DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

mladí hasiči

*  2 0 2 2  *

Závěr Plamene-přípravka 2022

 

V neděli 29.5. zakončily svoji celoroční činnnost děti z přípravky. Za příjemného počasí děti zápolily ve Svádově v požárním útoku džberovkou. Velitel tříčlenného družstva oběhl metu a postavil plechovky. Další dvě děti musely proudem vody shodit postavené plechovky. Dále si zaběhly štafetu 3x20m. První překonal lavičku, druhý překážku a třetí zapojil hadicové vedení do rozdělovače a běžel do cíle. Třetí disciplína byl hod hadicí na kuželky. Nakonec se běželi jednotlivci, kteří museli přeskočit překážku, vzít dvě hadice, přejít lavičku a do rozdělovače zapojit hadice a hurá do cíle. Z celkového počtu 21 družstev se naši chlapci umístili na 20.místě za celoroční činnost. Nebylo cílem získat pevenství, prostě jen užít neděle a zkusit závodit před mnoha lidmi. Děkujeme všem, co byli s námi a p. Dostálové za tyto krásné fotky.

 

https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Zaver_Plamene-pripravka_2022/

 

 

cheeky

 

ZPV - Užín

V neděli 10.4. si naši nejmenší jeli vyzkoušet 2 km trať na Užíně u Toma. Konal se tam Závod Požární Všestrannosti (ZPV). Děti tam plnily různé úkoly - hod míčku na cíl, vázaly uzle, PP - zavázání kolena pomocí 3cípého šátku,pojmenováva-ly technické prostředky, přechod přes lavičku. Jako nováčci na této soutěži si vedli statečně. Vůbec nevadí, že se umístili jako druzí od konce, šlo o to, že si děti vyzkouší, co natrénovaly. Udělaly něco pro své zdraví. Počasí bylo velice proměnlivé, což dětem vůbec nevadilo ba se jim soutěž líbila. Bylo poskytnuto i zázemí, kde si mohly dát čaj, párek v rohlíku a ohřát se. Děkujeme 4 našim soutěžícím, Vavříkovi a rodičům za podporu a velký dík patří Zuzce a Míše.

https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/ZPV_-_Uzin_2022/

cheeky

Zimní sraz - Stebno

Dne 5. 3. se naši nejmenší, ve složení Terezka, Mareček a Honzík, zúčastnili zimního setkání ve Stebně. Na určené  děti plnily různé úkoly (stopy, ohně, lanová dráha, výtvor mozaiky, volání na dispečink).  Získaly celkem 39 bodů - nevařily.  Největším zážitkem byla však jízda hasičským autem. Chválíme a děkujeme.

https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Zimni_sraz_-_Stebno/

cheeky

 

Plán akcí pro rok 2022

   

*   2 0 2 1   *

Svádovský plamínek

V neděli 3.10. vyjelo družstvo nejmladších dětí - přípravka - do nedalekého Svádova, aby se utkalo v soutěži Svádovský plamínek. Utvořené družstvo 7dětí nejprve zalehlo do pytlů na základně a čekalo, kdy se ozve "HOŘÍ", aby se vysoukalo z pytlů a běželo se do šatny obléknout do vestiček, pásků a helem. Poté nastoupilo do auta - žebřík a kličkovalo mezi brankami. Dále je čekala kladina a tunel. Družstvo se pak rozdělilo na dva týmy, kdy jeden tým přenášel na nosítkách pacienta v podobě panenky a druhý napojoval hadicové vedení-na sucho. Opět družstvo společně nastoupilo do vozidla-žebřík a spěchalo na poslední úkol: dolít benzín - což bylo vypití připraveného kelímku. Náš hasičský potěr (a nejen on) celou cestu houkal. A výsledek - družstvo získalo krásné 4.místo. Co víc si přát - spokojené a vysmáté děti i rodiče. Děkujeme všem zúčastněným.

https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Svadovsky_plaminek_2021/

laugh

TFA přípravky - Telnice

Dne 19.9. se naše hasičata z přípravky účastnila TFA na Telnici. Jednalo se o soutěž jednotlivců ve věku 3 – 6 let, kdy musely zdolat kanystry s vodou, připojit proudnici na hadici, smotat hadici „B“, 3x převalit pneumatiku, prolézt tunelem a dopravit medvěda do cíle. Zadařilo se. Ostřílený Vašík bral zlato, nováčci byli na 4., 7. a 11. místě z celkového počtu cca 70 dětí. Gratulujeme a věříme, že pro ty nové je to skvělá motivace.

https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/TFA_pripravka_-_2021/

laugh

Okresní kolo hry Plamen 

Dne 22.5. proběhlo okresní kolo hry Plamen. Naši mladí hasiči se náramně poprali s požárním útokem a štafetě požárních dvojic - velitel + 4, kdy velitel proběhne danou dráhu kolem hydrantu a mety, předá pomyslnou štafetu 1.dvojici, kdy jeden rozhodí smotanou hadici, začátek hadice napojí na hydrant a konec hadice předá  druhému. Ten napojí proudnici a rozvinutou hadici položí na zem a obíhá metu. Po předání štafety běží druhá dvojice, která nejdřív oběhne metu a vrací se. Jeden odpojí proudnici od hadice a hadici od hydrantu. Druhý pak smotá hadici a běží do cíle. Po součtu disciplín naše družstvo mladších získalo krásné a pro děti radostné 3. místo. Všem patří velký dík a gratulace. Akce se zúčastnil i náš nejmenší, Vavřík, který určitě fandil, stejně jako rodiče dětí.

https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Okresni_kolo_hry_Plamen_2020_2021/

laugh

 

27. 2. S TFA přípravky – Mojžíř
6. 3.   Zimní sraz – Stebno
13. 3.   Odborky – ZŠ E. Krásnohorské
26. 3. + 27. 3.   Školení vedoucích a instruktorů
10. 4.   ZPV – dospěláci - Užín
NE 11. 4.   ZPV – děti + dorost - Užín
24. 4. S O pohár města Chabařovic – útoky - mládež
NE 25. 4.   O pohár starosty OSH – útoky - Užín 
NE 2. 5.   STIMAX CUP 2021 – 1. kolo – Městský stadion
8. 5. S Floriánova putýnka – Chlumec
ÚT 11. 5.   Speciální hasičská olympiáda – ZŠ E. Krásnohorské
15. 5. S Memoriál Petra Hory – Ryjice - útok z vozidla
ST 19. 5.   Plamínek – Lidické náměstí
22. 5.   Závěr Plamene I. část (štafety) + Memoriál J. Rohleny 
NE 23. 5.   Závěr Plamene II. část (požární útok, útok CTIF) – Svádov
29. 5.   Požární sport + dorost – Svádov
NE 30. 5.   Přípravka - Svádov
19. 6. S Soutěž v netradičním požárním útoku SDH Mojžíř 
NE 20. 6.   STIMAX CUP 2021 – 2. kolo – Městský stadion
NE 19. 9.   TFA přípravky – Telnice  - dopoledne 
NE 19. 9.   Samovar 2021 – Telnice - odpoledne
25. 9. S Memoriál Stanislava Enocha – Povrly – požární útok 
2. 10. S Memoriál Pavla Doubravy – Varvažov – Oprám
NE 3. 10  S Pohár Svádovských plamínků, O pohár Josefa Piekeho
9. 10. S Božtěšický dvojboj – Božtěšice
16. 10. S Hry malého Soptíka – Velké Chvojno
6. 11.   Školení vedoucích mládeže
23. 11.   Shromáždění starostů SDH
27. 11.   Dovednostní štafeta – ZŠ E. Krásnohorské

Modře označeny akce dětí.

devil 

 

*  2020  *

Samovar a TFA přípravky - Telnice

Dne 19.9. na Samovaru bojovali naši mladší soptici. (štafeta 4x60m člunkově -kladina,příčné břevno,přenos HP, hadice+rozdělovač). Umístili se na 7.místě z 9 družstev. Zapojili jsme i přípravkáře. Nebylo hlavním cílem zvítězit, jen si prostě užít a zdokonalit se. Vašík a Amálka nás reprezentovali na TFA přípravky (přenos 3l kanystrů,hadice+rpoudnice *D*, smotání poloviční délky hadice *B*,přetáčení pneu,průlez tunelem,odtažení medvěda), která se rozběhla po Samovaru. VAŠÍK skončil TFA kat. 5-6let chlapci 8.. AMÁLKA ve stejné kat. dívek brala 1.místo. Supeeer. Gratulace všem.

foto a video: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Samovar_2020_a_TFA_pripravky_-_Telnice/

smiley

 

O pohár Jaroslava Rohleny

13.září děti čekala soutěž v jednotlivcích O pohár J. Rohleny, který se konal na Městském stadionu v Ústí nad Labem. Děti přeskakují příčné břevno, běží přes kladinu s hadicemi a proudnicí, to následně zapojují do rozdělovače a běh do cíle. Za sbor nás prezentovali bratři Kunclové. Vašík co by přípravka se umístil na 8.místě ze 14 chlapců ve věku 5+6 let. V mladších pak Vítek skončil na 9. Místě a Valda byl 18. z počtu 27 chlapců ve věku  6 – 11 let. Z kočárku pak fandil nejmladší z bratrů Vavřík. Trenérkou byla Zuzka - jejich maminka.
Gratulujeme a děkujeme za účast.

