerpala. Po odčerpání se jednotka Povrly vrátila zpět na základnu.

 

26.6 2014

Jednotka vyjela k nahlášené události, během jízdy k zásahu byla jízda přerušena na železničním přejezdu Povrly z důvodu průjezdu vlaku. Po příjezdu na místo události se jednotka účastnila vyvádění osob ze zakouřeného domu pomocí IDP po vyvedení osob a po domluvě s velitelem zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

24.6 2014

Jednotka vyjela na nahlášenou událost s vozidlem CAS 32 T 815 v počtu 1+3 po příjezdu na místo události byla již na místě jednotka HZS UL a požár byl ve fázi lokalizace. Po domluvě s velitelem HZS se jednotka Povrly vrátila zpět na základnu.

 

17.6 2014 PÁTRÁNÍ POHŘEŠOVANÉ OSOBY

Jednotka vyjela k nahlášené události, po příjezdu na místo se velitel jednotky spojil s velitelem zásahu Policie ČR. Jednotka byla poté nasazena do pátrání po ztracené ženě v prostoru blízkém obci Chlumec. Po nalezení hledané ženy byl velitelem zásah ukončen a jednotka se vrátila zpět na základnu.

 

27.5 2014 LIKVIDACE POROSTU

Jednotka vyjela k nahlášené události, po příjezdu na místo, jednotka průzkumem zjistila, že došlo k pádu stromu, který je zavěšený za telekomunikační kabel a hrozí pádem na komunikaci. Jednotka za pomocí motorové pily strom rozřezala a odklidila jej. Poté se vrátila zpět na základnu.

 

3.4 2014 ASISTENCE

Jednotka vyjela do firmy Tonaso a.s. na požární asistenci při svařování na skladovací hale po příjezdu na místo zásahu rozhodl velitel o vytvoření jednoduchého vedení „c“ na střechu haly pro případ vznícení. Po dokončení svařovacích prací se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

21.3 2014 PÁTRÁNÍ PO VÝBUŠNINĚ

Jednotka vyjela k události, po příjezdu na místo události bylo jednotce VZ sděleno, že se jedná o nahlášenou bombu v prostorách zařízení s trvalou péčí. Jednotka poté zahájila pátrání po prostorách ozdravovny. Poté co bylo zjištěno, že se jedná pravděpodobně o planý poplach byla jednotka odvolána a vrácena zpět na základnu .

 

18.2 2014 POŽÁR KOMÍNU

Jednotka vyjela na nahlášenou událost, po příjezdu na místo události jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o požár komínu. Majitelce domu oznámila, že musí přestat dále topit. Jednotka zkontrolovala komínový průduch a zjistila, že komínové saze už nehoří, poté se na místo události dostavila jednotka HZS Ústí nad Labem a místo zásahu bylo předáno veliteli HZS, jednotka Povrly pomohla jednotce HZS s čištěním komína a poté se vrátila zpět na základnu .

 

 


 

2013

POŽÁR

Dne 14.11.2013 v 15:28 hod. vyjela naše jednotka s T815 cas 32 v počtu 1+2 k požáru osobího automobilu do Blanska. Po uhašení OA se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

TECHNICKÁ POMOC

dne 5.11.2013  vyjela naše jednotka na technickou pomoc. Jednalo se o vyproštění nákladního auta.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/technicka_pomoc_odstraneni_prekazek_5.11.2013/#technicka_pomoc_5.11._2013.jpg

Požár

Dne 25.10.2013 ve 22:45 hod. vyjela jednotka do Neštěmic k požáru drážního skladu. Jednotka vyjela s T815 cas 32 a doplňovala vodu.

Požár

Dne 9.10.2013 byl jednotce v 18:56 vyhlášen požár v panelovém domu v Mojžíři. Jenotka nezasahovala a byla odvolána zpět na základnu.

