DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

činnost - akce

*  2 0 2 3  *

foto a video: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/

 

Dne 11.3.2023 měla část členů výjezdové jednotky možnost účasti na stáži u hasičů na centrální požární stanici v Ústí nad Labem. Během stáže měli hasiči možnost prohlédnout si techniku ústeckých kolegů a možnost vyzkoušet si nové věci v rámci výcviku, který pro ně připravila sloužící směna "B". Hasiči si prohlédli vozidlo RZA, vyzkoušeli si nasazení krčního límce při dopravní nehodě, dále si zkusili otevřít dveře a okna na trenažéru za pomoci nové sady pro otevírání oken a dveří. Poté se hasiči seznámili s výškovou technikou a zopakovali zásady používání dýchací techniky její údržby. Po obědě se hasiči přesunuli na lezecké stanoviště kde si vyzkoušeli základní uzle a následně je využili v praxi při nácviku sebezáchrany slaněním. Dále měli možnost se podívat na operační středisko a v neposlední řadě na práci s dronem. Během stáže byli hasiči připraveni také na případný zásah ke kterému by mohli vyjet společně s profesionální jednotkou. Zásah během stáže byl jeden a to spadlý strom v obci Arnultovice. Na závěr bychom mockrát chtěli poděkovat za umožnění stáže na stanici v Ústí nad Labem a hasičům ze směny "B", kteří byli našimi průvodci. Ještě jednou veliké díky a budeme se těšit na další podobné zkušenosti.

odkaz: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Staz_na_HZS_Usti_nad_Labem/

yes

 Dnešní (2. 3.) zkouška agregátů, defibrilátoru, a kontrola dýchacích přístrojů pro případné použití na zásahu.

yes

Dne 27.2. proběhla v KC Povrly přednáška o požáru ve Hřensku pro děti z Mateřské školky Dráček.

yes

Dne 18. 2. jsme si udělali výlet. Naším cílem byl Masopust v Úštěku. I když počasí bylo proti nám, nevadilo. Už z kraje náměstí nás lákaka vůně jaterniček, ovárku.. Ochutnávka byla vynikající. Zkoukli jsme i pravou českou zabíjačku.

yes

Dne 1. 2. nám bylo v Litoměřicích slavnostně předáno ocenění od Ústeckého Kraje za požár v Českém Švýcarsku. Za náš sbor ocenění převzali David Štekrt a Lukáš Štofčo.

yes

Dne 25. 1. proběhla akce v KC Povrly pro děti z Mateřské školky Povrly. Přednáška z požáru ve Hřensku.

yes

Plán akcí

*   2 0 2 2   *

Silvestr

Za jarního počasí jsme se sešli v poledne u hasičárny. Poté jsme vyrazili na Ferratu Mírkov (někteří pěšky tam i zpět, někteří jen zpět), abychom si společně opekli buřty. Krásnou procházkou jsme došli do hasičárny, kde jsme společně zavzpomínali jaký byl právě končící rok a přivítali rok 2023. 

foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Silvestr_2022/

devil

Putování za vínem

Sobota 10.12., sraz na nádraží Povrly a odjezd vlakem do Velkých Žernosek. Byla to odměna za celoroční práci ve sboru. Z žernoseckého nádraží jsme po cca 2km došli k Vinařství Mikulenkovi. Přivítala nás milá paní majitelka. Dali jsme si vynikající polévku. Po polévce jsme vyrazili na vinohrad, kde jsme si vyslechli jaká vína se zde pěstují, ochutnali jsme z malého sklípku...Cesta stoupala výš a výš, stálo to za to - před námi se rozprostřelo České středohoří, výhled na řeku Labe. Vrátili jsme se zpět do vinařství, do koštovny. Opět jsme poslouchali jak se víno vyrábí a jaké druhy vín vyrábějí. To vše s ochutnávkou vín. Čekaly na nás teplé škvarkové placky a oběd (kachna s červeným zelím, br.knedle nebo kohout na víně a br.špecle). Navštívili jsme sklep se sudy vín - ochutnávka, výklad. Moc hezky vyprávěla majitelka. Vrátili jsme se zpět do koštovny, kde nás čekala volná zábava a zpěv u tahací harmoniky. Krásná tečka za uplynulým rokem. Vinařství Mikulenkovi, Velké Žernoseky můžeme vřele doporučit.

foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Putovani_za_vinem_2022/

devil

 

Uctění památky

Naše jednotka se připojila k uctění památky tragicky zemřelého kolegy z JSDH Skalice u České Lípy při zásahu v Novém Boru.

devil

 

Čerti a jeho družina

Po odmlce se naší obcí prohnali Čerti, Mikuláš a Anděl. Navštívili několik rodin, po verších, písničkách a předání balíčků dětem se pekelník a ostatní nadpřirozené bytosti vrátili kam patří. Z doslechu víme, že žádné dítko do Pekla nebylo odneseno. 

foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Certi_2022/

devil

 

Den se složkami IZS

Dne 3.11. na ZŠ E. Krásnohorské proběhla akce Den se složkami IZS.Akce se zúčastnili žáci 1. až 7. ročníku, což je 22 tříd a něco málo přes 500 žáků a žákyň.Kromě hasičské techniky je zde i Policii a Záchranná služba.Na všechny čekalo 5 stanovišť, každé v časovém rozmezí 1 hodina.

stanoviště 1) složky IZS, oblečení záchranářů, práce hasičů, hasičské automobily
stanoviště 2) jak správně volat  
stanoviště 3) hasicí přístroje, domeček rizik
stanoviště 4) mimořádné situace, evakuace
stanoviště 5) ukázka techniky
 