Foto a video: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/O_pohar_J._Rohleny_2020/   

smiley

 

 

 

Soustředění MH - Staré Křečany

Mladí hasiči trávili od 4. - 11. 7. ve Starých Křečanech u Rumburka. Trénovali uzle, štafety, útoky,  napojování a motání hadic, práce s rozdělovačem, útoky džberovkou na plechovky. Probíhaly ranní rozcvičky, piloval se běh na 60 m.  Pokud počasí dovolilo, trávily děti v bazénu, Viktorka se dokonce naučila plavat bez rukávků.  Čekala nás i řada výletů - poslední rozhledna Tanečnice, celodenní výlet do ZOO Liberec a Lanové centrum v Jedlové, kde některé děti prokázaly svojí statečnost na veliké houpačce . V Mikulášovicích děti navštívily Nožířské muzeum (MIKOV), kde si někteří koupili nožík Rybičku. Navštívili jsme Trpasličí skálu. Měli jsme řadu her v přírodě a hledání pokladu, opékaly se buřty. Z domova jsme si vezli bílá trička, ty jsme si pomalovali vlastními návrhy. Čekaly nás diplomy, odměny a nejedno překvapení - dárek pro nové prvňáky (Amálka a Jáchym) v podobě batohů, nejmladší účastník a mladý hasič Vavřík dostal od sboru dřevěné odrážedlo. Nechyběla ani stezka odvahy, prošly všechny děti. Domů se děti vrátily s plno zážitky a krásnými vzpomínk ami. Děkujeme  Zuzce, Věrce, Pavle za jejich obětavost a věnování se nám, dále děkujeme Komárovi a Ivě, že se starali o naše plná bříška a řidičům (Radek, Jarda, Jiří), že s námi jezdili po krásách naší země.  Byla to super tečka za sezonou, která oproti jiným byla narušena COVID-19.  

 

Fotohttps://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Soustredeni_MH_-_Krecany_2020/

Video: https://youtu.be/dNACfLT1GY0?fbclid=IwAR20-02t-vcmzBFT8WD8U8Rt2k5nQQO4InZwvqRrn1kXFtbTTNZ90hox414

 

                                          smiley

 

Soutěžní den na Telnici (PÚ+štafeta 4x60m)

Dne 14. 6. se, po odmlce ohledně COVID-19, konala soutěž pro mladší a starší MH na Telnici s názvem SPOLEČNĚ PROTI COVIDU, ANEB SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEM. Do štafety jsme přihlásili 3 hlídky. Běželo se opět člunkově (kladina, příčné břevno, práce s ručním HP a zapojení hadic do rozdělovače). Zvládli jsme i požární útok. Po sečtení obou disciplín jsme se umístili na 5.místě, za které jsme obdrželi sladkosti. Zapojili jsme všech 12 dětí. Děkujeme Ládikovi a Pájovi za přípravu základny. Velký dík patří Zuzce, Věrce a Pavlušce, rodičům děkujeme za dodaná fota a videa. 

Odkaz na foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Pozarni_utoky_a_stafeta_4x60m_-_Telnice_2020/

 

smiley

 

Zimní sraz Povrly

Dne 8. 3. se naše přípravka a mladší zúčastnili setkání na Zimním srazu na domácí půdě. Konal se již 34. ročník. Nešlo zde ale o medaile a umístění, prostě jen o zábavu dětí, užít si přírody a provětrat mozkové závity. Děti určovaly poznávačky - ohně, stopy, stromy, pracovaly s žebříkem, přešly  lanovou lávku, poskládaly puzzle-přípravka, zatloukly hřebíky. Počasí s azurovým nebem a slunkem dodalo tu správnou atmosféru. A opékání prvních letošních buřtů bylo dobrou tečkou dnešního dne.

Odkaz na foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Zimni_sraz_2020_-_Povrly/

smiley

TFA Mojžíř

Dne 26.1. se naši přípravkáři účastnili soutěže TFA -   je zkratkou z anglických slov Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije a je názvem nejtěžších hasičských soutěží uzpůsobená i pro děti z přípravek.  Jedná se o přenos kanistrů s obsahem 2l, zapojení proudnice na hadici C, smotání přeložené hadice B, koulení pneumatiky z OA, průlez tunelem a přeprava "pacienta" - medvěd na určené místo. Amálka v kategorii dívek 5-6 let skončila na 2. místě a Vašík v kategorii chlapci 5-6 let skončil 16. 

Odkaz na foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/TFA_pripravky-Mojzir/

cheeky

 

Plán akcí 2020

 

Modře označené jsou pro MH.

* 2019 *

Dovednostní štafeta

Sobota 23. 11. patřila posledním letošním závodům mladých hasičů. Konala se tradičně ve škole E. Krásnohorské v UL. Za náš sbor přípravka a mladší.  Soutěž všech kategorií v určování technických prostředků, vázání uzlů (od ml. kategorie). Přípravka napojovala proudničky *D* na hadice *D* a hlavně po celou dobu na trati být zticha, neradit si vynesla oboum kategoriím shodné *bramborové* 4. místo. Chybělo malinko mladším. I tak jsme spokojeni. Brambora se nás poslední dobou drží....v dalším roce uděláme vše, aby už byla bedna. 

                                         

Foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Dovednostni_stafeta_2019/

smiley

Božtěšický dvojboj

Dnes 12. 10. , za ideálního slunného počasí, se náš hasičský potěr zúčastnil na Božtěšickém dvojboji - štafeta požárních dvojic a útok pož. džberovkou - ve dvou družstvech mladších *A* (Terka, Vítek, Valdík, Martin S. a Marťas Č.) Ti brali opět bramborku - tedy 4. místo. Nováčci v této kategorii *B* (Viktorka, Vojtík, Jáchym, Kuba, Hynek) skončili na 11. místě z celkového počtu 17 družstev. Máme z nich radost.

foto a video: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Boztesicky_dvojboj_2019/

smiley

 

Samovar - Telnice

Neděle 22. září. Mladší družstvo vyrazilo na soutěž na Telnici. Krásné slunné počasí. Soutěžilo se v uzlování - čtyřčlenné družstvo vázalo uzle (plochá spojka, lodní, tesařský a zkracovačka) na čas. Tam se nám nepovedly dva uzle, dále člunková štafeta 4 x 60 m, kdy děti běžely proti sobě v těchto částech: kladina, příčné břevno, hasičský přístroj a napojení hadic na rozdělovač s doběhem do cíle. Jako poslední disciplína byly požární útoky. Družstvo se  umístilo na 4. místě

Od našich vedoucích jsme obdrželi soukromé medaile a diplomy - motivace do dalších soutěží.

odkaz foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Samovar_2019_Telnice/

wink

 

Soustředění mladých hasičů - Křečany

Strávili jsme krásný týden od 29.6. - 6.7. v moc pěkném areálu v Nových Křečanech u Rumburku.

Užili jsme si koupání přímo v areálu, soutěží, výletů, hasičiny, dobrého jídla od šéfkuchaře Komára (Pavel Valenta). Prošli jsme si okolí Křečan, navštívili Vlčí horu, Dymník, Doubice - venkovní galerie dřevěných soch, Kyjov - naučná stezka, Mikulášovice - tam jsme si zajezdili na koních a dokázali jsme se o ně i postarat. Za soutěže jsme si odnášeli odměny a diplomy, opékali i grilovali jsme, spali v pokojích bez rodičů, utužili kamarádství. Ani jsme se nezalekli noční stezky odvahy, kterou jsme druhý den vymysleli pro dospěláky. Legrace, dobrá nálada a super letní počasí nám nastartovaly dva měsíce prázdnin. Děkujeme dospělým za vydařený týden, na který budeme dlouho vzpomínat.

              

Foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Soustredeni_MH_-_Krecany

laugh

 

Závěr Plamene 2018/2019

Máme za sebou náročný a pěkný víkend, kdy proběhl Závěr hry Plamen. V sobotu 25. 5., než nás ze hřiště vyhnal déšť, si děti zaběhly tři štafetové disciplíny, štafeta CTIF, štafeta požárních dvojic a štafeta 4x60m s překážkami. Čekala nás ještě neděle 26. 5. a s ní útok CTIF, který jsme neběželi a požární útok. Ještě jsme si odběhli přesunuté jednotlivce - 60m s překážkami, kde si nejlépe vedli Terka s Martinem Č. - shodně na 7. místě. Víťa byl 16., Šimon 25., Martin S. 29., Hynek 30., Valdík 44.  Po napínavém čekání na sečtení výsledků přišla spokojenost. Mladší žáci si vybojovali 7. místo za celoroční činnost. Také jsme získali speciální cenu za 3D model hasičského auta (z krabiček).

Jako bonus nám rozhodčí a vedoucí předvedli požární útok. Do sedmičleného družstva dospělých se zapojila i naše maminka Zuzka. Bylo to super a tímto jí děkujeme.


foto:https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Zaver_Plamene_2018_2019_a_Memorial_J._Rohleny

laugh

 

 

Ukončení celoroční činnosti 2018/2019 - přípravka

V neděli 19. 5. se naše přípravka účastnila Ukončení celoroční činnosti sezony 2018/2019 ve Svádově. Celý rok se pilně trénovalo. Z počtu 25 družstev jsme získali krásné umístění: družstvo A - 12. a družstvo B - 14. místo... Povrly A: Kubík, Míša a Vašík, Povrly B: Kubík, Amálka a Jáchym.. Moc děkuji Kubíkovi, který dnes běhal vše dvojmo. I jako jednotlivci jste si vedli dobře... Kubík 12., Jáchym 24. a Vašík 28. z 28 chlapců v kategorii 5 a 6 let chlapci. I děvčata se nenechala zahanbit - Míša 12., Amálka 14. ze 14 dívek v kategorii      5 a 6 let. 

Odkaz na foto: //sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Ukonceni_celorocni_cinnosti_pripravky/

angel

 

 

Útoky Chabařovice 

Po deštivé noci na sobotu 27. 4. jsme vyjeli do Chabařovic na požární útoky ve složení přípravky a mladších. Věrka a Klárka co by vedoucí a báječní instruktoři Pája s Jiříkem byli silnou oporou všem soutěžícím dětem. Vyvezli jsme i nováčky, Barča jako divák a Viktorka natrénovala koš. Počasí se umoudřilo a občas na nás juklo i slunko. A umístění....přípravka skončila sedmá a mladší získali bramborovou medaili - 4. místo. Od bedny je dělilo jen pár desetin.