 

Vyproštění zvířat

Dne 27.9.2013 v 11:32 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednotka vyjela s DA 12 AVIA v počtu 1+2 do Krásného Března ul. Anežky České. Jednalo se o zaklíněnou kočku v panelákové šachtě. Po hodině a půl se podařilo kočku vyprostit živou a předat majitelce. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Technická pomoc

Dne 20.8.2013 v 8:32 vyjela jednotka k obci Lužec na spadlý strom přes komunikaci. Jednoka strom rozřezala a odstranila z komunikace. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

http://plzenak93.rajce.idnes.cz/Vyjezd_Strom.._HASICI_POVRLY/

 

Technická pomoc

Dne 6.8.2013 ve 22:20 vyjela jednotka do ulice Mírová v Povrlech na přetřžení vedení el.proudu. To došlo z důvodu velkého větru k ulomení větve z přilehlého stromu a tím i k přetřžení vedení el.proudu.Jednotka odstranila část ulomené větve a el.vedení z komunikace a vyčkala do příjezdu techniků ČEZ. Poté se jednotka vrátila na základnu.

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/strzene_el._vedeni_2013-08-06/

 

 

Planý poplach

Dne 1.8.2013 v 17:44 byl jednotce vyhlášen poplach letecká havárie. Jednotka vyjela v počtu 1+7 s DA 12 AVIA do obce Mašovice část obce Povrly .Po příjezdu jednotky na místo události se  již nacházela jednotka HZS ÚL a PČR. Po domluvě s velitelem HZS ÚL jednotka udělala průzkum okolí. Poté jednotky dostali zprávu že se již jednalo o cvičení Armády ČR. Jednotka se vrátila na základnu v 18:53 hod .

 

Požár

Dne 23.7.2013 v 17:37 vyjela jednotka do Neštědic směr Mašovice na požár travního-polního porostu. Po příjezdu jednotky na místo události se již na místě nacházeli SDH MOJŽÍŘ a HZS ÚL. Po uhašení ohniska se jednotka vrátila zpět na základnu v 18:14 hodin.

 

Povodně 2013

1.6 - 15.6. 2013

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Povoden_cerven_2013/ 

http://www.youtube.com/watch?v=Ybks_d1emM8&feature=share

 

Vyhledávání osob

Dne 27.5 2013 vyjela jednotka s DA 12 AVIA v počtu 1+2 do ulice Žežická Ústí nad Labem ( Krásné Březno).

Jednalo se o pátrání osoby v okolí Krásného Března. Jednotka se společně s ostatními jedotkami a Polici ČR dohodla o způsobu hledání ztracené osoby. Po nalezení osoby se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Požár 

Dne 16.5.2013  ve 21:48 byl jednotce vyhlášen požár. Jednotka v počtu 1+3 s T815 CAS 32  vyjela na požár výrobny nábytku na Starém městě v Děčíně. Po příjezdu  na místo události se jednotka domluvila s velitelem zásahu že bude zajištovat zásobování vody s Děčínského koupaliště. Na místě zasahovalo 15 hasičských jednotek.   Byl vyhlášen  III. stupeň  poplachu.   Jednotka se zpět na základnu vrátila  ve 3:20.                                              

 

Foto zde:http://decinsky.denik.cz/galerie/pozar-zzn-decim.html?mm=4481611

Požár 

Dne 9.4.2013 ve 12:44 byl jednotce vyhlášen požár. Jednalo se o požár nízké budovy (chata) v Krásném Březně. Jednotka vyjela k požáru s  T815 CAS 32 v počtu 1+3.Při cestě k požáru byla JSDH Povrly a JSDH Mojžíř odvolána a vrácena zpět na základnu.

 

Požár

Dne 31.3.2013 v 5:07 vyjela jednotka s CAS 32 T815 na požár travního porostu u obce Povrly a Neštědice hlavní silnice směrem na Děčín.Po příjezdu na místo události jednotka zjistila že se jedná o dvě ohniska.Jednotka použila jeden proud C a jeden vysokotlaký proud.Na místo události se také dostavila HZS ÚL. CCA po 30 minutách se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Požár

Dne 22.3.2013 v 9:11 vyjela jednotka na nahlášený požár nízké budovy v Ústí nad Labem ulice Majakovského část obce Předlice.Na místě události zasahovala už jednotka HZS Ústí nad Labem, železniční jednotka SŽDC a podniková jednotka z teplárny Trmice .Naše jednotka zajišťovala zásobování vody na místo zásahu z čerpacího stanoviště u prodejny Globus. Po lokalizaci požáru se naše  jednotka  vrátila zpět na základnu.