Účastníci: SDH Stebno, Střekov, Povrly (Lenka, Jirka, David,Petr), Chabařovice, Mojžíř, Telnice, Svádov, Božtěšice, Dobětice, ZZS UL, Policie ČR .... všem patří velký dík.
 
foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Den_se_slozkami_IZS
 
devil
 

Dnes 10. 10. byla naše jednotka součástí cvičného požárního poplachu v místní firmě Povrly Copper Industries a.s. Jednotka provedla ukázku případného zásahu v jednom z provozů firmy. Nadále měla možnost si projít zmíněný provoz a byla seznámena s dalšími riziky, která zde pro případný zásah mohou být. Touto cestou děkujeme za možnost se účastnit cvičného požárního poplachu a věříme v další spolupráci.

odkaz foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Cvicny_pozarni_poplach_-_PCI%2C_a.s._Povrly/

devil

 

Spolecna akce ZS a MS Povrly 10.9. Část hasičů na stanovišti, kde děti oblečené do výjezdového kabátu, helmy a rukavic sestřelovaly proudem vody petky, část hasičů v cíli, kde bylo ohniště, rozdávali příchozím buřty s hořčicí nebo kečupem.

foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Povrlska_slapka_2022/

devil

 

25. června za spoluúčasti ostatních spolků obce jsme měli 3 stanoviště (jízda na raftu, stříkání proudnicí "D" na cíl, překonání překážek) na akci Vítání prázdnin. Ačkoliv počasí nepřálo, sešlo se 101 dětí. 

foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Vitani_prazdnin_2022_-_spoluucast/

devil

 

Ve čtvrtek 23.6. jsme se společně s OU Povrly sešli, abychom připravili odměny pro soutěžící děti na sobotní Vítání prázdnin. Připravili jsme celkem 250 tašek s pamlsky. Práce šla rychle od ruky a po ní jsme poseděli u kávy.

devil

 

V sobotu 28.5. se jednotka zúčastnila dne otevřených dveří firmy Měď Povrly a.s., kde prezentovala naší techniku a činnost.

foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Den_otervrenych_dveri_a.s._MED_Povrly/

devil

 

Hned v neděli 1. 5. jsme asistovali u Srazu veteránů u Restaurace-Club U Dvou ocásků. Pomáhali jsme s navigací.

 devil

 

 

V sobotu 30.4. mohl opět proběhnout rej Čarodějnic na místním koupališti po Covidové odmlce. Účast hojná, hudba skvělá, nálada výborná, počasí přálo, děti nejen v přestrojení za Čarodějky a Čaroděje si mohly zatančit u pohádkových písniček, nechybělo ani rozdání cen pro tři nejlepší. Opékaly se i buřty. Ve stáncích dobrý mok, kukuřice, na grilu klobásy. Dospěláci si pak užívali do pozdních nočních hodin. Akce se povedla a těšíme se opět za rok... ;)

f

 
devil
 

HASIČSKÁ STŘÍKAČKA 2022 - Dne 19. 3. proběhla zábava pořádaná naším SDH, pod názvem Hasičská stříkačka. Sál nám propůjčil Restaurant-Club U Dvou ocásků, za to jim patří velký dík. Po době covidové byla místa rychle zaplněna. Za zvuku devadesátek se hojně tančilo, proběhlo i pár malých soutěží, rozdala se bohatá tombola a bylo vylosováno i deset vstupenek o velmi zajímavé ceny. Děkujeme moooc i všem sponzorům.

foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Hasicska_strikacka_2022/

devil

* 2021 *

Dne 19. 9. o poledni uctila naše jednotka památku dvou tragicky zesnulým kolegům z SDH Koryčany na Kroměřížsku.

laugh

Dne 4.9. nas sbor se ZS a MS Povrly poradal Povrlskou slapku s konecnou na ferrate Mirkov. Vycházelo se tradičně od školy, po cestě se plnily různé úkoly - hod míčkem, hlavolam, stříkání hadicí, aj.. Na konci trasy čekalo účastníky občerstvení - buřty, čaj, káva.....Krasne pocasi a dobra ucast.

laugh

Děkujeme společnosti Měď Povrly a.s. za sponzorský dar v podobě dvou zasahových přileb MSA Gallet F1 XF. Děkujeme za podporu našeho sboru.

            

laugh

Dne 2. dubna byla provedena zkouška agregátů.

laugh

Dne 22. ledna nám z OSH Ústí nad Labem přivezla p. Crháková roušky pro náš sbor, který věnoval nadační fond REGI Base I. Tímto mockrát děkujeme.

laugh

 

 

* 2020 *

Retro zábava - 22. 8.

V sobotu 22. 8. proběhla před hasičárnou taneční retro zábava. Účastnilo se jí cca 50 lidí,  z nichž většina dorazila v retro oblečení. Odměnou jim byl 1frťan či 1pivo zdarma. K občerstvení posloužily grilované klobásy.  

Foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Retro_party_2020/

cheeky

Cyklistický výlet aneb hasiči na kolech

Někteří členi našeho sboru nelenili a vydali se v prosluněnou sobotu 30. 5. na kolech zdolat několik kilometrů přívozem do Velkého Března a dále po cyklostezce směrem na Svádov, Střekov a dále přes Brnou, Sebuzín a Libochovany k branám Žernosek. Fíša, jako správný kouč, vše sledovala z servisního vozu a popoháněla své cyklisty. Na zpáteční cestě se hasiči posilnili klobásou z grilu, kuřízkem ve Svádově-hřiště a zdárně všici dorazili domů...bez nehody a úrazu.

