DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

školení‚ brigády

image

°   2 0 2 3   °

foto, video: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/

Dne 18.2. proběhla za deštivého počasí v hasičárně další brigáda, tentokrát jsme měli za úkol úklid a vyčištění kanálů v garážích, úklid věže na naší zbrojnici, značení lan, a údržba a zkouška agregátů. Děkujeme všem zúčastněným a za skvělý buřtguláš.

angel

Dne 12.2.2023 provedla jednotka společně s jednotkou SDH Mojžíř výcvik se zaměřením na otevírání uzavřených prostor, násilný vstup za pomoci páčidla Hooligan a následně postup při požárech v budovách. Jednotky se soustředily na vytváření útočných proudů do podlaží a průzkum se záchranou osob ze zakouřených prostor. K výcviku nám byla poskytnuta budova bývalého střediska za což děkujeme obci Obec Povrly .Dále děkujeme HZS Ústí nad Labem za zapůjčení vyvíječe kouře a HZS Děčín za zapůjčení figuríny. Obě jednotky si předaly získané zkušenosti a prohloubily vzájemnou spolupráci. Těšíme se na další podobné akce.

angel

Dnes- 5.2. byl v rámci přípravy budoucích nositelů dýchací techniky proveden výcvik v orientaci v zakouřeném prostředí, které bylo imitováno za pomoci zalepení zorníku ochranných masek. Dále byl proveden výcvik s novými proudnicemi umístěnými ve výbavě nové CAS.

angel

Údržba, mytí a čištění zásahové techniky a motorových pil po náročném týdnu. (5.2.)

angel

Dnešní - 28.1. - údržba, mytí a úklid techniky, zkouška agregátů, značení hadic, úklid garáži a školení nových NDT a pravidelné kondiční jízdy.

 

*  2 0 2 2  *

foto na: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz

 

Členové výjezdové jednotky provedli zkoušku čerpadla na nové CAS 20 Scania a výcvik, zaměřený na práci s proudnici.

cool

Dne 31.8. byla provedena rekonstrukce prostoru před železniční tratí (výměna klád, vysypání kačírkem).

cool

26.8. proběhlo školení strojníků na novém vozidle Scania.

cool

V srpnu, po výjezdech do Hřenska, proběhla údržba veškeré techniky. 

cool

V pátek 29.4. proběhly závěrečné práce ohledně Čarodějnic. Chlapci si pěkně mákli, vše je připraveno. Těšíme se na vás všechny.

cool

Dne 23. 4. proběhla brigáda na svoz dřeva pro nadcházející pálení Čarodějnic. Dřevo bylo dopraveno na tradiční místo, kde pomalu vznikala vatra.

cool

*   2 0 2 1   *

foto na: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/

 Dne 13.11. od ranních hodin proběhla 2.etapa staré tribuny. Bourala se ocelová konstrukce, rozřezala na díly a odvezla do sběru. Opět se zapojily i ženy, ty pracovaly převážně v kuchyni.

cheeky

V sobotu 28.8. proběhla brigáda. Provedla se údržba vozového parku, kontrola techniky, opravilo se co bylo třeba, uklidili jsme velkou i malé garáže. I ženy se zapojily...zvelebily klubovnu a uklidily kuchyň. Pracujeme za každého počasí. Výjezďáci si odskočili na vyhlášený výjezd.

cheeky

 

V pátek 11.6. proběhla v odpoleních hodinách brigáda, spojená s demolicí staré tribuny za místním kinem. Sundavalo se oplechování a pálil bordel. Chlapci si mákli, čeká je ještě odstranění železné konstrukce.

cheeky

V sobotu 12.6. byla provedena kontrolní plavba raftu na Labi. Raft i motor jsou na jedničku.

cheeky

10. dubna proběhla brigáda. Dokončovaly se úpravy na Tatře CAS32, po zimě se uklidily garáže.

cheeky 

O víkendu se chlapci sešli, aby dokončili úpravy a řádně připravili opravenou Tatru CAS32. Děkujeme firmě ANZA za provedenou opravu.

cheeky

* 2020 *

foto na: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/

JSDH Povrly s JSDH Mojžíř provedla výcvik na Dopravní vedení + útočné proudy a práce s proudnicí 😉. Poděkování JSDH Mojžíř za poskytnutí materiálu a přípravu tohoto výcviku .

https://www.facebook.com/243485725604/videos/616993112563891/?t=5

enlightened

Dne 9. 6. proběhlo společné školení SDH a pracovníků OÚ (plavčíci) na místním koupališti. Jednalo se o PP za pomoci AED (defibrilátor). Školení se ujali pracovníci ZZS UL. Probrala se teorie, zkusila i praxe. Školení bylo pro nás všechny přínosem. Děkujeme.

https://www.magisto.com/album/video/MSJxDENORl8wNSIHDmEwCXl-?l=vsm&o=a&c=c&fbclid=IwAR0jGJdhbQPdW2XDxgW7xyaocSjXqS8-oay0RIySkKIVsr0wlE6NixCG-18

enlightened

Dne 6.6. se naši hoši sešli, aby dali dohromady nový člun a upravili vše, co bylo třeba. Děkujeme našemu OÚ ... po 21 letech změna k lepšímu.

enlightened

Dne 11.5. 2020 proběhl v prostorách hasičské zbrojnice pravidelný výcvik nositelů IDP. Po teoretické části byla provedena praktická část (orientace v prostoru + záchrana osoby).

enlightened

 

image

* 2019 *

25. 5. brigáda na kácení májky, 6 hochů si pořádně máklo.

laugh

 

Dne 2. 5. byla provedena úprava kolem hasičárny - dosázely se stromky směrem k trati a u zídky ke kolotoči. 