 

Technická pomoc

Dne 16.3.2013 v 8:40 vyjela naše jednotka s CAS 32 T815 v počtu 1+3 k řece Labe v Povrlech.Po příjezdu na místo událostí bylo zjištěno že se jedná pouze o utrženou bojku, která máěla vlivem silného proudu přetržené jedno z kotevních lan a z této příčiny se bojka vynořuje a potápí.Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Pomoc ZZS Ústí nad Labem

Dne 12.3.2013 ve 14:47 jednotka vyjela do ulice Hutnická v Povrlech na pomoc ZZS s převozem pacienta.Jednotka přenesla pacienta do sanitního vozu a poté se vrátila na základnu.

Požár

Dne 20.1.2013  v 18:23 vyjela naše jednotka na  požár skladovaných palet a odpadu v Neštědicích do firmy BEAS.Na místo zásahu také dorazila PČR a HZS Ústí nad Labem . Jednotka použila pro hašení jeden proud "C" a vysokotlaký proud. Jednoka zasahovala cca. 30 min poté se vrátila na základnu.

foto zde: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/pozar_Nestedice_BEAS_20.1.2013_18_17_hod./

 

 

2012

 

Technická pomoc

Dne 23.12.2012 ve 21:17 vyjela jednotka k spadlému stromu přez komunikaci ve Slavošově. cca po 1 hodině se jednotka vrátila zpět na základnu.

foto zde : http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/vyjezd_strom_Slavosov_23.12.12

 

Technická pomoc

Dne 23.7.2012 v 13:49 jednotka vyjela na hlášenou pomoc ZZS. Po příjezdu na MU se jednotka spojila se ZZS. Jednotka pomohla s naložením pacienta ZZS za pomoci vakuových nosítek v obtížně přístupném terénů asi 300 metrů od vozidla ZZS. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

foto zde: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/zasah_23.7.2012

 

Technická pomoc

Dne 11.7.2012 v 17:21 vyjela jednotka na hlášenou likvidaci nebezpečného hmyzu. Po příjezdu na místo události provedla jednotka průzkum a zjistila, že se jedná o vosí hnízdo, které se nachází v areálu koupaliště. Jednotka za pomoci speciálních prostředků a dvou nastavovacích žebříků provedla jeho likvidaci. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Technická pomoc

Dne 5.7.2012 v 16:18 vyjela jednotka k likvidaci dvou vosích hnízd v chatové oblasti v Povrlech. Jednotka provedla likvidaci a vrátila se zpět na základnu.

Technická pomoc

Dne 4.7.2012 v 14:19 vyjela jednotka do ulice Drážní v Povrlech na likvidaci spadlého stromu na zahradní domek. Jednotka provedla rozřezání stromu a vrátila se zpět na základnu.

Technická pomoc

Dne 1.7.2012 v 16:34 odstranila jednotka vosí hnízdo ve šťítu rodinného domu za pomoci ochranných prostředků. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Požár

Dne 29.6.2012 v 21:51 vyjela jednotka na požár starého seníku do ulice Dubová v Neštěmicích. Jednotka vyjela s CAS 32 T815 a s DA8 Avia. Po příjezdu na místo se spojila s velitelem zásahu a prováděla rozebírání konstrukcí sterého seníku a dodávku vody do CAS 30. Po následné likvidaci se vrátila jednotka zpět na základnu.

Požár

Dne 1.6.2012 v 18:51 byl JSDH Povrly vyhlášen požár. Jednotka vyjela na hlášený požár v objektu firmy Měď Povrly. Při příjezdu do areálu byla jednotka informována o jaký objekt se jedná a zajistila odpojení elektrické energie do objektu. Jednotka provedla prvotní průzkum a zjistila, že došlo k výbuchu a k zahoření ve slévarenské peci. Za pomoci práškových hasicích přístrojů byl proveden prvotní zásah. Poté dorazila na místo jednotka HZS ÚL a místo zásahu si přebrala. Po domluvě s velitelem zásahu zůstala jednotka na MU v počtu CAS 32 1+3 a DA 8 1+1. Jednotka prováděla dohašování malých ohnisek v dýchací technice a hlídala olejovou vanu o obsahu 200 litrů a el. rozvodnu, které byly v blízkosti pece. Vše prováděla za pomocí práškových hasicích přístrojů, které dodala firma Měď Povrly. Po této činnosti bylo místo předáno zřízené požární hlídce, poučila její členy co dělat v případě rozšíření a vrátila se zpět na základnu.