FOTO: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Hasici_-_Vylet_na_kolech/

cheeky

Ohlédnutí za články z Povrlského zpravodaje

Přinášíme články ze zpravodaje, které jsme zaslali:

  

  

smiley

Dne 25. 3. v souvislosti s COVID-19 v ČR náš sbor provedl preventivní dezinfekci zastávek, zábradlí u schodišť, zdravotní středisko, klub důchodců, kontejnery na tříděný odpad v Povrlech a okolních obcí, které pod OU spadají.

foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Prevence_-_dezinfekce/

smiley

* 2019 * 

16. 11. v rámci oslavy 125. výročí založení SDH Povrly se pro členy sboru konala zabíjačka. Byli přizváni starosta obce p. Pavlát a místostarosta p. Zápotocký. Byla to příjemná akce se vzpomínáním na proběhlé roky u sboru. Nechyběla ani dobrá nálada.

foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Zabijacka_2019/

devil

1. 11. na žádost OU provedeno čištění přepadového kanálu na přehradě Povrly. Dále pak napouštění nádrže v Lysé.

foto:https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Pomoc_OU_-_prehrada%2C_Lysa/

devil

28. 9. Povrlská šlapka - účast na stanovišti, občerstvení a opékání buřtů na ferratě Mírkov.

Poděkování od ZŠ a MŠ Povrly: V sobotu 28. 9. jsme společně mohli oslavit svátek sv. Václava při tradiční Povrlské šlapce. Přálo nám počasí, proto byla účast vysoká, zúčastnilo se téměř 100 nadšenců různých věkových kategorií. Jménem ZŠ a MŠ Povrly děkujeme všem účastníkům této přátelské akce. V neposlední řadě děkujeme organizátorům, pomocníkům (ať už z řad pedagogů, rodičů, žáků), bez nichž by tato akce nemohla proběhnout. Velký dík patří SDH Povrly za perfektní zajištění občerstvení a pomoc.

foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Povrlska_slapka_2019/

devil

4. 9. Ukázka hasičské techniky v ZŠ a MŠ Povrly  Foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Spoluprace_se_ZS_a_MS_Povrly

devil

24. 8. Retro disko u hasičárny ... skvělá akce, dobrá nálada a bezva počasí... foto: https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Retro_party_2019

 27. 7. Mosazný muž 2019 - raft a osvěžovač pro soutěžící.

devil

20. 7. asistence na Povrlské lávce. Škodili jsme soutěžícím tak, že jsme na ně při přecházení lávky stříkali proudnicí.

devil

28. 6. jsme na požádání OU zavlažili park u kostela a hřiště pod koupalištěm. 

https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Kropeni

devil

1. 6. Dětský den - společně s ostatními spolky obce, večer kácení májky.

https://obecpovrly.rajce.idnes.cz/Detsky_den_-_koupaliste_01.06.2019

devil

30. 4. Čarodějnice - krom velkého počtu masek nechyběl letos ani simulátor dopravní nehody, který byl hojně využit. Děkujeme pojišťovně GENERALI, a.s.

//sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Carodejnice_2019

devil

16. 3. tradiční Hasičská stříkačka - nově pojatá v Bowling Povrly, účast bohatá, tombola také. Nálada nechyběla.

//sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Hasicska_strikacka_2019

devil

* 2018 *

Proběhly tyto akce: Hasičská stříkačka - březen, Čarodějnice - duben, Dětský den - červen, Retro párty - srpen, Loučení s prázdninami - září, výlet sboru do Muzea v Krupce - září

//sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Carodejnice_2018

//sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Detsky_den_2018

//sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Retro_party_2018

//sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Louceni_s_prazdninami_2018

//sdhpovrly.rajce.idnes.cz/8.9.2018_-_Vylet_na_pout_do_Krupky%2C_hasicskeho_muzea_a_Komari_Vizku

 

2017

 

5.6.2017 - zajištění lezení na Ferratě Poustevna Mírkov s 3.třídou místní základní školy Povrly

poděkování patří i Karlovi Bělinovi

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/5.6.2017_-_Zajisteni_lezeni_na_ferrate_Poustevna_u_Mirkova_s_3._tridou_mistni_zakladni_skoly_Povrly

18.2.2017 - Ukázka hasičské techniky pro mateřské školky Povrly.

 

 

2-3.3.2017 Protipožární zabezpečení při hokejovém utkání Ústí nad Labem - Kladno

 

2016

Dětský den

Další akcí, které se náš sbor účastnil společně s ostatními spolky pod záštitou obce POVRLY byl Dětský den. Snad jen na okraj musím podotknout, že je to akce zaměřená výhradně na dětské publikum. Vidět úsměvy těch malých i nejmenších se snad ani nedá převést do slova psaného. Radost, jásot a lesk v dětských očích byl vidět všude po celém areálu koupaliště Povrly. Snad jen mám pocit a později jsem zjistil, že jsem měl mylný pocit, že přece tolik dětí snad ani v Povrlech nemáme. Ano, ten pocit byl mylný, podle zaparkovaných vozů jsme zjistili, že náš Dětský den nenavštěvují pouze dítka z Povrlů, ale také z jiných obcí i třeba z Ústí nad Labem nebo z Děčína. A o čem to svědčí? Odpověď je na snadě...děláme to na výbornou. Proto dík patří všem spolkům, obci Povrly.

Po úspěšném dětském dni jsme se po pauze vrhli na další akci „Kácení Máje“

Před 17. hod. se pomalu začali scházet, ti kteří jsou ochotni na toto dění dorazit na „plac“ u koupaliště. Letos byla návštěvnost podstatně nižší, bylo často slyšet, že je to zbytečně daleko, proč jste to neděláte „za obecňákem“ jako kdysi. To nás již déle vede k úvaze, že příští kácení se vrátí na „plac“ za místím obecním úřadem, uvidíme.... . Počasí se drželo, déšť zábavu nepokazil. Kapela nám zahrála pro dobrou náladu, poslech i taneček. Občerstvení bylo zajištěno, zpestřené bylo nabídkou ryb, o které byl jako vždy velký zájem. Tradičně se tipovala výška Májky, tipy byly různé, nejbližší tip se povedl panu Farskému, který se sekl o pouhých 9 cm. Tři nejbližší tipy byly odměněny malou cenou. Můžeme tvdit, že se zábava povedla. Tímto jsme ohodnoceni od příchozích za naši snahu. Mnohokrát děkujeme, budeme se snažit i pro příště.