Skvělá práce všech, kteří obětovali kus soboty. Díky vám.. ;)

Další foto a videa: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Pozarni_utoky_Chabarovice_2019

                                                   

                                                                     yes

ZPV - Malé Březno

Dne 7. 4. se vydala naše přípravka ve složení Kubík, Míša, Vašík a mladší /Terezka, Vítek, Valda, Marťas, Šíma/ přes vodu plnit první letošní soutěž. U přípravky se jednalo o hod míčkem, zdravověda-úvaz kolene, přechod lavičky, přiřazení obrázků k požárním prostředkům a topografické značky a uzle.U mladších to byla střelba ze vzduchovky, přechod přes lanovou lávku, topografické značky, určení severu na mapě pomocí buzoly, zdravověda, technické prostředky, uzle. Po odběhu čekal na děti párek v rohlíku a limonáda. Počasí nám přálo, což bylo super...

laugh

 

Plán dětských akcí pro letošní rok

 

26. 1.   

 

Odborky – ZŠ E. Krásnohorské

23. 2. 

 

Zimní sraz – Petrovice, náhradní místo: Chlumec

NE 7. 4.  

 

 ZPV – Malé Březno, náhradní místo: Velké Chvojno

27. 4. 

S 

O pohár města Chabařovic – útoky - mládež      

NE 19. 5.

 

Přípravka

25. 5. 

 

Závěr Plamene I. část (štafety) + Memoriál J. Rohleny

NE 26. 5.

 

Závěr Plamene II. část (požární útok, útok CTIF)

NE 22. 9.

 

Samovar 2019 – Telnice, náhradní místo: stanice Petrovice

12. 10.

S

Božtěšický dvojboj - Božtěšice

26. 10.

S

Branný závod Velké Chvojno

23. 11.

 

Dovednostní štafeta – ZŠ E. Krásnohorské

 

                         

  laughlaugh

 

Zimní sraz - Petrovice

Dne 24. 2. jsme se s družstvem mldších zúčastnili srazu. Poznávali jsme stopy, stromy a plody, ohniště,  stavěli plastiku, házeli polenem na cíl, odhad vzdálennosti, prošli jsme lanovou lávku, jízda v kolečku. Nejvíce dosažených bod bylo 50. My jsme měli bodů 48. Trasu mírně komplikoval zledovatělý sníh, počasí super a my se vyřádili.

yes

 

* 2018 *

Dovednostní štafeta

24.11. se naše přípravka a mladší účastnili na posledním letošním klání. Dovednostní štafeta se skládá z přiřazení obrázků k technickým prostředkům a spojedním D hadic s proudničkou /přípravka/ a uzlování /ml. a st./. Je dáno 5člené družstvo, kdy určený velitel pouze kontroluje, jak vše v družstvu proběhlo. Vše je na čas a bez mluvení. Přípravka z 17 družstev - 8.místo a mladší z 17 družstev - 14.místo..Děkujeme dětem, řidičům a zastupující vedoucí Kláře - poprvé a na jedničku.

 

                                                                                                     ******

                    

Božtěšický dvojboj

V sobotu 13. 10. se naše tři kategorie zúčastnili soutěže v Božtěšicích. Soutěž v útoku džberovkou, štafeta požárních dvojic a kuželníku pro přípravku. Nejprve si zasoutěžila přípravka, jejich útok džberovkou byl kouzelný, kdy se někteří prckové museli navigovat a pomoci jim s daným úkolem ;) , poté je čekal kuželník, kde shazovali kuželky *D* hadicí. I s tím se družstva poprala. Naše přípravka (Jáchym, Michaela a Kuba) se umístila na pěkném 6. místě. Mladší měli za úkol přeskočit břevno a postavit plechovky, které další proudem vody hravě shodili, dále se poprali s hydrantem a rozvinutím a smotáním hadic-ve dvojicích. Jejich snaha vynesla 10. místo. Starší na tom byli stejně, jen místo břevna je čekala bariéra s oknem a vypinačem. Jejich úsilí jim určilo krásné 5. místo.

 

enlightened

 

 

Samovar - Telnice

V sobotu 22. 9. se na hřišti v Telnici konala soutěž o Putovní pohár Samovar. Soutěžilo se ve štafetě 4x60m, uzlování a požárním útoku. Za slunného počasí se velmi dobře soutěžilo, starší se umístili na 4. místě a mladší na 5. místě. Je to velký úspěch. Starší se předvedli v 6 na požárním útoku, z toho měli v týmu 2 mladší, klobouk dolů.

http://www.facebook.com/groups/635741703151055/?ref=bookmarks

 

 

 

Máchovo jezero - Doksy

Přelomový víkend červen-červenec jsme po celoroční práci odjeli do kempu Kladno   v Doksech. Čekalo nás toho spousty - spaní v chatkách, výlety po okolí, plavba lodí, koupání a spousta legrace.  Za letošní sezonu jsme byli svými *tetami* odměněni medailemi a taškou s překvapením. Užili jsme mnoho legrace i s dospělými, vaření v přírodě bylo fajn. Byl to takový pěkný start na právě začínající prázdniny.    Děkujeme celému sboru.

odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=hJ78VnaQkDw&feature=youtu.be

laugh

 

 

 

Závěr Plamene a Memoriál J. Rohleny - Svádov

O víkendu 26. a 27. 5. jsme se zúčastnili poslední předprázdninové soutěže. Za velmi pěkného počasí jsme v sobotu soutěžili ve štafetě požárních dvojic, štafetě 4x60m, zkusili jsme i štafetu s překážkami CTIF. Poté několik žáků odběhlo v jednotlivcích štafetu 60m s překážkami. Odevzdali jsme řádně vyplněnou kroniku. V neděli nás pak čekala ona královská disciplína - požární útok. Uzavřel se rok soutěží, skončili jsme na 7. a 9. místě. 

              yes                

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1800901616635052&type=3

 

laugh

 

 

Závěr Plamene 2017/18-přípravka

Za krásného nedělního počasí vyrazilo 20. 5. našich šest prďolek na soutěž do Svádova. Čekal je kuželník, požární útok, štafeta 3x40m. Dále pak každý bojoval za     jednotlivce.    Z celkového počtu 23 družstev se ti naši umístili na krásném               10. a 7. místě.  Poděkování patří jak dětem, tak i rodičům.

foto: http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1794100887315125&type=3

yes heart yes

 

                                                                                                                                                     

 

 

Požární útoky Chabařovice

V sobotu 28. 4. odjeli naši mladí hasiči do Chabařovic, kde zdolávali oblíbené požární útoky. Přípravka na rozdíl od ml. a st. kolegů stříkala na plechovky. Soutěžilo se na dva pokusy. Přípravka byla 5., mladší 6. a starší na 7. místě. Počasí bylo skoro letní.

odkaz: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1776768225715058&type=3

yes

 

 

 

ZPV Telnice

Dne 7. 4. se naši mladí hasiči zúčastnili soutěže ve znalostech topografie, hasicích prostředků, zdravovědě, střelbě ze vzduchovky (přípravka: hod míčkem na cíl), překonání překážky. Přihlášeny byly 2 družstva přípravky a po 1 mladší a starší. Počasí se vydařilo, slunko pěkně hřálo.

odkaz na foto: http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1749376868454194&type=3

wink

 

 

 

Zimní sraz - Telnice

První letošní akce nás čekala na Telnici. I přes mírně mrazivé počasí jsme se s jedním mix družstvem účastnili již 32. ročníku Zimního srazu. Čtyřkilometrová trasa se stanovišti byla dobře situována. Plnili jsme poznávačky ze stop, stromů, ohňů, vyráběli plastiku Dále jsme zdolali lanovou překážku, hodili si polenem na cíl, hadicí, cestou jsme skládali tajenku. Krásně jsme se prošli a zima nám nebyla překážkou. V hasičárně nás čekal oběd a odměna za výkon v podobě Toffife.

 

Odkaz foto: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1702309523160929&type=3 

yes

 

  Plán akcí pro letošní rok

 

    Modře označeny akce pro děti.

 

 

27. 1.

 

 Odborky – ZŠ E. Krásnohorské

 

24. 2.

 

 Zimní sraz – Telnice, náhradní místo: Mojžíř

 

23. 3. + 24. 3.

 

 Školení vedoucích a instruktorů - nováčci

 

7. 4.

 

 ZPV – Telnice, náhradní místo: Libouchec

 

28. 4.

S

 O pohár města Chabařovic – útoky - mládež

 

NE 29. 4.   

 

 O pohár starosty OSH – útoky – Svádov

 

5. 5. 

S

 Floriánova putýnka – Chlumec

 

ST 9. 5.

 

 Plamínek – Lidické náměstí

 

12. 5.

S

 Memoriál Petra Hory – Ryjice - útok z vozidla

 

ÚT 15. 5.

 

 Speciální hasičská olympiáda – ZŠ E. Krásnohorské

 

19. 5.

 

 Požární sport + dorost – Svádov

 

NE 20. 5.

 

 Přípravka – Svádov

 

26. 5.

 

 Závěr Plamene I. část + Memoriál J. Rohleny - Svádov

 

NE 27. 5.

 

 Závěr Plamene II. část (požární útok, útok CTIF) – Svádov

 

9. 6.

S

 Soutěž v netradičním požárním útoku SDH Mojžíř 

 

16. 6.

S

 Kuličkyáda – Neštěmice

 

1. 9. 

 

 Hasičská drakiáda + Den otevřených dveří požární stanice Petrovice

 

22. 9.

 

 Samovar 2018 – Telnice, náhradní místo: stanice Petrovice

 

29. 9.

S

 Memoriál Stanislava Enocha – Povrly – požární útok  

 

6. 10.

S

 Memoriál Pavla Doubravy – Varvažov - Oprám

 

13. 10.

S

 Božtěšický dvojboj - Božtěšice

 

10. 11.

 

 Školení (setkání) vedoucích mládeže

 

ÚT 13. 11.

 

 Shromáždění starostů SDH

 

24. 11.

 

 Dovednostní štafeta – ZŠ E. Krásnohorské

 

 

 

2017

 

                           

 

                                     laugh    laugh    laugh

 

 

smileyPřejeme příjemné prožití svátků vánočních, dětem bohatého Ježíška a rodičům klid a pohodu smiley

 

 

wink

Bruslíme od listopadu do února každou sobotu    15:15 do 16:15

wink

 

 

Dovednostní štafeta - ZŠ E. Krásnohorské

Poslední letošní soutěž, která nás čekala 25. 11. se skládala ze štafety, poznávali jsme technické prostředky, uzlovali a hlavně jsme museli být potichu. Vše samozřejmě na čas. Naše družstvo mladších skončilo 12. a starší 13. místo.

cheeky

 

 

Božtěšický dvojboj 

Dne 14.10. jsme vyrazili do Božtěšic. Přípravka měla svůj kuželník, PÚ džberovkou,mladší i starší PÚ džberovkou a štafeta požárních dvojic. Přípravka, mladší i starší se za pěkného počasí umístili na 4., 7. a 5. místě. 