 

 

Požár

Dne 21.5.2012 v 19:53 byl vyhlášen JSDH Povrly požár. Jednalo se o požár travního porostu v Neštědicích u přívozu o rozměrech 5x50m.

Jednotka zahájila hašení za pomocí jednoduchých hasících prostředků. Po příjezdu HZS UL. spolupracovala s touto jednotkou. cca. po 30min. se jednotka vrátila na základnu.

foto: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/pozar_Nestedice_21.5.2012

Požár

Dne 8.4.2012 v 19:07 hod. byl vyhlášen JSDH Povrly požár. Jednalo se o požár travního porostu mezi Doběticemi a Chuděrovem. Jednotka likvidovala požár pomocí vysokotlakového proudu cca 2,5 hod. Poté se jednotka vrátila na základnu.

foto: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Pozar_8.4._2012_Chuderov/

 

Požár

Dne 18.3.2012 ve 12:58 hod. byl vyhlášen JSDH Povrly požár. Jednalo se o požár travního porostu v ul. Lužecká Povrly. Na místo události se dostavilo i HZS Ústí nad Labem, JSDH Mojžíř a PČR

Jedotka zasahovala cca 2 hod. a poté se vrátila na základnu.

foto zde: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/pozar_Povrly_18.3.2012

 

Technická pomoc

Dne 9.3. 2012 jednotka vyjela do Neštědic k přívozu, kde odstanila bachno, které bylo naplaveno zvýšenou hladinou řeky.

foto zde: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Technicka_pomoc_obci_-_9.3._2012_Nestedice/

 

 

Technická pomoc

Dne 24.2.2012 v 15:45 jednotka vyjela na hlášené znečištění koryta potoka u koupaliště Povrly. Jednotka po příjezdu na místo zásahu zjistila, že se jedná o naplavenou dřevinu, která překáží v korytě potoka. Jednotka provedla odstranění naplavenin za pomoci trhacího háku a lezeckého vybavení. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu

 

Požár

Dne 22.2. 2012 ve 14:42 byl na linku tísňového volání oznámen požár v rodinném domku v Povrlech – Mírkově. K požáru vyjely jednotky HZS St. Ústí nad Labem a SDH Povrly.Objekt byl uvnitř silně zakouřen. Jednalo se o požár sazí v komíně, který byl porušen. Hasiči požár 1 nístnosti zlikvidovali v 16:13 a prostor odvětrali.

foto zde: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/pozar_Mirkov_22.2.2012/

 

Čerpání vody

Dne 17.2.2012 v 17:01 vyjela jednotka k čerpání vosy ze sklepa rodinného domu v Povrlech.

 

PLANÝ POPLACH

Dne 26.1.2012 v 16:43 hod. byl vyhlášen JSDH Povrly požár. Na místě zásahu, zjištěno nehlášené pálení. Jednotka nezasahovala. Osoba byla poučena jak postupovat při hlášení pálení. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě jednotka HZS stanice Všebořice a PČR Mojžíř.

 

 

 

ZÁSAHY 2011

Mapa s výjezdy za rok 2011: http://maps.google.cz/maps/ms?hl=cs&ie=UTF8&brcurrent=5,0,0&oe=UTF8&msa=0&msid=200236843095890781761.00049e09dfa8a1b60976b&z=12

Požár

Dne 17.10.2011 v 0:16 hod. byl jednotce vyhlášen požár. Jednalo se o pálení kabelů v kanalizační trubce pod tratí v Neštědicích směrem na Mojžíř. Jednotka vyjela s Tatra 815 cas 32 v počtu 1+3. Na MU zasahovala HZSP SŽDC ÚSTÍ N/L a PČR

 

Čerpání vody

Dne 19. -20.8.2011 sbor zasahoval na zimním stadionu v Povrlech, kde se po vydatných srážkách ucpala kanalizace. Jednotka odčerpala vodu a zprůchodnila kanalizaci.

http://sdhpovrly.rajce.net/Cerpani_vody_-_Zimni_stadion_Povrly_19.8.2011

 Likvidace hmyzu 

Dne 26.7. 2011 jednotka vyjela na likvidaci hmyzu (vos) v chatařské oblasti v Povrlech.  Zneškodnění vos bylo provedeno sprejem. Dále jednotka zasahovala v ulici Na Panském v Povrlech, kde sprejem likvidovala a odchytala sršně.