 

https://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/detsky_den_2016_POVRLY/

 

Čarodějnice 2016

Opět v akci, v akci pořádané pro všechny milovníky tradic. Jako každý rok jsme pořádali pálení čarodějnic. Počasí na tuto velkolepou zábavu se vyvedlo, čarodějů a čarodějnic se sešla kolem stovky. Celé odpoledne čarodějnice PERMÍLIE, HANUŠ KUŠKUŠ, ELEONORA a TERPENTINA, vytvářely tanečky a celkovou zábavu. Před samotným zažehnutím hranice tyto babyjagy ocenily diplomy nejošklivější čaroděje nebo čarodějnici. Jelikož se sešlo minimálně osmdesát dětských čarodějů potažmo čarodějnic bylo opravdu namáhavé vybrat tu nej... masku. Byly oceněny tři skupiny, děti do 6 let, od 7 - 10 let a od 11 let výše. Hranice díky neustálému přikládání do ohně hořela do pozdních nočních hodin. Zábava těch, kteří nebyli upáleni se nesla jak jinak než v divokém duchu. Tančilo se jedlo a pilo. Pár zlomených košťat bylo spatřeno po obci ještě za svítání. Děkujeme občanům naší obce za vytvořenou nádhernou atmosféru.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/povrly_carodejnice_2016/

https://www.youtube.com/watch?v=IACUlNC2Aog

 

Hasičská stříkačka

Po delší odmlce jsme zorganizovali hasičský ples ve zdejším kině. Akce měla opravdu velký ohlas. Měli jsme vyprodáno...každý návštěvník si mohl být jist, že si odnese menší pozornost z naší tomboly. Jedlo se pilo až do pozdních nočních hodin. Tímto mejdanem jsme si vyzdvihli opravdu vysokou laťku, tak se můžeme těšit jestli příští rok tato zábava bude překonána...

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/hasicska_strikacka_2016/

Výměna bojek na přehradě

 

To, že úzce spolupracujeme s jinými zájmovými spolky naší obce je docela známá věc. Tentokrát nás rybářský svaz oslovil  s prosbou o zapůjčení raftu. Není problém, proto jsme rádi našim rybářům vyšli vstříc. Raft jsme zapůjčili a pomohli vyměnit bojky na zdejší krásné přehradě.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/...s_rybarema

 

DOBRÁCI ROKU - soutěž

V loňském roce jsme podali přihlášku do akce pořádané rádiem ČESKÝ ROZHLAS SEVER 88.8FM. V této soutěži se účastní sbory dobrovolných hasičů po celé české republice. Soutěží se o to, který sbor v hlasování obrdží více sms zpráv. Součástí této soutěže je i rozhovor s každým sborem ve zmíněném rádiu. Výherce získá show za 100 000,- kč pro svou obec, kterou pořádá právě ČESKÝ ROZHLAS SEVER 88,8FM. Jestli vyhrajeme je ve hvězdách. V každém případě jsme vděčni všem, kteří poslali sms zprávu a tím nás podpořili.

http://www.rozhlas.cz/sever/dobraci/_zprava/krouzek-malych-hasicu-v-povrlech-ma-u-deti-uspech--1576232

 

VÝROČNÍ VALNÁ SCHŮZE

Na počátku tohoto toku jsme se sešli, abychom společně zhodnotili, jak se nám dařilo či nedařilo v roce 2015. Rok 2015 pro nás znamenal velkou změnu. Získali jsme od nejmenovaného sponzora nové zásahové vozidlo a další vybavení, např. závěsný motor Tohatsu, 3ks dýchacích přístrojů a různé doplňky k zásahům. Tak jako v předchozích letech, tak i munulý rok 2015 se náš SDH Povrly účastnil spousty ancí, soutěží, výletů, tak i výpomoci obci a škole.

Celkový přehled činnosti v roce 2015

Výjezdy:        1x  jednotka nevyjela

                18x požáry (3x vícedenní)

                5x  technická pomoc

                1x  únik nebezpečných látek

                1x  dopravní nehoda

                4x  planý poplach

                1x  záchrana osob a zvířat

Aktivita:       12 akcí    údržba výzbroje a výstroje

                6  akcí    údržba, výstavba a oprava zbrojnice

                8  akcí    kulturní a společenské akce

                11 akcí    pomoc obci

                35 akcí    preventivně výchovná činnost

                8  akcí    příprava odbornosti členů SDH

                3  akce    propagace požární ochrany

 

 

2015

 

ÚŠTĚCKÝ JARMARK

Stánky, svařák, klobásky, dárečky, to a mnohem víc naleznete kde jinde, než na vánočním jarmarku...letošní rok jsme společně navštívili jarmark v Úštěku. Vánoční nálada, mraky lidí, ale také krásná vánoční pohodová nálada, létející a tří metrový andělé. Pro děti splněný sen, pro dospělé otevření dětských snů. To vše a mnohem více bylo k vidění na ojedinělé akci...akci na Jarmarku v Úštěku.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/ustecky_jarmark_2015

 