   

                   

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1571846002873949&type=3

 

 

 

Telnický samovar

16. 9. jsme se zúčastnili soutěže o putovní samovar na hřišti na Telnici. Soutěžilo se ve štafetách, uzlování a požárním útoku. Naše dvě družstva (ml. a st.) se shodně umístila na 6.místě.

 

 

 

 

                      Zahájení sezony 2017/2018

                        Sejdeme se v pátek 8. září v 16 hodin...už se na vás všechny těšíme. Iva, Věrka a Pavla

 

 

 

Přejeme krásné prázdniny dětem a rodičům bezva dovolenou ;)

 

Rozlučka na prázdniny

Přelomový červno-červencový víkend jsme trávili na Myslivecké chatě na Českém Bukově. Pohodová atmosféra, dny plné volnosti, opékání buřtů, pobyt na Feratě Mírkov, procházka po okolí s Jiřím a rozcvička s Ivou - to nikdo nečekal :D .. Počasí si s námi pohrávalo, nějaká ta sprška nevadila, spaní ve stanech i v budově s pohádkou Červený kamion... jak my, tak i dospělí si tři dny náramně užili... soutěž *Kdo nebude vidět* měla úspěch. Při nedělním nástupu jsme si všichni odnášeli nejen vzpomínky, ale i sáček sladkostí. Tak zase v nové sezoně 2017/2018.

                                                  laugh

 

              

                                           yes

 

 

 

 

Závěr hry Plamen 2016/2017

Poslední květnový víkend jsme se zúčastnili dvoudenního klání ve Svádově. Mladší a starší bojovali jak za jednotlivce (O pohár Rohleny), tak i za tým ve štafetách 4 x 60 m, dvojboji a požárním útoku. Nevadí, že jsme neskončili na bedně, zasoutěžili jsme si a neprováleli sobotu s nedělí. Počasí bylo nádherný a sprška z hadic při požárním útoku byla tou nejlepší tečkou za ukončenou sezonou. Děkujeme všem zúčastněným i za pomoc rodičů a pevně doufáme, že se v září zase sejdeme.

wink

 

 

 

Požární útoky o Pohár města Chabařovice

V sobotu 29. dubna jsme se zúčastnili soutěže v požárních útocích v Chabařovicích. Konal se již 4. ročník a my dali do soutěže dva týmy - mladší a starší. Skončili jsme shodně na 10. místě...

             

odkaz: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Pozarni_utoky_Chabarovice_-_29.4.2017/

 

 

Požární útok pro TV  

Ve čtvrtek 20. dubna přijela náš sbor natáčet televize z Ústí n. L. My mladí hasiči jsme se prezentovali požárním útokem na hořící domeček, který nám vyrobili dospělí. Domeček jsme řádně uhasili a pak sledovali dospělé jak u koupaliště hasí automobil. Byla to moc pěkná akce...zdařila se                                                         

odkaz video: https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=nrF_oaON2SY&app=desktop

 

 

Návštěva na ZZS Ústí nad Labem

Dne 15. dubna jsme měli možnost navštívit ZZS. Průvodcem nám byl Prokop Voleník, který nám vše krásně popsal a vysvětlil. Prohlédli jsme si zázemí *záchranky*, sanitky i garáží a také jsme viděli LZS spolu s Barčou. Mohli jsme si vše osahat, zkusit. Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých věcí. Hodina a půl se určitě vyplatila. Děkujeme, že nám toto bylo umožněno.

                                   

foto: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Navsteva_ZZS_Usti_nad_Labem/ 

 

 

 

ZPV - zahájení hry Plamen 2017

V sobotu 9. 4. se v nedalekém Mojžíři konala soutěž mladých hasičů. Z původních čtyř přihlášených družstev jela nakonec družstva dvě. Soutěžilo se v topografii, zdravovědě, střelbě ze vzduchovky, překonání překážky, prostředky PO. V kategorii starších jsme obsadili 16. a 17. místo. ZPV se i přes nepřízeň počasí zúčastnilo víc jak 50 družstev.

Foto: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/ZPV_Zahajeni_hry_PLAMEN_2017/

 

 

Zimní sraz v Arnultovicích 18. února 2017

 

V sobotu 18. 2. 2017 se konal Zimní sraz MH u Arnultovic - první letošní akce pro MH...Byla vyslána dvě družstva - mladší získali 57 bodů a starší 55 z možných 60 bodů.. Děti se náramně vyřádily na sněhu, vymyslely moc pěkné plastiky (rodinka sněhuláků a WC se vším všudy).

 

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Zimni_sraz_V._Chvojno_18._2._2017/

 

 

 

PLÁN AKCÍ NA ROK 2017

 

 

 

18. 2. 

 

 Zimní sraz – Velké Chvojno, náhradní místo: Neštěmice
11. 3.  
 
 Odborky - Božtěšice
8. 4.    
 
 ZPV – Mojžíř, náhradní místo: Božtěšice
22. 4. 
 
 náhradní Samovar 2016, náhradní místo: stanice Petrovice
29. 4. 
S
 O pohár města Chabařovic – útoky - mládež     
6. 5. 
S
 Floriánova putýnka – Chlumec
ST 10. 5.  
 
 Plamínek – Lidické náměstí
13. 5.
S
 Memoriál Petra Hory – Ryjice - útok z vozidla
ÚT 16. 5. 
 
 Speciální hasičská olympiáda – ZŠ E. Krásnohorské 

20. 5.    

 

 Požární sport + dorost – Městský stadion nebo Svádov

NE 21. 5.   

 

 Přípravka – Svádov

27. 5. 

 

 Závěr Plamene I. část + Memoriál J. Rohleny – Městský stadion nebo Svádov

NE 28. 5.    

 

 Závěr Plamene II. část (požární útok, útok CTIF) – Svádov

10. 6.  

S

 Den záchranářů – Telnice

17. 6. 

S

 Kuličkyáda – Neštěmice

2. 9.  

 

 Hasičská drakiáda + Den otevřených dveří požární stanice Petrovice

9. 9. 

S

 Branný závod - Velké Chvojno - děti

16. 9.

 

 Samovar 2017 – Telnice, náhradní místo: stanice Petrovice

NE 17. 9. 

 

 O pohár starosty OSH – útoky – Svádov

23. 9.

S

 Soutěž v netradičním požárním útoku SDH Mojžíř 

30. 9. 

S

 Memoriál Stanislava Enocha – Povrly – požární útok  

7. 10. 

S

 Memoriál Pavla Doubravy – Varvažov - Oprám

14. 10.  

 

 Božtěšický dvojboj + odborky - Božtěšice

11. 11.  

 

 Školení (setkání) vedoucích mládeže

ÚT 14. 11. 

 

 Shromáždění starostů SDH

25. 11. 

 

 Dovednostní štafeta – ZŠ E. Krásnohorské

     

 

 

ČERVENĚ  OZNAČENY  -  AKCE  PRO  MLADÉ  HASIČE

 

 

 

2016

PLÁN AKCÍ NA ROK 2016

 

23. 4.   O pohár města Chabařovic – útoky - mládež 
7. 5.     Floriánova putýnka – Chlumec
10. 5. (úterý) 

  Speciální hasičská olympiáda na ZŠ E. Krásnohorské 

14. 5.   Požární sport + dorost – Svádov
18. 5. (středa)   Plamínek – Lidické náměstí
21. 5.   Memoriál Petra Hory – Ryjice - útok z vozidla
22. 5. (neděle)    CTIF – štafety + útoky - Svádov
28. 5.

  Závěr Plamene + Memoriál J. Rohleny (běh na 60 m) – Svádov

29. 5. (neděle)     Přípravka – Svádov
11. 6.     Kuličkyáda - Neštěmice
25. 6.      Branný závod – děti - Velké Chvojno
3. 9.

  Hasičská drakiáda + Den otevřených dveří požární stanice Petrovice

10. 9.   Memoriál Stanislava Enocha – Povrly
17. 9. 

  Samovar 2016 – Telnice, náhradní místo: stanice Petrovice

18. 9. (neděle)     O pohár starosty OSH – útoky – Svádov
24. 9.   ??? – Mojžíř - požární útok
8. 10.    Memoriál Pavla Doubravy
12. 11.    Školení vedoucích mládeže
15. 11. (úterý)   Shromáždění starostů SDH
26. 11.    Dovednostní štafeta – ZŠ E. Krásnohorské

 

        Poznámka:

        Červená - dětské akce všech kategorií

        Modrá - soutěže pro kategorii mladší+starší

        Zelená - soutěž jen dorost

        Fialová - soutěž jen přípravka

 

 

Vánoční besídka

 

Rok se s rokem sešel a jsou zde opět vánoce, proto jsme poslední schůzku Mladých hasičů pojali vskutku slavnostně. Společně jsme si připoměli úspěchy v roce 2016 a slíbili si, že v v tomto duchu budeme pokračovat. Samozřejmě nás navštívil ježíšek a rozdával dárky. Celkově můžeme zhodnotit, na úrovni Mladých hasičů, tento rok za velice příjemný a zábavný. Mladí hasiči se těší Vaší přízni i v roce následujícím...v roce 2017. 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Mladi_hasici_vanocni_besidka/

 

...v zábavném centru HOPSÁRIUM

Ke konci roku 2016 se naši Mladí hasiči vydali za zábavou. A to do míst, kde právě zábava hraje tu nejdůležitější roli...do OC PIVOVAR v DC do Hopsária. Prolézačky, autíčka, skluzavky a různá jiná vyžití. Nejen soptíci, ale také rodiče se vyřádili víc než dostatek. Odkaz na fotografie hovoří za své.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Mladi_hasici_v_Hopsariu/

 

Vyrábíme pečený čaj

 