 

Odchyt a likvidace obtíž. hmyzu 

Dne 4.7.2011  v 8:40 hod. jednotka likvidovala sršní hnízdo v kině Povrly.

Téhož dne ve 14:39 hod. vyjela jednotka k odstranění vos do chatové oblasti v Povrlech

 

 

Požár 

Dne 30.6.2011 v 19:04 hod. jednotka provedla výjezd s T 815cas 32 a DA-30   na požár dřeva mezi Slavošovem a Č. Bukovem. Po příjezdu na místo události jsme pomocí 1 proudu C požár uhasili. Na MU byla i PČR

řevadd

Požár

Dne 10.6.2011 v 9:15 hod. jednotka provedla výjezd na požár auta směrem na Roztoky. Při příjezdu na místo provedla průzkum a zjistila, že se jednalo jen o seškvařené kabely v motorové části. Jednotka zajistila MU a provedla odpojení baterie. Na místě PČR a HZS ÚK. Jednotka čekala na příjezd vyšetřovatele a poté se vrátila zpět na základnu

foto zde: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Pozar_auta_10.6.2011/# 

Vyhledávání osob

Dne 8. 5. 2011

Jednotka vyjela na žádost PČR na pomoc při vyhledávání pohřešované osoby. Jednotka vyjela s technikou DA 8 Avia v počtu 12+1 do obce Slavošov společně s PČR, která disponoval zhruba 25 osobami. Naše jednotka společně s psovodem PČR prohledávala část lesa v obci Slavošov a druhá skupina tvořena příslušníky PČR a zaměstnanci MP druhou část lesa v obci Slavošov. Během tohoto zásahu dorazila letecká služba PČR, která prohledávala daný úsek ze vzduchu za pomoci termovize. Prohledání tohoto úseku bylo neúspěšné. Po dohodě s ředitelem PČR se všechny jednotky přesunuly do obce Maškovice a pokračovaly přes louky a lesy směrem do obce Povrly. Jednotky prohledaly dvě skalní vyhlídky, ale bez výsledku. Během tohoto opět prohledával místo zásahu vrtulník PČR a lokalizoval místo okolo Povrlské přehrady. Všechny jednotky se přesunuly na místní přehradu a prohledávali okolí přehrady za pomoci svítilen a psovodů. Toto prohledání bylo bez výsledku. Poté se všechny jednotky přesunuly do zbrojnice kde proběhlo vyhodnocení a v ranních hodinách bylo hledání přerušeno. Kolem sedmé hodiny ranní bylo oznámeno, že osoba byla nalezena matkou, spící ve stodole jejich domu. Patrání bylo ukončeno. 

 

 

Požár

Dne 28.4.2011 v 17:15 hod. byl vyhlášen jednotce požár stromu v Neštědicích u Labe. Jednotka vyjela s T 815cas 32 a DA-30, provedla pruzkum a pomocí 1 proudu C  požár uhasila.

 

 

Požár

Dne 22.4.2011 ve 21:12 hod. byl vyhlášen jednotce požár travního porostu v Neštěmicích pod Vyhlídkou. Jednotka prováděla zálohu. Na místě HZS ÚL a PČR.

 

Požár

Dne 2.4.2011 v 18:52 byl vyhlášen jednotce poplach. Jednalo se o požár travního a lesního porostu v části obce Neštědice směrem na Mašovice. Jednotka vyjela s technikou Tatra 815 CAS 32. Jednotka provedla natažení dvou proudů C a provedla likvidaci požáru. Na místě HZS Ústí nad Labem a PČR.