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V NAŠÍ OBCI

Jelikož se náš sbor každoročně podílí na organizaci ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V POVRLECH, tento rok nemohl být výjimkou. Grilované klobásky, pečené brambory k pití groček nebo svařáček k té veškeré kráse nám zpívali mladí povrláci, kteří vánoční koledou pouze dokreslili příjemný podvečer.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/rozsviceni_vanocniho_stromu_POVRLY_2015/

 

EXKURZE V ŽATECKÉM PIVOVARU A CHRÁMU CHMELE A PIVA

Dopřáli jsme si příjemný výlet, tentokrát po stopách nejen našeho oblíbeného moku, výlet za pivem. Navštívili jsme menší a přesto ojedinělý pivovar v městě ŽATEC. Počátek celé exkurze v tomto malebném městě jsme započali prohlídkou již zmíněného pivovaru...o výklad o historii, ale také výrobě a všem co je spojené s výrobou piva se nám postaral zdejší sklepmistr. Povídání a podání informací se neslo ve velice vtipném duchu, informací bylo tolik, že jsme byli rádi donuceni se zastaviti ve spodní části pivovaru, kde jsme pomalu vstřebávali vše zajímavé při ochutnávce piva přímo z tanku. Poté jsme pokračovali dále za historií města ŽATEC do Chrámu chmele a piva. Zde jsme opět narazili na výborně provedenou prohlídku, řekl bych muzea výroby piva v městě. Ke konci jsme navštívili restauraci, kde jsme byli velice bohatě pohoštěni. Žatecký samec 11°pivo a nejen toto pivo nám náladu zvedlo několikanásobně...někomu snad ještě víc.wink

http://www.zateckypivovar.cz/cs/

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/exkurze_ZATECky_pivovar_Chram_chmele_a_pivka_2015/

 

NÁVŠTĚVA U KOLEGŮ SDH ČEČOVICE

V rámci servisní prohlídky našeho nového výjezdového vozu IVECO, jsme zavítali na přátelskou návštěvu do obce ČEČOVICE, tamní kolegové hasiči nedále využívají naši starou dobrou AVII, kterou si vlastními silami vyšperkovali a nadále využívají k výjezdům. Návštěva to byla opravdu plodná, výměna zkušeností a poznatků ze zásahů, ale také debata o našich " nových " vozech se táhla do ranních hodin. Bylo opravdu o čem hovořit.Jako dárek jsme zanechali dobrovolným čečovickým hasičům 2x hadice typu B a 5x hadice typu C.

http://www.obec-cizkov.cz/cs/cecovice/udalosti-v-cecovicich/sdh-povrly-v-cecovicich/R46-A2239/

 

OPĚT JSME TANKOVALI NĚMKY

24.10 2015 jsme opět asistovali při vyjímečné akci, kdy naším územím projížděl historický vlak poháněný parní lokomotivou. Va městě DĚČÍN, jsme ve spolupráci s SŽDC, SDH STARÉ MĚSTO společnými cisternami doplnili 22m3 vody. Tentýž den ve večerních hodinách se tento vlak vracel do Německa a při zastávce v Povrlech byl opět doplněn obdobným množstvím vody.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/doplneni_vody_do_parni_lokomotivy

 

KYSLÍK PRO RYBKY

V naší obci působí více spolků sportovci, myslivci, rybáři a jiní. Poslední jmenovaní nás požádali o výpomoc při okysličení vodní nádrže - přehrady. Vše z důvodů velkých veder. Počasí, které toto léto panovalo způsobilo nedostatek kyslíku právě rybám, které jsou nasazené v místní přehradě. Rybáři jsou z toho samozřejmě na švestkusmiley. Tak jsme použili čerpadla s proudnicema a s pomocí rybářů jsme dodali rybkám tolik toužebný kyslík.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/kyslik_pro_rybky/

 

RETRO PARTY 2015

Proč si nezatančit nezařádit a trochu se nepobavit? Tyto otázky si náš sbor položil počátkem léta. Výsledkem byl mejdan, mejdan na který asi jen tak někdo nazapomene. Uspořádali jsme retro party na místním koupališti. Cílem této party bylo se pobavit a to ve stylu osmdesátých let. A výsledek? Každý prohrabal šatníky a půdy a oblékl se defacto do toho v dnešní době nejhoršího? Dnes by nikdo asi v tomto stylu nevyrazil ani na zahradu, ale jelikož se cítíme všichni jako lidé, kteří nezkazí žádnou legraci tak my do toho šli a rádi. Tím jsme položili základní kámen na tradici...tak příští rok v ten magický datum 21.srpna se všichni opět sejdeme na správném místě a správně oděni. Těšíme sewink

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/retro_party_2015/

 

MOSAZNÝ MUŽ 2015

Naše jednotka byla požádána obcí o zajištění bezpečnosti při soutěži MOSAZNÝ MUŽ. Jednalo se o bezpečí plavců na zdejší přehradě. Pomoci raftu jsme pečlivě sledovali plavce, kteří právě plaváním odstartovali soutěž. Všichni doplavali bez problémů a naše jednotka tudíž nemusela zasahovat.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/mosazny_muz_POVRLY_2015/

 

EXKURZE JESLE města ÚSTÍ NAD LABEM - NEŠTĚMICE

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/exkurze_JESLI_mesta_Usti_nad_Labem_-_Nestemice/

 

DĚTSKÝ DEN + KÁCENÍ MÁJKY 2015

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/detsky_den_2015/

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/kaceni_majky_2015/

 

ČARODĚJNICE 2015

Pálení čarodějnic? Kdo se zastavil na místním koupališti musí uznat, že takovou párty už dlouho POVRLY nezažili. Počasí tak akorát, ani parno ani zima...a to prý podle proroků mělo pršet, pchecheeky. Účast v maskách předčila rekord z minulého roku, jen dětských masek bylo bajvoko šedesát a když tomu přičteme masky dospělých tak jsme asi na sedmdesáti maskách, nádhera. Hrála k tanci kapela a jako bonbónek jsme si užili i ohňostroj. Děkujeme obci i všem povrlákům za účast.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/carodejnice_2015/

 

CHARITATIVNÍ BĚH PRO RÍŠU JOZÍFKA

Zůčastnili jsme se běhu pro Ríšu...výtěžek z této akce půjde pro handicapovaného chlapce.