Ne každou schůzku se Mladí hasiči věnují výuce o hasičině. Jelikož se blíží čas vánoční, proto se naši soptíci připravují na Rozsvěcení vánočního stromu u nás v Povrlech a jako každý rok tak bez výjimky i tento rok letošní se pod taktovkou naší vedoucí Milušky soptíci vrhli na výrobu pečeného čaje, který se bude nabízet za symbolickou cenu k prodeji na již zmíněném Rozsvěcení vánočního stromu. Za plné podpory rodičů resp. maminek jsme vyrobili na padesát skleniček tohoto chutného čaje.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Mladi_hasici_vyrabi_peceny_caj/

 

Hasičata v akci DUCHCOV

Úspěch...tak se dá nazvat soutěž Hasičata v akci, kterou pořádá SDH DUCHCOV. Soutěž, kde se simuluje výjezd hasičské jednotky. Mladí hasiči se zde musí obléci do "výjezďáků", ale také společnými silami překonat překážky, rozbalit hadicové vedení a a úspěšně se dopravit zpět na základnu. Tato soutěž je pro naše Soptíky novinkou, i přesto jsme se umístili víc než dobře. Starší obsadili výborné druhé místo, mladší místo desáté, což považujeme za obrovský úspěch. Gratulujeme si.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/hasicata_v_akci_DUCHCOV_2016/

 

Závěr plamene 2015/2016

 

 

Výsledky: Mladší = 6. místo... Jednotlivci: mladší dívky: Bety S. 10.místo, Bára M. 11.místo... mladší chlapci: Jenda H. 6,místo a Pája T. 10.místo...Za starší dívky: Terka P. 13.místo... Jednotlivci přípravka: Terezka M 4.místo, Martin Č. 8.místo, Vojtík T. 10.místo a Marťas S. 14.místo...

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Zaver_plamene_SVADOV_2016/

 

Soutěž o pohár starosty města Chabařovice

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/soutez_o_pohar_starosty_Chabarovic_2016/

 

Božtěšický dvojboj

Výsledky ze sobotního klání v Božtěšicích: Přípravka 1 - 8. místo (Táda, Kubík, Terezka), Přípravka 2 - 2. místo (Vítek, Vojta, Martin), mladší 12. místo, starší 10. místo...Odborky ve výsledcích níže...Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili.

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/boztesicky_dvojboj_2016/

Přednáška o první pomoci

 

Dne 4. března proběhla přednáška o První pomoci ve spolupráci se SZŠ a VOŠZ.  Přednášel student VOŠZ -  DZZ Vojtěch Fišera s kolegyní. Přednáška byla velmi poučná a vše co si Vojta připravil, jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Jelikož opakování je matka moudrosti, věříme, že takto podaná přednáška nebude zdaleka poslední.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/prednaska_o_prvni_pomoci

 

Zimní sraz CHABAŘOVICE

Klání v Chabařovicích dopadlo na výbornou...I když nešlo o medaile, naši MH dopadli velmi dobře. Přípravka dopadla nejlépe, 1. místo, mladší a starší shodně skončili na 2.místě...krásné a do dalších soutěží skvělá motivace... jen tak dál soptíci . Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili ...

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/zimni_sraz_CHABAROVICE_2016

 

Besídka o lezectví

Naše mladé hasiče navštívil rodák naší obce a žijící legenda pan Karel BĚLINA...lezec dobrodruh a věčně vysmátý člověk. Vyprávěl o svém životě, bohatých zkušenostech a snad o každé skalce, skále a horách, které vylezl nebo slezl. Naši spolupráci si soptíci velice pochvalují. Pod jeho dohledem chodíme lézt na lezeckou stěnu do Vaňova a až budeme trochu starší vezme nás i na VIA FERRATU na Pastýřskou stěnu do Děčína.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/lezecka_stena/

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/besidka_o_lezectvi/

 

Besídka s policisty

Všichni, nejen Mladí hasiči ví, že záchranáři nejsou jen hasiči, ale také lékaři i policisté. A proto naši soptíci měli možnost strávit schůzku společně s policisty a dozvědět se více o jejich práci, ale také o hrozbách, které číhají na každého z nás snad na každém kroku. Získali jsme zajímavé informace o tom jak a s kým a co můžeme a nesmíme dělat nebo se chovat.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/schuzky_Mladych_hasicu/

2015

Mikuláš

A zase ti čerti, Mikuláš i anděl. Letošní strašení Mladých hasičů proběhlo na ledové ploše, kde jsme snad nenašli nikoho zlobivého, nikoho kdo by neuměl básničku a s pokorou jí nepřednesl Mikulášovi. Ha, chyba lávky, to víte že se našli zlobivci, jenže tonto rok měli smůlu, připraveni byli hned tři čerti, takže ihned co se objevili mezi bruslícími si zjednali pořádek takovým způsobem, že se Mikuláš pod vousy v klidu usmíval.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/mikulas_2015

 

ZPV Zahájení plamene SVÁDOV 2015

Po ukončení prázdnin jsme zase na příjmu, Celou sezónu hasičských soutěží jsme začínali ve Svádově při závodě požární všestrannosti. Naši mladí hasiči si oprášili vědomosti a ihned je mohli s radostí aplikovat na této soutěži. SDH SVÁDOV organizoval tento závod poblíž své hasičské zbrojnici. Naši se umístili následovně....přípravka 4. místo, mladší 5. místo, starší 11. místo a družstvo dorostu postupuje do další části soutěže PLAMEN, která bude pokračovat v jarních měsících. 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/ZPV_Zahajeni_plamene_SVADOV_2015/

 

Soptíkův víkend

Na závěr letošní sezony jsme trávili poslední červnový víkend na Myslivecké chatě na Českém Bukově. V pátek jsme se sešli u hasičárny, naložili bágly a stany a vyrazili si užít 3dny v přírodě.

Postavili jsme stany, oslavili narozeniny Vojtíka, Báry a Fildy..nechyběly ani rychlé špunty. Opékali jsme buřty a užívali si volnosti.

V sobotu jsme podnikli pěší výlet do Mírkova na místní farmu, kde se konaly koňské závody. Hráli jsme různé hry a soutěžili jsme jako psovodi na čas. Grilovalo se, byla dobrá i gulášovka.. večer nás čekala *stezka odvahy* - už odpoledne se někteří báli. Holky ale hravě strčily kluky do kapsy. 

V neděli ráno po snídani jsme vše pomalu zbalili a vydali se na cestu do svých domovů. Náramně jsme si víkend užili, děkujeme našim dospělákům.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/soptikuv_vikend

 

Den záchranářů DĚČÍN

Tak tuto akci si naši mladí nemohli nechat ujít. Ukázky všech složek integrovaného systému na jednom "fleku", no paráda. I přes nepřízeň počasí se tento den opravdu vyvedl, s nadšením jsme sledovali záchranu tonoucího ze vznášedla, policejní potápěče ve spolupráci s pyrotechniky likvidující nevybuchlou bombu, použití policejního psa při zadržení pachatele a mnohem mnohem víc. Zároveň jsme si vyzkoušeli naše vědomosti při první pomoci, vizuelní testy i prohlídka policejních zbraní a hasičské techniky okolních sborů. Na naučné i poučné odpoledne se podívejte nv naší fotogalerii.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/den_zachranaru_DECIN

 

Soutěž O POHÁR STAROSTY SDH CHABAŘOVIC,

PUTOVNÍ SAMOVAR - TELNICE

Dne 25.4. 2015 jsme se zůčastnili další soutěže, kde jsme se umístili přípravka 2. místo, mladší 2. místo a starší 5. místo. O den později jsme vyjeli na soutěž o PUTOVNÍ SAMOVAR do Telnice, kde při náročném dni jak organizačně, tak ve velké konkurenci jsme se umístili na shodném sedmém místě a to mladší i starší. Nevadí, přesto děkujeme... wink

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/soutez_o_pohar_starosty_CHABAROVIC/

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Putovni_SAMOVAR

 

 

Božtěšický dvojboj

Dne 11.4. 2015 se naši mladí účastnili každoroční soutěže BOŽTĚŠICKÝ DVOJBOJ. Na soutěž vyrazilo na dvacet dětí. Celkově nám skutečně děcka udělali radost...bojovali jako tým a první místo jimi dosažené je víc, než výborné. Dále se umístili na osmém a devátém místě. GRATULUJEME!!!! Účastnili se tři družstva....přípravka, mladší a starší žáci.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/MH_Povrly_-_Boztesicky_dvojboj_11.4.2015

 

Jaro je tu

A je to tady...jaro dorazilo...počasí zatím přeje a tak Mladí hasiči začali s praktickou přípravou na soutěže. Tento pátek se zaměřili na štafetu požárních dvojic. Nově příchozí soptíci vzali učení opravdu s vervou...počínaje motáním hadic až po seznámení se s pravidly.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/schuzky_Mladych_hasicu/

 

Zimní sraz

Zimní sraz...soutěž prověřující schopnosti a dovednosti mladých hasičů, soutěž, která rekapituluje vše co se mladí požárníci naučí na schůzkách, soutěž, kde se dostane na povrch jak kdo má zajem se učit nové věci nejen o hasičské tématice.  Letošní ZS se konal v Povrlech na domácí scéně. Hned na počátku musíme všem oznámit, že ostudu jsme rozhodně neudělali...to teda NE! Ostatně co dodat, když naše umístění jsou...přípravka 2. místo a starší a mladší 1. místo. No, nemáme být na co hrdi?

   Letošního ZS se zúčastnilo deset sborů dobrovolných hasičů, celkem 28 družstev se s vervou zapojilo o získání nejlepšího umístění. Na trase bylo 7 stanovišť...rozpoznání ohnišť, stopy, odhad vzdálenosti, rozpoznání stromů a jejich plodů, zatloukání hřebíků, chůze po laně a slalom se žebříkem. Dále po trase měli soutěžící sledovat okolí, kde byly záludně skrytá písmena, která v cíli museli poskládat a složit tajemné slovo. Dnes víme, že ono slovo bylo HADICE. Po dosažení cíle měla dítka za úkol z přírodních materiálů vytvořit plastiku např. sopku, indiánské TEE-PEE, Shrekova jeskyně...vše záleželo na fantazii každého. Poslední úkol bylo vaření v kotlíku... .