 

Požár

Dne 30. 3. 2011  v 17:41 hod. byl vyhlášen požár v Ústí nad Labem - Krásné Březno. Jednalo se o požár výškové budovy ve 3. podlaží. Jednotka vyjela s technikou Tatra 815 cas 32 a Avia DVS 30. Na místě události se jednalo o požár odpadků. Jednotka se vrátila na základnu. Na MU dorazilo HZS UL, JSDH Povrly a PČR

 

 

Požár

Dne 16.3.2011 v 0:36 hod. byl vyhlášen jednotce poplach. Jednalo se o požár seníku v obci Malšovice. Jednotka po dojezdu na místo události se spojila s VZ a prováděla kyvadlovou dopravu. Ve 4:30 se jednotka po dohodě z VZ vrátila zpět na základnu. Na místě HZS Děčín, SDH Dobkovice, SDH Jílové-Modrá, SDH Boletice nad Labem, SDH Děčín- Staré Město, SDH Horní Žleb, PČR.

   

Požár

Dne 5. 3. 2011 v 15:10 hod. byl vyhlášen požár. Jednalo se o požár plastového kontejneru na odpadky v ul. Na Panském Povrly. Jednotka vyjela k požáru, kde zjistila, že pomocí obyvatel byl požár uhašen. Provedena kontrola proti případnému vznícení a předáno PČR.

 

 

Požár

 Dne 2. 3. 2011 v 15:43 hod. byl vyhlášen HZS Ústí nad Labem požár. Jednalo se o požár travního porostu v Neštědicích ul. Mašovická. Jednotka provedla průzku a začala s hašením požáru travního porostu o rozloze cca. 20 x 50 m.  Na MU. se dostavila jednotka HZS Ústí nad Labem a PČR

 

Požár

Dne 26. 2. 2011 v 18:01 hod. byl vyhlášen HZS Ústí nad Labem požár. Jednalo se o požár travního porostu pod Kozím vrchem. Na místě události jednotka provedla průzkum a zjistila, že se jedná o nenahlášené pálení tak nebylo nutno zasahovat. Na místě události byla i PČR , která si MU převzala. Jednotka se vrátila zpět na základnu.

 

Dopravní nehoda

Dne 22. 2. 2011 v 1:05 hod. vyjela jednotka SDH Povrly k dopravní nehodě v obci Povrly. Jednalo se o úklid po dopravní nehodě, kde došlo k úniku motorového oleje. Použitím sorbentu jsme částečně olej zlikvidovali. Olej byl roztažen po obci Povrly v části křižovatky -  ul. Radní a Školní,  most - ul. 5 května a U Stadionu,  křižovatka u kostela - ul. 5 května a Mírová,  křižovatka - ul. Mírová a Úzká.

 

Požár

 Dne 31. 1. 2011 v 8:51 hod. byl vyhlášen HZS Ústí nad Labem požár. Jednalo se o požár drážního domku v ul. Mírová  Povrly. Jednotka SDH povrly vyjela s CAS 32 T815 v počtu 1+3, kde jsme byli jako první. Jednotka provedla průzkum a poté předala místo události VZ HZS Ústí nad Labem. Jednalo se o požár kabelů k trafu vysokého napětí.

 

 

Požár

Dne 24. 1. 2011 v 11:19 hod. byl vyhlášen HZS Ústí nad Labem požár. Jednalo se o požár seníku v Malšovicích okres Děčín. Naše jednotka vyjela s CAS 32 T815 v počtu 1+1. Jednotka prováděla kyvadlovou dopravu vody a pomoc při hašení seníku v IDP. Jednotka byla na místě cca 3:30 hod.

 

Povodeň 14 - 19.1 2011

                                                                          

 


Odstranění sněhových převisů

Dne 4.1.2011 v 9:30 vyjela jednotka k odstranění dvou sněhových převisů. Jeden sněhový převis odstranila jednotka v ulici Radní na pečovatelském domě a druhý na budově v ulici Lužecká. Poté se jednotka vrátila zpět  na základnu.