 

HASIČI TANKOVALI NĚMKY

Dne 11.4 2015 se náš sbor zúčastnil tankování vody do parních lokomotiv, které projížděly naší obcí. České Dráhy nás požádali o tuto ojedinělou akci a my samozřejmě rádi souhlasili, byl to úžasný zážitek nejen pro nás, ale také pro celou obec.

Druhé zastavení Spolku Sazských Přátel Železnice,na našem území ,bylo v nákladní části hlavního nádraží v Ústí nad Labem.
Příjezd zvláštního vlaku ,v čele s parnímy lokomotivami, zvanými NĚMKY, očekávali, hned tři HASIČSKÉ jednotky:       HASIČSKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA ŽELEZNIČNÍ DOPRAVNÍ CESTY
                             HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR ÚSTECKÉHO KRAJE
                             HASIČI POVRLY

Jednotky předvedli rychlou akci ,při tankování vody ,do obou parních lokomotiv.

 

Návštěva HZS MICHLE a HOLEŠOVICE

 

Naše starší generace hasičů podnikla výlet k profíkům do Prahy. Jelikož jako hasiči za dobu působení u sboru a X prodělaných výjezdů, jsou všichni v dobré zdravotní kondici, nikdo se nebál, že by při pohledu na moderní techniku zkolaboval. K vidění byla opravdu profesionální technika, kterou by si zasloužil nejeden sbor České republiky. Pražští kolegové svou ochotou a znalostmi překvapili nejednoho staršího pardála. Nadšení a radost z návštěvy se těžko popisuje...proto přidáváme odkaz s fotkami.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/vylet...HZS_Michle%2C_Holesovice/

 

SDH POVRLY SLAVÍ 120-té VÝROČÍ ZALOŽENÍ SBORU

 

 

Vážení přátelé, kolegové a příznivci všeho nehořlavého....

    Jak je výše psáno, náš sbor se chystá oslavit 120 let vzniku sboru dobrovolných hasičů v obci POVRLY. Za velké podpory obce POVRLY a nemalé podpory sponzorů i jednotlivců,  se dne 6.9 2014 uskuteční na místním koupališti velkolepá akce již zmíněného vzniku SDH POVRLY.

    Na této oslavě bude k vidění spolupráce se sbory dobrovolných hasičů z okolí, ukázka našich mladých hasičů v akci i ukázka hasičů našeho sboru taktéž v akci.

Avšak na programu této slavnosti je toho mnohem mnohem více....na vše se přijďte podívat osobně, věříme, že prožijete den plný zábavy, napětí i nevšedních  zážitků.

    Těšíme se na Vás a na hojnou účast...Náš sbor udělá vše pro Vaše pobavení a budeme se snažit, aby se Vám tento den vryl do paměti a vzpomínka se nevypařila jako pára nad hořícím lesním porostem cool

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/120_let_SDH_POVRLY/

http://www.youtube.com/watch?v=L0BttFCLFfE


Výlet na zámek JEZEŘÍ

 

Zámek Jezeří najdete na Mostecku. Katastrálně spadá pod město Horní Jiřetín, nejbližší lidské osídlení je nyní již městská část Černice, kam též zajíždí autobus MHD č. 14 z Litvínova. Od autobusové zastávky Vás čeká cesta pěšky zhruba 2,1 km. Asfaltová cesta vedoucí od úpatí Krušných hor Vás po 0,5 km stoupání dovede až před bránu zámku.

ANO...tak nejlépe popsat cestu k jednomu z nejkrásnějších zámků v severních čechách...k zámku, kde se odehrávali důležité momenty a rozhodnutí o naší krásné vlasti. K zámku, který snad už ani neměl být....od dob kdy Kája z Lichtenštejna prodal Villdovi ml. Popelovi z Lobkowicz na Bílině zámek, ale nedostal zaplacenou celou částku, tak tam Jirka a Bernard Hochhauserové ( částeční majitelé ) vtrhli a celý zámek vyplenili...od doby kdy v roce 1646 celý zámek pošel popelem...od doby nácků, kteří celý zámek natřeli na zeleno nebo až po dobu padesátých let kdy asi stočlenná posádka české lidové armády jednoduše zámek obsadila, pozůstalý inventář naházela do kaple a celý zámek vybílila ve skutečnosti i obrazně.

A ještě jednou ANO, na toto místo vyjel náš sbor v čele s mladými hasiči na prodloužený víkend...užít si krásy zámku a zároveň se podílet na obnově tohoto krásného místa ve formě brigády...ale postupně...v pátek 20.6 2014 vyrazil předvoj. Naše babička AVIA napěchovaná stany jídlem a veškerým potřebným materiálem, který nám zajistil postarání se o bajvoko 30 hasičů i hasiček. Vážená paní kastelánka nám umožnila trávit tři dny přímo v prostorách zámku.

Příjezdem na zámek celý víkend začal. Předvoj se postaral o rozbití základního tábora....mezi tím, co tábor získával své obrysy zbytek týmu cestoval vlakem autobusem i po vlastní ose. Cíl celé výpravy bylo strávit společně víc než krásný víkend....poznat krásy zámku....jak bylo již zmíněno pomoci upravit okolí zámku, čehož se kompletní sestava ujala s vervou. Cíl byl tedy jasný...po příjezdu celého osazenstva si každý našel své...děti měli připravené míčové hry, míče, badmintonové pálky, activity a mnohé jiné se ihned rozebralo. Ženy se postarali o utlumení zpívajících žaludků a chlapi pilovali zázemí.