   Celkový pocit z této soutěže musíme hodnotit jako velice kladný a přínosný, o počasí asi ani nemá cenu se zmiňovat...bylo nádherně, slunce nám ukázalo tu nejkrásnější tvář.

   Poděkování patří Všem sborům, kteří se zúčastnili, dík patří též vedoucí naší mládeže Míle ZAJÍCOVÉ a jejímu týmu. DĚKUJEME!!!

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/zimni_sraz_2015/

 

Příprava na Zimní sraz

Tuto sobotu 7.2. 2015 se naši mladí hasiči pilně připravovali na Zimní sraz, který se bude konat 21.2. 2015. Zimní sraz je soutěž mezi hasičskými sbory v dovednostech, znalostech i praktických znalostech. Soutěží se mimo jiné v odhadu vzdálenosti, chůzi po laně, znalostech zvířecích stop, znalostech stromů a jiných pro hasiče důležitých dovednostech. Příprava na ZS proběhla v pohodové náladě ba dokonce i počasí nám přálo. Nejlépe se umístila naše přípravka poté děvčata a v těsném závěsu naši chlapci. Celý tento parádní den jsem zakončili opékáním buřtů.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/zimni_sraz_2015

 

Výroční zpráva MLADÝCH HASIČŮ

 

Tento rok došlo ke změně vedení v kroužku Mladý hasič.

Vedoucí- Zajícová Miluše, Ivana Nožárová, Pavla Štofčová a instruktor Lukáš Štofčo.

   Do kroužku se přihlásilo 20 dětí. Společně se zúčastnily všech okresních soutěží, které jsou zahrnuty do hry Plamen. Mimo tyto soutěže se děti také zúčastnily dalších sborových soutěží, jako např. Zimní sraz, Božtěšický dvojboj, O pohár starosty SDH Chabařovice (útoky), Dovednostní štafeta, STIMAX CUP.

   Zároveň také naši mladí hasiči pomáhali na všech společných akcích sboru, jako jsou : Maškarní na ledě, Čarodějnice, Dětský den, Povrlská šlapka, Rozsvícení vánočního stromku, Mikulášská apod.

   Letošní rok byla ještě jedna velká akce a to oslava výročí 120. let založení SDH Povrly, kde naši „ Soptíci „ předvedli ukázku výjezdu a uhašení domku jako dospělí hasiči.

   Začátkem léta kroužek MH vyjel na 4 denní výlet na zámek Jezeří, kde se tmelil kolektiv a zažívaly jiné skvělé nehasičské zážitky.

  Vedoucí se zúčastnili na jaře dvoudenního školení školení na Telnici (praktická příprava) a na podzim v prostoru OSH teorie a výklad směrnic.


Některé naše úspěchy v soutěžích

1. místo v soutěži Zimní sraz ( celý kolektiv )

2. místo v soutěži O pohár starosty SDH CHABAŘOVICE ( mladší )

3. místo v celoroční činnosti Plamen ( mladší )

4. místo v soutěži Dovednostní štafeta ( přípravka )

1. a 5. místo v soutěži Memoriál J. Rohleny ( st. žáci - jednotlivci )

1. a 2. místo v běhu na 100m překážky ( dorostenky )


Za celoroční snahu, píly a podporu všem dětem, rodičům i vedení děkuji

 

 

 

 

                                          Miluše Zajícová

                                            ved. mládeže

 

 

Jak na Nový rok, tak.....

Máme tu nový rok, schůzky se díky veřejnému bruslení přesouvají na čtvrtek. Naši Mladí hasiči si na první letošní schůzce povyprávěli o dárcích a činnosti, kterou dělali během svátků vánočních. A hned při schůzce následující se po hlavě vrhli do opakování vědomostí z roku minulého. Stopy zvířat, rozpoznání stromů nebo odhad vzdálenosti, to vše a mnohem víc musí mladý hasič zvládat a snad ještě víc. Došlo také na chůzi po laně....

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/schuzky_Mladych_hasicu/

 

2014

Mikulášská besídka

Mikuláš ani čert s andělem neminul tento rok ani naše Mladé hasiče.  Je až podivné, že všichni hasiči i hasičky byli hodní...dle svých slov ani zlobit neumí. A tím pádem Mikuláš neměl ani moc práce a všechny bez výjimky podělil sladkostmi, dárečky a poťouchle přidal i kousek uhlí.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/mikulas_2014

Rozsvícení vánočního stromu POVRLY 2014

Mladí hasiči se podílí na obecní akci " ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU". Při schůzkách po celý listopad vytváří různé výrobky s vánoční tématikou, které si následně za malý peníz prodávají za přítomnosti vedoucích. Vydělané peníze poté použijí na různé potřeby pro svou činnost.

 

Dovednostní štafeta 2014

Dne 22.11 2014 se naši mladí hasiči účastnili dovednostní štafety v ZŠ Elišky Krásnohorské v Ústí nad Labem. Při hojné účasti okolních sborů, resp. mladých hasičů se naši umístnili na pěkném čtvrtém, sedmém a jedenáctém místě.....nu....z dvou stovek učastněných to jsou příjemná místa. wink

foto: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/dovednostni_stafeta_2014/

 

Božtěšický dvojboj- 14.4. 2012

Tento den se v prostorách SDH Božtěšice konala soutěž pro MH. Náš sbor reprezentovala dvě družstva- mladší i starší žáci. Starší žáci (Stefi, David, Terka, Anežka a Jéňa) skončili po dvou disciplínách na 6. místě. Mladší žáci ( Alžbětka, Davídek, Jiřik, Ládík, Pavlík a Vašík) vybojovali pro nás sbor 1. místo. Štafetu požárních dvojic provedli úplně bez chyby, přestože jsme měli jeden z nejmladších týmů, všechny hravě porazili. Udělali nám velikou radost. V hasičárně jsme to oslavili hned po příjezdu a prokračovali jsme na páteční schůzce. Foto niže.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Boztesicky_dvojboj-_14.4._2012/

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Schuzka_MH_20.4._2012-_Oslava/

 

Školení instruktorů a vedoucích MH 24.3. 2012 Telnice

 

Letošní školení bylo pouze jednodenní a konalo se v Telnici. Od nás na školení jeli Dominika Flisáková, Josef Flisák a nováčci mezi instruktory Jiří Eisenhammer ml. a Lukáš Štofčo. Dopoledne školení probíhalo na fotbalovém hřišti, na kterém jsme se učili pravidla hry Plamen a odpoledne po obědě jsme byli v místní restauraci, kde jsme se školili v oblasti zdravovědy.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Skoleni_vedoucich_a_instruktoru_MH_-24.3._2012_Telnice/

 

Zdravověda

Tento pátek jsme na kroužku probírali první pomoc při bezvědomí, naučili jsme se přetočit člověka z břicha na záda, dále stabilizovanou polohu a řekli jsme o zásadách, které bychom měli dodržet při volání Záchranné služby.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/MH_zdravoveda_16.3.2012/

 

Výroba oveček 2.3. 2012

Jaro se už blíží, a tak děti na kroužku vyráběly ovečky. Tělíčka jsme udělali z ruliček od toaletního papíru a polepili jsme je vatou, hlavu vystřihli z papíru a na ni jsme přilepili z korálků očíčka a nosánky. Každý si domu odnesl svou ovečku, kterou pak může ozdobit velikonoční stůl. Dětem to šlo hezky od ruky, vytvořily pěkné ovčí stádo. Posuďte sami. 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Schuzka_MH_2.3._2012_-_Vyroba_ovecek/

 

Pokus o rekord ve vypouštění balónků- 19.9. 2011

Jako SDH jsme zúčastnili této akce ve spolupráci se ZŠ Povrly a OÚ Povrly. Hlavní organizátorkou byla pí. Ing. Eva Šípová, která se postarala o chod celé akce. Sešli jsme se na ZŠ, nafoukali balónky héliem, zavázali a připevnili na ně přaníčka, která byla určená pro Ježíška. Rekord ČR z roku 2008 nebyl pokořen, jelikož některé organizace vypouštění zrušili z nedostatku hélia. V Povrlech jsme vypustili celkem 250 balónků z celkového počtu 75 820, ty se vypustily z 223 míst po celé republice.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Pokus_o_rekord_CR-_vypousteni_balonku_9.12._2011_ZS_Povrly/

http://www.youtube.com/watch?v=oWkb2l_OKE8&feature=player_embedded

 

Mikulášská diskotéka 2.12. 2011

I na kroužek MH se letošní rok přišel podívat Mikuláš a dva čerti. Nejdříve do zbrojnice vletěli čerti, obešli všechny děti a zjišťovali, které děti zlobily na kroužku nebo rodiče. Poté děti společně zavolaly Mikuláše, zazpívaly mu písničku a ten je všechny odměnil za práci v kroužku. Následoval přípitek a ochutnávka všeho, co bylo na stole. Zahráli jsme si pár her, zatancovali jsme si a celý večer si pořádně užili.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Mikulasska_diskoteka_2.12._2011_Povrly/

 

Rozsvícení vánočního stromu -25.11.2011 Povrly


Přes zimní sezónu jsme vyráběli výrobky, které jsme potom prodávali na Rozsvícení vánočního stromu v Povrlech. Dělali jsme věnce, svícny ze skořice, dekorační obrázky, ozdoby na stromeček, sněhuláky, ořechové medvídky a cukrkandlová lízatka. Nechybělo zde ani výborné občerstvení, pro návštěvníky jsme měli připravené výborné klobásy, svářené víno, grog a pro děti čaj. Byli jsme velice rádi, že se naše výrobky tolik líbily, protože jsme jim obětovali hodně volného času. Děkujeme maminkám mladých hasičů, OÚ Povrly, členům SDH, panu Janebovi a paní Šustrové za pomoc při této akci a za materiál, bez kterého bychom nic takového nemohli vyrobit.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Rozsviceni_vanocni_stromu_25.11._2011_Povrly/


Vánoční výrobky

Přes zimní sezónu s dětmi vyrábíme vánoční výrobky, které budeme prezentovat při Rozsvícení stromu v Povrlech u místního kostela.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Vyrobky