POŽÁR v Úsí nad Labem

Dne 3.1.2011 v 5:02 vyjela jednotka k požáru výškové budovy  v Jateční ulici v Ústí nad Labem. Jednotka nezasahovala a byla vrácena na základnu

 

 

ZÁSAHY 2010

  
ODSTRANĚNÍ SNĚHU
 
Dne 30.12.2010 v 9:00 hod. vyjela jednotka k odstranění sněhu a rampouchů nad vchodem ZŠ Povrly
 
ODSTRANĚNÍ SPADLÉHO STROMU
 
Dne 14.12.2010 ve 21::40 hod. jednotka vyjela k vyvrácenému stromu přes celou vozovku nad přehradou Povrly.MU bylo nasvíceno el. Agregátem a 2 mot. Pilami rozřezána překážka z vozovky.PČR Mojžíř se dostavila na MU. Vozovka byla cca 3 hod. uzavřena
 
 
     
DOPRAVNÍ NEHODA
 
Dne 2.11.2010 v 19.30 hod. vyjela jednotka k DN 3 OA v Roztokách, jednotka provedla protipožární opatření,
odpojila aku a zametla  střepy  z  vozovky
 
 
POMOC OBCI - KÁCENÍ STROMU V LUŽCI
 
Dne 17.10. 2010 jednotka vyjela do Lužce  na pokácení stromu.
 
 
 
Dopravní nehoda
 
Dne 13.10.2010  ve 20.20 hod. jednotka vyjela k DN 1 OA, provedla protipožární opatření, odpojila aku  a  zametla  střepy  z  vozovky
 
ÚKLID STROMŮ PŘES KOMUNIKACI - Lužec
 
Dne 28.9.2010 v 11:20 vyjela jednotka s technikou DA Avia v počtu 4+1 do obce Lužec kde provedla rozřezání 1x stromu, který ležely přes komunikaci a telekomunikační drát. Poté jednotka odstranila spadlý strom přes komunikaci pomocí plošiny. Po ukončení se vrátila jednotka zpět na základnu ve 13:45hod.
     
   
 
Dopravní nehoda
 
Dne 23.9.2010 v 9:24 hod. byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o dopravní nehodu nákladního auta s osobním autem. Jednotka vyjela s Tatrou 815 cas 32 v počtu 1+3.
Při nehodě částečně asistovala a poté byla odeslána řídit provoz aut do Neštědic. Tento výjezd byl ukončen ve 13:40 hod.
 
 
 
 
 
 PŘÍVALOVÉ DEŠTĚ SRPEN 2010

 

ZÁSAHY 2009

POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY- KRÁSNÉ BŘEZNO

Dne 28.5.2009 ve 21:09  vyjela jednotka s DA Avia v počtu 4+1  do Krásného Března odkud byl nahlášen požár budovy. Jednalo se o požár kočárku na chodbě domu. Po příjezdu na místo zásahu se zde už nacházela jednotka HZS Ústí nad Labem, která zakouřený prostor odvětrala. Poté se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

ÚKLID POZEMNÍ KOMUNIKACE- NEŠTĚDICE + DOPRAVNÍ NEHODA- NEŠTĚDICE

Dne 20.6.2009 v 14:37 vyjela jednotka s DA Avia v počtu 4+1 do Neštědic odkud byla nahlášena dopravní nehoda s únikem provozních kapalin. Po příjezdu na místo události bylo zjištena nehoda dopravního automobilu, který zřejmě naboural do betonové zíďky. Jednotka provedla likvidaci skrvny o velikosti 1x2m.

   Poté jednotka na žádost policie vyjela na další dopravní nehodu, která se nacházela také v Neštědicích. Na místě už zasahovala ZZS a PČR. Řidič po nárazu do betonové zíďky utrpěl lehká zranění a byl převezen na vyšetření do krajské nemocnice. Jednotka provedla úklid vozovky a vrátila se zpět na základnu

NÁMĚTOVÉ CVIČENÍ- KRÁSNÉ BŘEZNO

Dne 22.6.2009 v 10:10 vyhlásil operační důstojník HZS ÚK poplach naší jednotce. Jednalo se o požár v objektu SOŠ A SOU v Krásném Březně v Keplerově ulici. Jednotka vyjela s CAS 32 T815 v počtu 3+1. Po příjezdu na místo zásahu byla jednotka vyzvána VZ k průzkumu 2.patra budovy. Jendotka nasadila IDP a před vchod umístila přetlakovou ventilaci. Po průzkumu předala informace VZ a byla vrácena zpět na základnu. Jednalo se o námětové cvičení, které mělo prověřit připravenost Jednotek požární ochrany. Cvičení se účastnily jednotky: HZS Ústeckého kraje stanice Všebořice, HZS SŽDC Ústí nad Labem, JSDHO Mojžíř a JSDHO Povrly.