Po adaptaci a prohlídky okolí jsme se ujali hlavního úkolu....zkrášlit okolí zámku....žádné stavby opěrných zdí nebo štukování, ale rukavice a hrabičky a jupí čistit přilehlé parky i konírnu....zbavili jsme okolí veškerých nečistot ba dokonce jsme dostali důvěru očistit od nánosu prachu v místní „ garáži „ středověké kočáry i hasičskou stříkačku. Postarali jsme se také o zkrášlení vstupní brány....úprava květináčů, dodání zeminy...zkrátka taková menší rekultivace... .

Jelikož se kastelánka stará o propagaci celého zámku, není problém narazit na nějakou tu kulturní atrakci....my měli to štěstí, že jsme narazili na „ KOŇSKÝ DEN „ , Šašek, král nebo královna...to a ještě víc bylo možno nejen vidět, ale i se zúčastnit...naší mladí se zúčastnili i pohádky...perníkové chaloupky, kterou si sami také zahráli. Kdokoli si také mohl nabarvit již upečené perníčky....a barvilo se jako o život...ani nevím jestli si někdo svůj výtvor dovezl domů....no nejsem si jist...také jsem ochutnal a....... .

Večer nastala volná zábava...opět zábava...té bylo dostatek...večerní grilování a posezení u ohně bylo jasné vyplynutí večera.

Druhý den se odehrával va stejném duchu....brigáda....hraní pohádek a už se jen očekával zlatý hřeb výletu....prohlídka zámku.....jak bylo již zmíněno na začátku tohoto slohu :) nikdo nechápal jak mohli naši předci i cíleně zdevastovat tak krásné místo jako je právě zámek JEZEŘÍ..... po prohlídce naše lezecká skupina připravila 50 metrovou kladu, kde naši stateční mladí hasiči odhodlaně sjížděli min. deseti metrové převýšení. A fakt to byl hukot...jelo se na BOMBY.

Tím se dostáváme opět k večeru....co asi nikdo (ne)očekával, byla stezka odvahy....stezka odvahy??? Na zámku? No, moc se nechtělo, ale naši stateční se zúčastnili v hojném počtu....strašidlo se sekerou, cinkání řetězů nebo letající strašidlo...to vše nebylo vidět, ale strach byl cítit na každém kroku. Odměnou za odvahu nám přišla poděkovat i BÍLÁ PANÍ....strašila, ale i pochválila všechny odvážné..... . Tím se nám nejen poznávací výlet chýlil ke konci.

V neděli ráno se celý tým postaral o zahlazení stop po svém pobytu na tak krásném místě. Mám-li v jedné větě shrnout celý víkend....i přes nepříznivé počasí se tato akce opravdu vyvedla.....nezbývá než poděkovat paní kastelánce Mgr. Krejčové Haně a a všem zúčastněným. DĚKUJEME

Foto :  http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/vikend_na_zamku_JEZERI

 

Dětský den 2014 + kácení májky

Naše děti, naše naděje smiley co by člověk pro ty naše prťata neudělal...tím se také řídí náš sbor a jako každý rok pořádal den, který patří všem dětem...ano...DĚTSKÝ DEN 2014 konaný dne 31.5 2014 od 9.00 hod. . Oproti minulým ročníkům se tato slavnost konala na místním fotbalovém hřišti, kde se při této příležitosti také kácela májka.....ale o tom později....něco málo k dětskému dni....počasí? Sv, Floriánek se na nás usmíval v podobě slunce, které opravdu převzalo záštitu nad celou akcí....zkrátka počasí se víc než vydařilo....účast dětí? Dětí se dostavilo bajvoko necelá dvoustovka....po dalším zjištění se účastnili snad veškeré děti z obce....hry a soutěže? Na této akci se podíleli i místní myslivci , sportovci, rybáři a v neposlední řadě samozřejmě i obecní úřad...podle toho také vypadali i soutěže a hry.  Vrh kroužků na kuželky...běh přes kladinu s následným " sestřelením " plechovek za pomoci proudnice...běh přes překážky...slalom mezi tyčkama...viz foto  http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/detsky_den_2014_kaceni_majky/ ....soutěží bylo samozřejmě mnohem víc...střelba na běžící terč...střelba fotbalovým míčem na bránu...a mnohé jiné. Za jakoukoli soutěž byli děti odměněny sladkostmi, kterých bylo díky sponzorům opravdu dostatek. Nezapomělo se ani na doprovod dětí...klobásky...limo i pivo. Se zpětným pohledem na úsměvy dětí se nemohlo konstatovat nic než...ZADAŘILO SE... . Dětský den končil kolem pravého poledne. Po úklidu her nastala příprava na večerní program....kácení májky za doprovodu místní hudební kapely Marka Bodiho. Za zvuku známých hitů si kdokoli mohl tipnout délku májky....v 19.37 hod. šla májka k zemi. Naši hasiči se svou pilou byl neúprosní...prostě padla... a její délka? 22,84 metrů...tři nejlepší tipaři byli odměněni . Celá májka byla vydražena za 1700,- kč.... a mohla začít volná zábava...hudba tanec klobása....to, že byl Michael Jackson výborný tanečník není pochyb, ale kdyby sledoval taneční kreace všech zúčastněných asi by konečně zbledl...určitě závistí...shrnout celý den do jedné holé věty? Dětský den včetně kácení májky se určitě povedl...kolem půlnoci se celá akce ukončila... . Všem velice děkujeme za účast...za pobavení...za dobrou náladu...děkujeme též všem sponzorům, kteří se stali nedílnou součástí celého dne....DĚKUJEME

 

Karneval na ledě 2014

Letošní sezonu bruslení na místním stadionu v Povrlech, jsme měli poprvé a tak jsme dne 1. 3. 2014 pořádali karneval na ledu jako ukončení sezony.