Závod požárnické všestrannosti- 8. 10. 2011 Chlumec 

 

Tento den jsme u chlumeckého rybníka zahájili hru Plamen branným závodem. Jelikož máme málo starších žáků, tak jsme pro letošní rok vypravili pouze družstvo mladších žáků ve složení: Ladislav Zezulák, Jiří Štofčo, Kateřina Lexová, Anežka Šípová a Alžběta Siručková.  Naši běželi branný závod úplně prvně, ale i přes nepřízeň počasí si vedli skvěle. Některé věci musíme přes zimu vypilovat, abychom se mohli v létě zúčastnit branného závodu ve Velkém Chvojně. Dále se soutěže zúčastnil dorostenec Jiří Eisenhammer ml., který ztratil body pouze v azimutovém běhu, jelikož nenašel spolu s ostatními první azimut. Protože pršelo, byla zrušena střelba, na kterou se naši velmi těšili. Velký dík patří SDH z Chlumce a OÚ v Chlumci za zajištění soutěže. Pro děti bylo k dispozici občerstvení a celá trasa závodu se nacházela ve velmi pěkném prostředí.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Zavod_pozarnicke_vsestrannosti_-_8.10._2011/

 

Výlet do Hřenska - 3. 9. 2011

Tímto výletem jsme chtěli zahájit novou sezónu, která bude doufejme stejně úspěšná jako ta předcházející. Sešli jsme se na vlakovém nádraží v Povrlech, vlakem jsme společně odcestovali do Děčína, poté se přesunuli ke kotvišti lodi Poseidon, tou jsme později pluli do Hřenska. Cestou jsme se kochali nádhernou krajinou Českého Středohoří a před dlouhou cestou do soutěsek se dostatečně občerstvili. Děti se pořádně vyřádily a pózovaly fotografům na každém rohu. Po zakoupení vstupenek jsme nastoupili do lodiček. Soutěskami nás provázeli skvělí a všestranní převozníci, kteří nám sdělili nejen historii a parametry soutěsky, ale také nás dokázali pěkně rozesmát, nechyběly ani kulturní vystoupení v podobě hry na harmoniku a zpěvu. Při troše fantazie jsme mohli ve skalách zahlédnout např. delfína, líbající se opice, zajíčka a hady.  V cíli jsme se posilnili, protože nás ještě čekala dlouhá cesta zpět k lodi Poseidon. Zpáteční cesta do Děčína byla delší, jelikož jsme pluli proti proudu řeky Labe. Některé děti byly tak unavené. že je přešlo i dovádění s ostatními. Domů do Povrlů nás odvezl City Elefant již ve večerních hodinách.  Výlet se nám opět vydařil, měli jsme nádherné počasí a máme nové zážitky.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Vylet_do_Hrenska_-_3.9.2011/ 

 

Myslivecká chata- Český Bukov 21.-24.7.2011

 

Kroužek Mladých hasičů uspořádal víkendový pobyt pro naše mladé hasiče, kteří v letošní sezóně dosáhli nádherných výsledků, přestože to jsou nováčci. Jelikož nám počasí moc nepřálo, spali jsme místo ve stanech v chatě. Chlapci se starali o ohniště a krb, děvčata pomáhala s vařením a všechny pokrmy jsme dělali pouze na ohni. Chodili jsme na procházky, kde jsme si užili spoustu legrace a potkali i pohádkové bytosti, v sobotu děti měly sportovní olympiádu. Soutěžilo se v devíti disciplínách, například házely granátem, střílely ze vzduchovky a skákaly do dálky, každý si odnesl diplom a ceny za skvělé výkony. Ve volných chvílích jsme hráli hry, když už na nás došla únava, tak jsme odpočívali u pohádek. Na sobotní večer nám staří kluci připravili "Stezku odvahy", která se jim velice povedla, jelikož nebyly vystrašené jen děti, nýbrž i další účastníci ženského pohlaví. Před spaním si děti vyslechly pohádku na dobrou noc v podání lidových vypravěčů :D. V neděli na nás čekal úklid celé chaty a balení, to však už nebylo tak zábavné. Rozdělili jsme si práci a pustili se do toho, avšak domu se nikomu z nás nechtělo. Prožili jsme krásný víkend bez úrazů a plný legrace, tím se náš kolektiv ještě více stmelil. Také bychom chtěli poděkovat mysliveckému spolku za zapůjčení chaty. Děkujeme Vám.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Vylet-_Myslivecka_chata_21.-24.7.2011/

 

Výlet na HZS a ZOO v Děčíně 2.7.2011

 

V sobotu ráno jsme se sešli na nádraží v Povrlech, zakoupili si jízdenky a vlakem se vydali do Děčína. Na HZS na nás čekal Míra Siruček, který nás provedl celou hasičárnou, ukázal nám všechny prostory zbrojnice, poté nás svezl na požárním žebříku. Dalším cílem našeho výletu byla děčínská zoologická zahrada, kde jsme si prohlédli naše, ale i exotická zvířata. Některé jsme si i pohladili a nakrmili. V celé ZOO je mnoho vyžití, kterého naše děti využily. Vyzkoušely si všechny naučné tabule, lanovou dráhu a také houpačky. V centru města jsme naštívili expozici Rájských ostrovů, která patří k místní ZOO. Ta obsahovala akvária a terária s živočichy, které u nás v přírodě rozhodně neuvidíme. Výlet se vydařil, užili jsme si spousty legrace a i počasí bylo celkem příjemné. Cestou domu ve vlaku jsme hráli "Bobříka mlčení" a i ti nejmenší vydrželi nemluvit.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Vylet_do_Decina_na_HZS_a_ZOO_-_2.7.2011/

 

Branný závod- Velké Chvojno 18.6.2011

 

Letošní rok jsme do Velkého Chvojna vyslali jedno družstvo ve složení: Karolína Vondrová, David Štekrt, Jiří Eisenhammer a Lukáš Štofčo. Soutěžilo se v devíti disciplínách a naše družstvo bylo nejlepší, ztatili pouhé tři body, tudíž se umístili na nádherném 1. místě. 

                                                Gratulujeme !!!!

http://sdhpovrly.rajce.net/Branny_zavod-_Velke_Chvojno_18.6.2011

 

Den otevřených dveří na HZS v Ústí nad Labem 11.6. 2011

 

Již několikátý rok jsme jeli s našimi dětmi na Den otevřených dveří na HZS, kde jsme pro malé návštěvníky zajišťovali atrakce, za které dostávali odměny. Profesionální hasiči připravili pěkný program. Děti se mohly svézt na starém hasičském autě, prozkoumat všechnu jejich techniku, a také je vyvezli žebříkem do pěkné výšky. Poté tu bylo pro všechny zajištěno občerstvení. Dále zde byla ukázka lezecké skupiny, vyprošťování osoby z vozidla a  hašení hořícího vozidla, tímto celá akce skončila.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/HZS_-Den_otevrenych_dveri_2011/

 

Svádov 4.6.2011- soutěž dorostu a přípravek

 

Náš sbor reprezentovaly dvě družstva v kategorii přípravek, soutěžily ve třech disciplínách - štafeta 3x20m, požární útok přípravek a požární kuželník. První družstvo běhalo v tomto složení: Antonie Siručková, Jiří Štofčo a Pavel Tausche. Ti vybojovali krásné 2. místo domu si odvezli krásný pohár a medaile. Za druhé družstvo soutěžili: Petr Kolouch, Václav Říha a Adam z SDH Mojžíř. Toto družstvo  se umístilo na 6. místě. V kategorii dorostu jsme měli pouze jednoho jednotlivce Lukáše Štofču, který se po třech disciplínách ( v běhu 100m s překážkami, dvojboji a testu) umístil na 3.místě a postupuje dále do krajského kola. 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Soutez_pripravek_4.6._2011_Svadov/

http://www.oshusti.estranky.cz/clanky/usek-mladeze/pripravka-2011.html - Výsledky přípravky

http://www.oshusti.estranky.cz/clanky/usek-mladeze/dorost-2011.html - Výsledky dorostu

                                                                         Gratulujeme !!!!   

 

Koňský den - Slavošov

 

Dne 28.5. 2011 se ve Slavošově konal již 14. Koňský den. Kroužek mladých hasičů se těchto oslav zúčastnil. Pro návštěvníky zde byly k vidění stáje, křtění hříbat, přehlídka hřebců. Pro děti tu byla trampolína, kolotoče, střelnice, projížďka na koních, dále tu byla k vidění různá plemena koz a ovcí. Do Slavošova přijeli také mušketýři, kteří si připravili velmi pěkné vystoupení a nechali děti zastřílet lukem do terče. Výlet se nám  vydařil a i počasí bylo příjemné.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Konsky_den_-_Slavosov_28.5.2011/

 

Závěr Plamene a Memoriál J. Rohleny 21.-22.5 2011- Svádov

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Zaver_Plamene_a_Memorial_J._Rohleny-_Svadov_21.-22.5.2011/

http://www.youtube.com/watch?v=5pZL9kZ4BTA

Letošní závěr hry Plamen se konal prvně ve Svádově na fotbalovém hřišti. Celkem se této soutěže zúčastnilo 17 družstev. Náš sbor měl zastoupení již v obou kategoriích. Mladší žáci všechny disciplíny běželi úplně poprvé a musíme říct, že máme moc šikovné děti. I přestože jsou v družstvu děti mladší šesti let, dokázaly ostatním sborům konkurovat. Starších žáků jsme měli nedostatek, proto nám byli vypujčeni tři chlapci z SDH Mojžír. Výsledky ze štafet byly pěkné, i když se našlo pár chybiček, které zkusíme do příštího ročníku odstranit. Požární útok obě družstva zvládla skvěle. Naši prckové krásně spojili hadice a koš se savici, ale nástřik do terčů byl pro děti oříškem. Starší děti provedly nádherný požární útok za 37 s, který se neobešel bez pádů, ale to je opravdu nerozhodilo. V celoroční činnosti se naši mladší žáci umístili na 6. místě a starší žáci obsadili 5. místo.

http://www.oshusti.estranky.cz/clanky/usek-mladeze/zaver-plamene-2011--memorial-j.-rohleny.html  - výsledky

Součástí víkendové soutěže byl i Memoriál J. Rohleny, který se konal v neděli dopoledne. My jsme měli zastoupení ve všech věkových kategoriích - přípravka, mladší žáci a starší žáci.  Výsledky  nás opět překvapily, děti obsadily krásná místa, přestože nemáme žádné překážky a některé z nich toto viděly prvně. 