video zde: http://www.youtube.com/watch?v=csAJ_aol1HQ

                         http://www.youtube.com/watch?v=xdm3qTOgFA8&feature=channel

     

PLANÝ POPLACH - BLANSKO

Dne 30.6.2009 v 17:09 vyjela jednotka s CAS 32 T815 v počtu 3+1 a s DA Avia v počtu 3+1 na požár lesa do obce Blansko. Po příjezdu na místo události byl proveden průzkum oblasti, ale nebylo zjištěno žádné ohnisko. Na místě zásahu zasahovala také JSDHO Mojžíř a PČR. Po průzkumu se vrátila jednotka zpět na základnu.

ČERPÁNÍ VODY A ÚKLID VOZOVKY - POVRLY (KOUPALIŠTĚ), LYSÁ

Dne 4.7.2009 v 17:00 vyjela jednotka s CAS 32 T815 v počtu 3+1 a s DA Avia v počtu 6+1 na místní koupaliště kde bylo hlášeno vylití vody z místního potoka. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno zaplavení velké části koupaliště a poničené volejbalové hřiště. Bylo nasazeno plovoucí čerpadlo a voda postupně odčerpána. Poté jela jednotka zkontrolovat místní komunikace a v obci Lysá narazila na naplavené klády přes můstek, jednotka klády odstranila a vrátila se zpět na koupaliště. Zde jednotka hlídala hladinu vody do večerních hodin.

                PŘÍVALOVÝ DÉŠŤ-POVRLY A OKOLÍ

Dne 17.7.2009 v 18:55 vyjela jednotka k mnoha událostím, jednalo se zejména k čerpání vody, spadlým stromům a úklidu pozemních komunikacích. Likvidační práce probíhali i nadcházejicí den. Jednalo se o mnoho údálostí.

Události: -čerpání vody v obci Lysá , čerpání skladu firmy Staviva Hobby , spadlý strom u firmy Staviva Hobby , spadlý strom v ulici Mírová v obci Povrly , čerpání vody na místním koupališti , úklid vozovky v obci Roztoky , pomoc hasičům v obci Dobkovice , čerpání vody na místním zimním stadionu a na místním fotbalovém stadionu , odklizení naplaveného dřeva z přehrady ,  čerpání vody v místní ZŠ                                                                                                                                                                        

 video zde:  http://www.youtube.com/watch?v=mcEFM22KuXo

 
ÚKLID STROMŮ PŘES KOMUNIKACI - POVRLY A OKOLÍ
 
Dne 23.7.2009 v 20:20 vyjela jednotka s technikou CAS 32 T815 v počtu 3+1 a s DA Avia v počtu 3+1 do obce Lužec kde provedla rozřezání 4 stromů, které ležely přes komunikaci. Poté jednotka odstranila jeden spadlý strom přes komunikaci v obci Mirkov a poté jeden strom na komunikaci směrem na obec Bukov. V obci Povrly provedla odstranění jednoho spadlého stromu. Po ukončení prací se vrátila jednotka zpět na základnu.
 
 
                    
 
ROZŘEZÁNÍ STROMŮ - ZŠ A MŠ POVRLY
 
Dne 24.7.2009 v 8:40 vyjela jednotka s technikou DA Avia v počtu 2+1 do areálu místní ZŠ kde na žádost školníka provedla rozřezání 3 spadlých stromů. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 
                  

POŽÁR SKLÁDKY - STAVIVA HOBBY POVRLY

Dne 25.7.2009 v 14:10 vyjela jednotka s DA Avia v počtu 4+1 na požár skládky. Po příjezdu na místě už byla na místě JSDH Mojžír. Jednotky se nemohly dostat do objetku stavebnin, který byl střežen psy. Po spojení s pracovníkem byl umožněn přístup do objektu stavebnin. Jednotky za pomoci 1C proudu provedly uhašení asi 5m2 zasažené plochy požárem. Poté se jednotky vrátily zpět na základnu.

ZÁSAHY 2009

 


 

aktualizováno: 10.05.2023 22:40:36