Přišla spousta nápadů a nikdo nechtěl říct, za co půjde, aby to bylo překvapení.  Masku měl skoro každý a účast byla taktéž vynikající. Na závěr jsme si dali dorty a jiné sladkosti. Děkujeme i manželům Bardonovím za sladkosti a pohoštění.  

FOTO ZDE: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/karneval_na_lede_2014/

 

Výroční valná hromada

Dne 17. 1. 20014 proběhla Výroční valná hromada SDH Povrly za rok 2013.

foto zde:  http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/vyrocni_valna_hromada_za_rok_2013/

 

 

Novoroční výstup na zříceninu Blansko 2014

foto zde:  http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/novorocni_vystup_na_Blansko_2014/

 

 

Hasičský ples 2013

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Hasicsky_ples_2013_poradal_SDH_Mojzir/

 

 

Mikuláš 2013

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/mikulas_2013/

 

 

Hasiči darovali plasmu

Dobrovolníci z našeho sboru se rozhodli darovat plasmu za finanční dar od

Sanaplasma Ústí nad Labem, který nám poskytl při povodních 2013

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/sanaplasma

 

Pomoc pří triatlonu Mosazný muž Povrly 2013

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/mosazny_muz_2013_povrly/

 


Volejbal - Mojžíř 2013

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/volejbal_Mojzir_2013/

 

Povrly - Masopust  2013

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/povrly_masopust_2013/

 

 

 

 

Čarodějnice 2012 - koupaliště Povrly

foto zde: http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Carodejnice_2012_-_Koupaliste_Povrly/

           http://obecpovrly.rajce.idnes.cz/Carodejnice_2012

 

Masopust 25.2. 2012

První akcí tohoto roku se stal již tradiční Masopust, který pořádá místní Senior klub a my jsme zde nemohli chybět, zúčastnily se ho i děti z kroužku MH. Sraz masek byl v 13:00 před Senior klubem, samozřejmě v průvodu nechyběl mědvěd ani rychtář.  Pro všechny účastníky bylo připravené pohoštění v hospodě  U Nádraží. V krásném slučnečném počasí jsme si udělali pěknou procházku naší obcí a obohatili jsme se o další nezapomenutelné zážitky.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Masopust_25.2._2012-_Povrly

___________________________________________________________________________

 

Mikuláš -5.12. 2011

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Mikulas_5.12._2011_Povrly/

 

Povrlská šlapka - 8.10.2011

Letošní Povrlská šlapka se konala v opravdu sychravém počasím, to se také podepsalo na účasti. Jako již tradičně pochod začínal od 9:00 u místní ZŠ, se která tuto akci pořádá. Cestou děti plnily úkoly, za které potom dostaly sladké odměny. Cíl byl v Mírkově u požárnické nádrže, kde na všechny čekal teplý čaj a vuřt k opečení.

Václavská zábava- 24.9.2011 Kino Povrly

Po Memoriálu Standy Enocha SDH Povrly a OÚ Povrly pořádali Václavskou zábavu, která se konala v místním kině od 16:00. K tanci a poslechu hrála ústecká kapela Vendys. Parket byl plně obsazen, tancovalo se na různé hudební žánry a občarstvení také nechybělo.

Plavba po Labi- 18.6.2011

Už po několikáté obce Povrly a Dobkovice pořádaly Plavbu po Labi na člunech a loďkách. Sraz všech účastníku byl v 10:00 v Neštědicích u přívozu, kde všichni dostali záchranné vesty a nastoupili do člunů, dále plavba pokračovala po proudu řeky až do Dobkovic, kde bylo zajištěno občerstvení. Bohužel se kromě hasičů zúčastnila pouze jedna rodina. Doufáme, že bude přístě větší zaíjem u občanů

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/plavba_po_Labi_18.6.11/

 

Dětský den a kácení Máje-4.6.2011

I letošní rok se za za OÚ v Povrlech konal od 14:00 Dětský den. Za sponzorské dary se pro děti nakoupily cukrátka, vuřty, limonády a nanuky, které děti dostávaly za vykonané disciplíny. K tanci a poslechu hrála kapela GRADUS, děti se vyřádily na kolotoči, skákacím hradu a houpačkách. K večeru proběhla již tradiční dražba Májky, ostatní mohli tipovat výšku Májky a se správným odhadem vyhrát i nějakou cenu. Poté byla Májka pokácela a probíhala volná zábava pro všechny.

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Detsky_den_a_kaceni_Maje_2011/

Přípravy na kácení Máje

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Postaveni_majky/

 

Pálení čarodějnic - koupaliště Povrly 2011

 

http://sdhpovrly.rajce.idnes.cz/Paleni_carodejnic_2011_koupaliste_Povrly/

 

 http://www.youtube.com/watch?v=rEoNcwFFV1k

 

MASOPUST POVRLY  5.3.2011

 

   

 

 

Hasičská fontána - Zákupy 11.9.2010

       

 

Pálení ČARODĚJNIC 2010

                         

 

 

 

OSLAVA 115. VÝROČÍ SDH POVRLY

 29.8.2009            

video zde: http://www.youtube.com/watch?v=mZE5IzLwV1w

 

image image


image image image image image

 


image image image image image image image     image image       image image image image image image image image image image image image image image image image image image image


image image image image image image image image image image image image image image image   image

 

 

Novoroční výšlap na hrad Blansko

1.1.2010

 

image image image image image image image image image image image image image image

aktualizováno: 10.05.2023 22:40:36