                                                

                                       

laugh

 

Školení NDT

21. dubna proběhlo školení NDT v počtu 3 osob. Vytyčená dráha chlapce trošku potrápila.

                                

//www.facebook.com/243485725604/videos/406434290148621/eid=ARAjqA68etrDDf7QCJ8ERV1Eg7gX3CP9VrPx7sr7SUd_bE_mPJ8neN9bMuqF8UTFZbv_78iiywjn-TA

 

laugh

 

Renovace kuchyně

Od konce března brigádničíme na renovaci kuchyně. Pracují jak muži, tak i ženy Zrušení starého nábytku v kuchyni a předsíni, vymalování, usazení nové kuchyně. Již zbývají jen malé nedodělky....Dále byla provedena výměna starých stolů a židlí v klubovně.

yes

 

Školení 

23. března proběhlo zdravotní školení + AED, kterého se zúčastnily i dvě ženy sboru. Školil Lukáš Weis.

Automatizovaný externí defibrilátor (AED) je přístroj určený k laické resuscitaci, postiženému srdci podá elektrický výboj (tzv. defibrilace).

Někteří si vyzkoušeli srdeční masáž.

yes

Na žádost OÚ Povrly provedla naše jednotka prořezávání a kácení stromů v obci Povrly. Tímto si provedla školení motorových pil.

yes

Hned v lednu si hoši udělali brigádu ve velké garáži - nové desky, úklid a se stavební firmou při pracích spojených s novými pojezdovými vraty.

 

 

 

 

 


image

2018

Dne 26.4.2018 Sbor dobrovolných hasičů Povrly převzal od zástupce Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Martina Kubáta automatizovaný externí defibrilátor a záchranářský batoh s vybavením. Tím se hasiči z Povrlů tak stávají případnou zasahující složkou First responder pro poskytování první pomoci včetně kardiopulmonální resuscitace s využitím AED přístroje v oblasti Povrlů a jeho okolí.

video zde: https://www.magisto.com/int/album/video/cHd8T0RORl8wNSIHDmEwCXh8?l=vsm&o=a&c=c

2017

Brigáda na Ferratě Poustevna Mírkov

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Ferrata_Poustevna_Mirkov

 

2016

 

Školení

Kartografie, rozdělení raněných při hromadné nehodě, dálková doprava vody na požářiště.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/skoleni_vyjezdove_jednotky

http://www.rozhlas.cz/sever/informacezeseveru/_zprava/varnsdorfsky-hasic-vymyslel-specialni-brasnu-pro-selekci-zranenych-u-hromadnych-nehod--1580343

 

2015

Brigáda lezecké skupiny...Pastýřská stěna DĚČÍN

V rámci školení lezecké skupiny jsme se zůčastnili brigády na Pastýřské stěně v Děčíně. Žijící legenda pan Karel BĚLINA, nám umožnil, aby jsme pomohli odklízet klestí a náletová křoviska za účelem vytvoření další cesty na této jedinečné lezecké stěně. Naši lezci likvidovali veškerý nepořádek, přičemž ostatní pod stěnou vše ukládali do přistaveného kontajneru.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/brigada_lezecke_skupiny_-_pastyrska_stena_DECIN

 

Raft s motorem

Získali jsme nový motor k raftu a ten se musí zajet, proto jsme podnikli zkušební jízdu nad Vaňovem. Při té příležitosti se probírala teorie záchrany tonoucího a zároveň příprava na zkoušky na ovládání člunu s motorem.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/skoleni_motorova_pila,_raft

 

Školení pilařů

Popadané stromy, příprava na Čarodějnice, prořezy...to vše si vyžaduje odborníky na práci s motorovou pilou. Školení máme za sebou.