        Přípravka-dívky                     Přípravka- chlapci                Mladší žáci-dívky                    Mladší žáci -chlapci                          Starší žácí-dívky          Starší žáci- chlapci

6. místo Martina Zajícová         1. místo Jiří Štofčo            18. místo Kateřina Lexová        12. místo Ladislav Zezulák       17. místo Stefanie Rikková        2. místo Jiří Eisenhammer

                                                      4. místo Václav Říha         21. místo ŠÍpová Anežka          18. místo   Erik Fanta                 19. místo Tereza Nožárová        7. místo David Štekrt

                                                      5. místo Pavel Tausche                                                                                                                  20. místo Karolína Vondrová    8. místo Filip Zajíc

                                                      7. místo Marek Šíp

                                                      8. místo Petr Kolouch

                                                                                                                                                      Všem gratulujeme!!!    

Příprava výzbroje

Tímto bychom chtěli poděkovat Miroslavu Siručkovi, Václavu Říhovi, Jiřímu Eisenhammerovi, Josefu Flisákovi a Václavu Šindelářovi za přípravu nových hadic pro naše děti. Děkujeme!!!

Plamínek - 18.5. 2011, Lidické náměstí

V Ústí nad Labem na Lidické náměstí byl uspořádán Plamínek, jde o soutěž pro MŠ. Celkem se této akce zúčastnilo 16 družstev z celého města a jeho okolí. Lukáš Štofčo, Kateřina a Martina Královi, Vojtěch Fišera, Karolína Vondrová, Tereza Nožárová, Jiří Eisenhammer a Dominika Flisáková pomáhali s postavením dráhy pro děti, potom jsme působili jako rozhodčí na jednotlivých disciplínách. I obě MŠ z Povrlů si přijeli zasoutěžit.  Za MŠ při ZŠ běhal Jiří Štofčo ml. a Martina Zajícová, kteří jsou členy našeho sboru, to se také potvrdilo, když bez problémů zapojili hadici na rozdělovač a ruční stříkačkou srazili plechovky. Tato MŠ se umístila na krásném 2. místě a MŠ Dráček obsadila 4. místo. Dětem gratulujeme a těšíme se na další ročníky této soutěže. Foto je niže.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Plaminek-_Soutez_pro_MS,_Lidicke_namesti_18.5._2011/

 

Speciální hasičská olympiáda- 10.5. 2011

V tento den jsme se zúčastnili jako technická četa a rozhodčí soutěže Speciální hasičské olympiády, která je pořádaná pro mentálně postižené děti.Sraz byl v 7:30 v Ústí nad Labem u ZŠ E. Krásnohorské, kde se také celá akce prováděla. Soutěžit sem přijelo celkem 13 kolektivů, které mají požární sport v lásce. Děti běhaly štafety, útok, vázaly uzle, prováděly první pomoc a určovaly topografické značky. Za náš sbor jeli hlavně starší žáci: Jiří Eisenhammer, David Štekrt, Tereza Nožárová a Karolína Vondrová. Dále také dospělí členové: Václav Lachman, Vojtěch Fišera, Kateřina Králová a Martina Králová. Jako vedoucí MH jela Dominika Flisáková.  Tato akce se nám velmi líbila a 18.5. nás čeká zajišťování soutěže pro MŠ Plamínek, která se bude konat na Lidickém náměstí.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Specialni_hasicska_olympiada-_ZS_E._Krasnohorske_2011/

 

Výsledky soutěže PO očima dětí

Náš sbor vyhrál 1. místo v okresním kole soutěže PO očima dětí, děti vyrobily hasiče, který postupuje dál do krajského kola této soutěže.  Dětem gratulujeme a držíme palce k dalšímu umístění. Pod textem je odkaz, který obsahuje fotky hasiče a výsledky z této soutěže.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Soutez_PO_ocima_deti/

 

První nácvik PÚ mladších žáků

Dnešním dnem jsme konečně dali dohromady družstvo mladších žáků. Rozběhali jsme se a provedli rozvičku, potom jsme se vrhli na nácvik požárního útoku, který děti zvládaly skvěle. Složení útoku : 1. proud - Anežka Šípová, 2. proud - Erik Fanta, 3. rozdělovač - Jiří Štofčo ml. 4. spoj B - Václav Říha ml., 5. spoj B - Martina Zajícová, 6. savice -  Pavel Tausch a 7. sací koš - Kateřina Lexová. Marek Šíp, Petr Kolouch, Alžběta Siručková a Antonie Siručková budou doplňovat družstvo v dalších disciplínách. Pokud nám to počasí dovolí, budeme další schůzky věnovat nácviku disciplín na hru Plamen.  Stále hledáme děti ve věku 11 - 14 let, abychom mohli doplnit družstvo starších žáků. Odkaz, který je pod textem, obsahuje fotky i video z nácviku.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/15.4._2011_-_Prvni_nacvik_pozarniho_utoku_-_mladsi_zaci/

 

PO očima dětí

V únoru a březnu jsme na schůzkách vyráběli " hasiče", abychom se mohli se zúčastnit soutěže PO očima děti, která je pro všechny děti ze ZŠ, MŠ, SŠ a SDH.  Hlavním motivem by měla být požární ochrana očima děti, kterou lze vyjádřit ve dvou formách- písemně i výtvarně. Již v předchozích letech jsme se této soutěže zúčastnili s několikanásobným vítězstvím  v krajském kole. Doufáme, že se nám opět podaří dobře umístit. Níže se můžete podívat na náš letošní výtvor:

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Soutez_PO_ocima_deti/

 

Schůzka 8.4.2011

Dnes jsme se naučili rozhazovat hadice, procvičili jsme si grafické značky technických prostředků PO, které již skvěle zvládáme. Poté  se děti vrhly na spojování hadic, to jim šlo také velmi dobře. Dodělávali jsme hasiče, kterého pošleme do soutěže" PO Očima Dětí". Starší děti nacvičovali 60m s překážkami. Na předešlé schůzce  jsme trénovali štafetu 4x60m,hlavně předávání proudnice a starší žáci cvičili štafetu požárních dvojic na hru Plamen. Foto níže:

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Schuzka_MH_8.4.2011/

Školení instruktorů

Dne 25.-26.3. se konalo školení vedoucích a instruktorů MH v Zadní Telnici. Za naše SDH jela Pavla Štofčová, Josef Flisák a Dominika Flisáková. Školit se začalo v pátek v podvečer, kde jsme se dozvěděli novinky v OSH a naučili jsme se nové hry pro děti. V sobotu ráno jsme stavěli disciplíny, které jsou součástí hry Plamen a obnovili jsme si pravidla do nové sezóny. Pavla Štofčová a Josef Flisák získali III. VM- instruktor a Dominika Flisáková II. VM. Foto níže:

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Skoleni_instruktoru_MH_Zadni_Telnice_2011

 

Křoužek Mladý hasič hledá děti, které by měly zájem o požární sport.

Masopust 2011

 

Dne 5.3. jsme se zúčastnili masopustu, který se konal v naší obci. Pochod začal od Senior klubu a končil v hospodě U Nádraží, kde čekalo na všechny dobré občerstvení a zábava.
 
      
 
 
 
Zimní sraz
 
Dne 19.2.2011 se konal v Mojžíři zimní sraz mladých hasičů. Na soutěž se z našeho sboru přihlásilo 1 družstvo ve složení: Stefanie Rikková, Karolína Vondrová, Lukáš Štofčo, Jiří Eisehammer ml., David Štekrt a za vedoucí MH. Dominika Flisáková
 Celkem startovalo 18 družstev, zde jsou výsledky a níže je i krátké video
 
 SDH startovní   poznej ohniště stopy odhad lanová plastika ohniště jídlo místo celkem
číslo   strom vzdálenosti lávka  
Mojžíř 18   10 5 5 4 5 5 5 5  1 44
Mojžíř 1   10 5 5 2 5 5 5 5 2 42
Libouchec 11   10 5 4 4 5 5 4 5 42
Chabařovice 4   7 3 5 4 5 5 4 5 3 38
Povrly 6   7 5 5 3 5 4 5 4 3 38
Petrovice 7   7 3 5 3 5 5 5 5 3 38
Velké Chvojno 8   7 4 5 3 5 4 5 5 3 38
Velké Chvojno 9   9 3 5 2 5 4 5 5 38
Chlumec 12   7 3 3 4 5 5 5 4 4 36
Chlumec 13   6 2 5 4 5 4 5 5 4 36
Božtěšice 14   7 3 4 2 5 5 5 5 36
Malé Březno 5   6 5 4 1 5 4 5 5 5 35
Telnice 15   7 5 4 2 5 4 3 5 5 35
Telnice 16   8 4 4 2 5 5 3 4 35
Všebořice 17   5 2 5 5 5 4 4 4 34
Neštěmice 2   6 3 5 2 5 5 3 4 33
Chabařovice 3   7 2 4 1 5 5 4 5  7 33
Tisá 10   4 2 5 0 5 4 3 4 8 27
 
 

          

Mladý HASIČ

Ve dnech 22. 5. - 23. 5. 2010 se uskutečnil Závěr hry Plamen pro rok 2009 - 2010 a Memoriál J. Rohleny. Jako již po několikáté se soutěž konala v překrásném prostředí v Povrlech. Celkem se akce zúčastnilo 7 mladších a 10 starších družstev.

Hra Plamen - výsledky:
 kategorie mladší
1.místo - Božtěšice
2.místo - Libouchec
3.místo - Chabařovice

kategorie starší

  1. místo - Malé Březno
  2. místo - Chabařovice
  3. místo - Libouchec
    6.místo - Povrly

 

aktualizováno: 10.05.2023 22:40:36