 

Brigáda

 

Jedna z dalších a mnohých brigád sboru se nesla v duchu...příprava garáže pro nové auto a příprava závěsného vozíku pro transport raftu. Jelikož sbor každou chvílí očekává nový přírůstek do hasičské rodiny, musela se tudíž připravit garáž. Tzn....vyšší auto tudíž zvětšit vjezd do garáže...štěstí pro nás je kolega Hopik - svářeč....pro něj a Milana Mixáka žádný problém zvětšit vjezd do garáže klidně až do oblak. Při další brigádě se tato vrata nově natřela a už jen čekat na tu novou káru. enlightenedyes

foto: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/brigada

video: http://lhttps://www.youtube.com/watch?v=CCJK_cvbMOA&feature=youtu.be

 

Školení ve staré škole

Praktická část našeho školení se přesunula do místní " staré školy ", kterou nám za tímto účelem poskytla obec POVRLY. Námětem dnešního školení bylo vyhledání našeho kolegy za pomoci " mrtvého muže ", nalezení propan-butanové láhve a likvidace požáru spojená se záchranou " komára ".

video zde: https://www.youtube.com/watch?v=WF77zAn3pTc angry

2014

 

Školení výjezdové jednotky

První víkend v měsíci probíhá u sboru pravidelné školení výjezdové jednotky. Školí se jak starší hasiči, tak nováčci.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/skoleni_vyjezdove_jednotky

Lezecká skupina

Lezecká skupina SDH POVRLY je neustále v tréninku....v momentální době hojně využívá lezeckou stěnu v Děčíně...tzv. PASTÝŘSKOU STĚNU.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/lezecka_skupina_-_trenink/


Školení dýchací techniky

Naše jednotka je posílena o dva další hasiče (Marek Verner, Lukáš Štofčo), kteří prošli školením nositelů dýchací techniky. Školení proběhlo ve dvou dnech 28 - 29. 3. 2014 na HZS Ústí nad Labem.  První den měli na programu teorii a druhý den praxi. Při tomto školení se učí používat dýchací techniku a jak jí využít co nejdéle.

Foto zde: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Skoleni_dychaci_techniky_HZS_Usti_nad_Labem_28-29.3.2014

 


 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

2013


Kondiční jízda - školení 4.6.2013

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/kondicni_jizda%2C_skoleni_4.6.2013/


 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

2012

Rekonstrukce hasičárny

Od začátku září 2012 náš sbor dobrovolných hasičů v Povrlech začal s rekonstrukcí hasičské zbrojnice. Na tuto rekonstrukci jsme si o ni zažádali  u státního zemědělského intervenčního fondu, a sice prostřednictvím zdejšího obecního úřadu a MAS Labské skály.

            

Členové našeho sboru dobrovolných hasičů Povrly se pustili svépomocně do rekonstrukce naší hasičské zbrojnice, která začala 1.9.2012.

Naší prací bylo: odbouchání poškozených omítek, očištění střechy nad garáží.

Druhý den 2.9.2012 jsme se pustili do vnitřku garáže a šatny. Taktéž s odboucháním omítek a oškrábání staré malby.

 Stavební firma Ladislav Zezulák - ZIVSTAV  Povrly - která začala s opravou střechy, omítek a dalších prací.

např: zateplení střechy garáže, venkovní a vnitřní omítky, dlažba na šatně ...

foto zde:   http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Prestavba_hasicarny_1-2._9._2012

             http://detox73.rajce.idnes.cz/prestavba_hasicarny


Výcvik na ledu

Tři dny předtím se konala teoretická část v naší zbrojnici, kde bylo podrobně probráno téma záchrany z ledu.

Dne 4. března 2012 byla provedena praktická část, při které si každý člen měl možnost vyzkoušet záchranu tonoucího ze zamrzlé hladiny.

Záchrana byla zkoušena mnoha způsoby, mezi které patřila například záchrana pomocí žebříku, pomocí raftu a záchrana svou vlastní silou.

Z důvodu možnosti zapůjčení jen jednoho neoprenu, který měl možnost mít jen „tonoucí“, byla záchrana zkoušena pouze v zásahovém oděvu. Za zapůjčení neoprenu bychom chtěli poděkovat jednotce HZS Děčín.

foto zde: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Hasici_obce_Povrly_take_cvicili_na_ledu%2C_zachranovali_osobu/

http://www.youtube.com/watch?v=12o6Lk4rmRo&feature=share


____________________________________________________________________________________________________________________________________________

2010

                                                                       

 

Dne 28.2.2010 proběhl výcvik lezců v tělocvičně ZŠ Povrly. Výcvik trval cca. 3 hod. ve složení: 

Miroslav Siruček, David Pavlát, Radek Štekrt, Josef Flisák, Jožan Blecha, Václav Štofčo.

video zde: http://www.youtube.com/watch?v=gQizNC2GhNs

 image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image

 


 

Dne 5.4.2009 proběhl na stanici sdh a v jejím okolí výcvik s dýchací technikou Saturn. Jednalo se o seznámení s technikou, k čemu slouží, laická kontrola, vyzkoušení jejího složení a opětovného rozložení, zkouška laické kontroly a poté praktické vyzkoušení. První zkouška byla orientovaná na orientaci v neznámém prostoru a vynesení raněného(připravena figurína v prostorách šatny), poté následovala zkouška fyzické připravenosti příslušníků. Tímto bych chtěl poděkovat příslušníkům za jejich skvělou připravenost a trpělivost a HZS Děčín za půjčení figuríny k výcviku.

Zde přikládám pár fotek.(po kliknutí dojde k zvětšení fotky)

 

 image image image image image image image                   


 

 
aktualizováno: 10.05.2023 22:40:36